Sohbet: Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento
Dün gece bir miktar Osmanlı oynadım. Başta süper güç statümü korumaya çalışsam da Belçika'nın amansız büyümesi neticesinde düştüm, Rusya hemen sphere almak üzere harekete geçti. Süper güçken Two Sicily'yi Mısır'ı ve İran'ı sphere aldım, Sırbistan için Rusya'yı engellemeye çalıştım. Çin için de uğraşsam da orada puan kasmaz zor oldu. Ancak oynarken dediğim devletleri sphere almanın pek bi faydasına şahit olmadım, illa ki arka planda hammadde tedarikinde işe yaramıştır ama ben pek bi şey anlamadım diyeyim.

Aydın ve Trakya bölgelerine kapitalist focus atıp çok seri fabrika projelerine destek çıktım, bir kaç fabrika da ben kurdum. İlk teknolojik araştırmalarımdan biri demiryolları oldu, projelerde çıkan tüm demiryollarını inşa ettim. Arada fabrikaların dolması için craftsman odağını seçtim. Tunus ve Nejd'i ele geçirdim. Sonra süper güçten düştüm.

Düşünce sphere kaybolması nedeniyle Mısır'a saldırayım derken core topraklarım olduğunu gördüm önce Filistin, sonra Ürdün bölgelerini ele geçirdim. Bu savaşlardan birinde Tunus'ta isyan çıkmış, fark etmedim, Tunus bağımsızlık kazandı tekrar. Çok geçmeden Fransa Tunus'u işgal etti.
Prusya Almanya'yı kurup 2. sıraya yerleşti, müttefik oldum. ABD hariç tüm süper güçlerle aramı iyi tutmaya çabaladım. Bir süre sonra güzel para kazanmamın da etkisiyle tüm ülkeyi demiryolları ve fabrikalar ile doldurmaya başladım. Bir anda kendimi 7. sırada buldum ve tekrar süper güç olup Rus etkisinden kurtuldum.

Mısır'a tekrar savaş açmıştım ki İngiltere de dahil oldu. Diplomasi ekranında herhangi bir yazı olmamasına rağmen bu beklenmedik hamle tüm oyunumu mahvetti. Savaşa Almanya'yı çağırdım ancak tüm ordularını sınırlarına dizmek dışında hiç bir faaliyet göstermedi. Ben savaş hedefi olan bölgeyi işgal altında tutmaya çabaladım, hem de Balkanlara çıkarma yapan İngiliz güçleriyle savaştım. Başlarda fena gitmesem de İngiltere'nin gücü karşısında dayanamadım. Şu an çeşitli bölgelerde carpet siege yiyorum. Save atıp çıktım, dönüşümde ne olur bir fikrim yok.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: Duman - 03-06-2018, 17:48
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: Wayfear - 17-11-2020, 15:27
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: Selene - 30-01-2021, 21:20
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: elefsar - 10-05-2021, 16:37
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: elefsar - 10-05-2021, 19:17
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: elefsar - 24-05-2021, 20:48
Victoria 2 - Genel Sohbet: Parlamento - Yazar: Zebercet - 24-05-2021, 22:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.