Shogun 2 : Rise of the Samurai - Ekran Görüntüleriniz

Fame'de Legendary'e ulaşınca tüm Japonya'dan savaş ilanı aldığımızı yeni farkettim. Asıl senaryoda bu gibi bir olay olduğunu hatırlıyorum ancak Rise of the Samurai senaryosunda farklı bir setup (3 hanedan) bulunduğu için böyle bir şey olmaz diye düşünmüştüm. 

Taira ile oyun denememde Junsatsushilerin Minamotolara oranla daha verimsiz kaldığını farkettim. Tüm Japonya'dan savaş ilanı aldıktan sonra en büyük hasarı da oyuna müttefik başladığımız kardeş klan verdi, tek tur içerisinde 2 toprak birden ele geçirdikleri dahi oldu.

Sanıyorum Legendary'e ulaşmadan önce büyük bir ordu oluşturmak ve bu savaşa hazırlanmak gerekiyor, muhtemelen bu savaş açacak klanların şehirlerinin yanına orduları daha önceden yerleştirmek bile faydalı olabilir. Çünkü quality ile değil quantity ile kazanıyorlar, 10 tane klanla birden başedilemiyor.

Daha önceki Minamoto oyunumda haritanın çok ortasında kaldığım için (war on two fronts) zorlandığımı düşünmüştüm Taira ile oyunda da işin ilginci aynısı oldu, esasen amacım haritanın batısında kalan bölgeleri tamamen ele geçirip sonra Minamoto ve Fujiwara ile ilgilenmekti ancak iş oraya kalmadı. 3 ticaret noktasında 30 gemi bulunduruyordum ve iyi para kazanıyordum, 15 klandan savaş ilanı alınca ilk iş o ticareti baltaladılar ekonomik olarak da çöktük.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Shogun 2 : RoTS - Ekran Görüntüleriniz - Yazar: Duman - 01-09-2016, 00:57

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.