Aksiyon: Palworld
header.jpg?t=1672234333

Palworld

Palworld, uçsuz bucaksız bir dünyada "Pal" adlı gizemli yaratıklarla arkadaş olabileceğiniz ve onları toplayabileceğiniz yepyeni, çok oyunculu, açık dünya bir hayatta kalma oyunudur! Dostlarınızın savaşmasını, inşa etmesini, çiftçilik yapmasını ve fabrikalarda çalışmasını sağlayın.

Steam Linki

ÇIKIŞ TARİHİ: 2023
GELİŞTİRİCİ: Pocketpair
YAYINCI: Pocketpair

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

gif01_survival.gif?t=1672234333
gif02_riding.gif?t=1672234333
gif03_building.gif?t=1672234333
gif04_life.gif?t=1672234333
gif05_farming.gif?t=1672234333
gif06_factory.gif?t=1672234333
gif07_dungeon.gif?t=1672234333
gif08_breeding.gif?t=1672234333
gif09_poaching.gif?t=1672234333
gif10_multiplay.gif?t=1672234333

Ara
Bayağı başarılı bir çıkış yapmış, internette "palların" Pokemonların AI'dan geçirilmesiyle oluşturulduğu konuşuluyor.
Silah mevzularına girmeleri saçma olmuş silah dediğin şey zaten pokemonun kendisi olmalıydı ayrıca bazı pokemonları pişirip yemekte mantıklı değil projenin başında aklı selim birisi bulunmuyor. Güzel olan kısımları ise açık dünya oyunu olması yakaladığın pokemonları binek hayvan olarak veya çeşitli amaçlarla kullanabiliyor olmak. Nintendonun aklını başına getirmesi açısından güzel bir proje ama yıllardı böyle bir oyun yapmadılar pokemon için.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görür görmez alıp başladıgım oyun.
Grafikleri çok fazla fortnite'a benzettim. Kendi dünyamda 10. gündeyim ve oldukça kafa dinlendirici.
Harita çok büyük ve ekibim çok büyüdü. Pal'ların yanısıra oyun başı gördüğümüz insan npc'leri de toplayp ''evcilleştirebiliyorsunuz''
Bir tanesini evcilleştirip base savunmasına koydum.
Teknoloji ağacı oldukça geniş ama hepsini açmak için tek başına baya uzun bir süre oynamak gerekiyor.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Steam tüm zamanların aynı anda en çok oynanan oyunu sıralamasında Cyberpunk 20772'yi geçerek 5. sıraya yükseldi. Bu şekilde devam ederse Dota 2'yi ve Lost Ark'ı da geçebilir. İnanılmaz bir çıkış.

t05ippa.jpg
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu dün birkaç saat solo oynadım. Belli sistemleri oyun menüsünden paragraflar okumak istemiyorsanız, tamamen kendiniz çözmeniz gerekiyor. Oyun ne kadar solo oynanabilse de başkalarıyla birlikte oynamak için tasarlandığı bariz.
WhaW8Am.gif
Ara
Xbox versiyonuna 1.1 güncellemesi gelmiş, hâlâ Steam versiyonundan geride. Dün akşam @cemal ile birkaç saat oynadık, gelmek isteyen olursa akşamları oynamaya devam edebiliriz. Bunların dışında genelde bu tarz oyunları kendim keşfetmeyi sevdiğim için içeriklerine önceden bakmam fakat oynadığımız süreden sonra ne kadar ilerlediğimizi kontrol etmek için bir baktım da haritanın %10-15'i gibi bir kısmını anca açmışız ve genel olarak "zor" bosslarla aramızda hala çok level farkı var. Oyun eğlenceli fakat genel olarak derinleşmiyor, bazı kısımları da fazla angarya kaçıyor.
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kesinlikle oynamayacağım bi oyun türü
Ara
gampass de oynuyorum ama tek başına sıkıcı oluyor bir kaç saat sonra. Şu sıralar yoğun oynayan biri varsa invite kod paylaşsın gelirim :)
Ara
Max kac kisi olabiliyor bir dunyada onlineda. Aslinda strategyturk olarak sifirdan bir dunya olusturup belli gunler girip oynayabiliriz.
Ara
steam versiyonunda 32, Xbox versiyonunda 4. Xbox versiyonu 1.2 versiyonuna güncellendiğinde o da 32 kişi destekleyecek.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-01-2024, 16:18)SoulForged : Max kac kisi olabiliyor bir dunyada onlineda. Aslinda strategyturk olarak sifirdan bir dunya olusturup belli gunler girip oynayabiliriz.
İlginç olur. Ama 15 doları o kadar çok kişi verip alır mı bilemeyeceğim... Ki 25-30 kişi demek ister istemez gruplaşma demek olur... Bu da mekanikler izin veriliyorsa oyuncular arası savaşlara yada hırsızlıklara... Kısacası strategyturk olarak girip klanlar olarak çıkarız sunucudan...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Bu kötü bir şey mi?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Dostlar oyun 82 lirayken Xbox mağazasından satın aldım ve oyun Pc dahil Xbox sürümlerini destekliyordu. Ben bunu teyit için bir kaç günde doğru aldım mı diye girip baktım. Aynen öyle duruyordu ama 2 gün önce girdiğim de sadece Xbox sürümlerini desteklediğini gördüm bu nasıl olabilir? Pc desteği silinmiş. Bunun bir yaptırımı cezası var mı?
-Çok enteresan bir şekilde şuanda yeniden denedim ve Pc sürümü de var görünüyor. Palworld (Game Preview) şu Game Preview ibaresi eklenmiş neyi kastediyorlar burada anlamadım. Bu yoktu ben satın aldığımda.
Ara
Ben aynı fiyata aldığımda aynı ibare vardı, erişimde hiç sıkıntı yaşamadım. Oyunun early access olduğunu temsil ediyor, sadece Microsoft dilindeki versiyonu.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-01-2024, 21:52)unonimus : Bu kötü bir şey mi?
Sakin bir oyun deneyimi arıyorsan değil... Ama normalde iyi
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.