Enver Paşa kahraman mıydı yoksa bir hain mi?
(11-04-2018, 18:42)süleyman maik : Hain olmadığı kesin ama ben herhangi bir  kahramanlığını  olduğunu bilmiyorum.Sadece tarihteki yüzbinlerce  kaybetmiş komutandan biri. Bence  birazcık şerefi olsaydı  divan-ı harbi'nin  savaştaki kötü yönetiminden ötürü gıyabında verdiği idam cezasını duyunca kaçmaz, hayalleri uğruna  bu dünyadan kopardığı binlerce genç gibi ölüme giderdi.Ama şerefsizce kaçmaya karar verdi.Bence Enver Paşa kafayı birilerini yönetmekle bozmuş  megalomanın tekidir.

Son yıllarda Murat Bardakçı gibi kalemler sayesinde yeniden kabaran neo-İttihatçılık damarı sebebiyle, tutunacak bir mefkure ve rehber kabul edilecek bir figür arayan gençler tarafından abartılarak anlatıldığına, anlaşıldığına hükmediyorum ben de.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Enver Paşa kahraman mıydı yoksa bir hain mi? - Yazar: basileus - 12-09-2018, 19:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.