[MOD] Europa Universalis IV Türkçe Yama[v1.33.2]
@Zebercet @süleyman maik @Voidian @Filsuk

Oyun içinde Poland = Lehistan
Daha önce Safevi Devleti olarak çevirmiştim ama çok tepki almıştı ve çok tartışılmıştı. İran da yapmak istemediğimden olduğu gibi çevirdim. O yüzden Pers olarak duruyor. Düzgün bir öneriniz varsa alabilirim.

@uçan erişte

Önerin için teşekkür ederim. :) Ya aslında ben oyun içinde onu millet kelimesini pek kullanmayarak çözdüm. Örnek olarak French yazan yeri Fransa yaptım. Millet kullanılması gereken yerlere de Fransa ülkesi dedim Fransız ulusu yerine, gerçekten hiçkimse aradaki farkı anlayamaz bile. Şu an zaten senin dediğin mantıkla gözüküyor az çok ama hala sıkıntı var. Bazı yerlerde örnek veriyorum French Mali gibi şeyler yazıyor. Böyle yapınca da Fransa Mali olarak çıkıyor. Yani elde tek bir değişken ve tek bir kalıp yok. Mali'yi oyuna Malisi olarak kaydetsem bu seferde ülkenin ismi Malisi olarak kalıyor. Yani İngilizce kullanımı ile Türkçe kullanımı çok farklı olduğu için çok ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Aynı satır içinde düz yazı olarak kullanılsalar tek bir sıkıntı yaşamam ama işte veri çekerek yaptığı için...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis IV Türkçe Yama[v1.28.2] - Yazar: pyrhosier - 25-12-2018, 05:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.