Shogun 2 : Rise of the Samurai - Ekran Görüntüleriniz
(01-09-2016, 13:27)Duman : Ticari noktaları elde tutmakta sıkıntı yok, savaş başladığında çok sayıda klan ticaret rotalarını yağmalıyor, yani direkt gemi getirip ticaret gemilerime saldırmıyorlar, ticaret rotasının üstüne gemiler koyuyorlar. Bir tanesine yetişsem başka yerde başka klan gemi çıkarıyor.

Shogun 2'de donanma gücü aşırı bir şekilde önemli. Sonuçta oyun ada ülkesi Japonya'da geçiyor. Ordundan fazla donanmanın olması gerekiyor. Ticaret noktalarında tamamen dizili donanman olması lazım. Ayrıca sınır girişlerini de donanma ile kapatman gerekiyor ve donanmalarının etki alanları birbirine yapışık olacak şekilde sınırlarına ve ticaret rotalarına dizmen gerekiyor. Her tur ise etrafta dolaşan leşçi düşman donanmalarını kovalayıp geri döneceksin. Zaten hasar görüp savaşamaz hale geliyorlar açık denizlerde. Ayrıca bu sayede ani çıkarmalar yapmaları da imkansız oluyor. Shogun 2'nin ana oyununda birçok çıkarmayı bu şekilde bertaraf edip birçok Daimyo'nun suları boylamasını sağlamıştım :D

Diğer bir önerim ise giriş yolu az olan şehirleri bünyene katman olacak. Mesela Hattori oyunumda Kyoto'nun etrafındaki şehirleri Şogunu rahatsız etmeyecek şekilde topladım. Fakat bu şehirleri savunmak için 3 ordu yetecek şekilde aldım. Yani klanımın topraklarına saldırabilecekleri 3 yol var ve bu 3 yolda da ordularım vardı. Klan ünvanı Legendary'e bir tık kalmışken büyük savaşa hazırlandım ve Kyoto'yu ele geçirdim. Zaten 3-4 mevsim boyunca Japonya'da fırtına öncesi sessizlik oluyor, sonrası ise savunma savaşı sonrası ataklarla geçiyor. Zaten savunma savaşlarında avantajın çok fazla oluyor, bu RotS için biraz daha az olsa da yine geçerli.

(01-09-2016, 15:00)Blackwhist : Onun için en iyisi FotS, çıkarıyon tüfekleri pat küt Steammocking  

@GaulTurk bunu beğenmedi ohnoblue

Steamfacepalm

Ana oyun ve RotS candır, FotS patlıcandır. Bundan ibaret.
G0kMNN.png
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Shogun 2 : RotS - Ekran Görüntüleriniz - Yazar: GaulTurk - 02-09-2016, 02:34

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.