Günlük: HoI4 - Hava Muharebesi Geliştirmeleri
Bu oyun Hoi 4 değilde Hoi 1 olsaydı bu gelişmelere kardeşim adamlar yapmış helal olsun diye bilirdim de oyunun evveliyatını biliyorum ondan dolayı mutlu olamıyorum 

Hoi3 te bombardıman uçaklarını istediğin bir noktaya yoğunlaştırabilirdin çok fazla düşman varsa biraz mikro ile rotasını kendin düzenlerdin Berlin i bombalamak isteyen Berlin'i bombalardı şimdiki gibi bölgeye gönderdim nereye denk gelirse diye bir durum yoktu o uçaklar kalktı mı Berlin in bombalanacağı bilinirdi.
 Uçaklarına 1 saat 1 gün 1 hafta 1 ay 1 yıl kararı sana kalmış görevler verebilirdin önemli bir harekat a mı başlayacaksın düşmanın mevzileri nin yumuşatılması mı gerekiyor 2 ya da 3 gün önce geçmek istediğin yere günde 5 saat 6 saat bombardıman yapardın saldırı günü gelince taaruz 5 te mi başlayacak 5-7 arası ya da her neyse bir yakın hava desteği ayarlardın altını çizerek söylüyorum noktasal olarak da yapabilirdin 2 saat düşmanı bombaladın dönen uçaklara bu sefer hadi aslanlarım şimdi cephe gerisine gidinde bu bölgeye hareket eden birliklere saldırın diye ana hedefinin arkasındaki 2 3 şehre işaretleyip yollardın aynı zamanda taktik bombardıman uçaklarını cephenin daha da içlerine lojistik hatlara saldırıya yollardın. Savunmadaysan savaş uçaklarınla bombacılara karşı güvenlik çemberleri yapardın arkada önemli şehirlerinin üstünde ufak filolar gezdirirdin.
 Hoi4 e bakacak olursak gönderdim uçakları Fransa'ya bişeyler yapıyorlar durumundasın, uçak bir yerlerde ama nerede bilmiyorsun anca savaş alanı penceresinde görecen aa hava üstünlüğüm var diyecen sonra köşede görecen evet 80 uçak varmış diyecen falan.

Hoi 3 de görselin azdı ama hava kuvvetlerinin ne kadar kuvvetli olduğu potansiyelinin ne olduğu savaşa ne kadar etki ettiğini bire bir hissederdin bu oyunda görsel olarak haz alıyorsun ama elindeki gücün ne yaptığının farkında değilsin şimdi hikaye yazıyorum 2 satır 3 satır hava harekatı yazıyorum çünkü uçaklarımın nerede ne yaptığından haberim yok 

Orduda bir tabir vardır Sağmal İnek diye yarı yolda ikmalini yapmak için kullanılan araçlar ya da birliklerdir mesela tanker uçak tanker denizaltı gibi falan bizde paradox un sağmal inekleri oluyoruz maalesef adamlar ihtiyacı olduğu zaman pat diye 1 dlc ateşliyor yollarına bakıyor yok odak ağacı getirdim yok Macaristan a postal getirdim Romanya ya kep getirdim bere getirdim 1 komutan koydum kardeşim 3. oyunda olan casusluk sistemin nerede ? Direniş kuvvetleri teşkil ederdik nerede ? Yok ama muhtemelen gelecek ve görev bilincinde olan bir sağmal inek olarak paşa paşa parayı sayıp alacam dlc leri.
[+] 5 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
HoI4 - Hava Muharebesi Geliştirmeleri - Yazar: Duman - 17-05-2017, 19:43
HoI4 - Hava Muharebesi Geliştirmeleri - Yazar: Semavi7 - 17-05-2017, 23:38
RE: HoI4 - Hava Muharebesi Geliştirmeleri - Yazar: Lehr - 18-05-2017, 08:51
HoI4 - Hava Muharebesi Geliştirmeleri - Yazar: Semavi7 - 18-05-2017, 11:07

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.