Çocukluğunuzda Oynadığınız Video Oyunları
Bu başlıkta herkes çocukken oynadığı ilk pc/ps oyunlarının isimlerini dilerse oyunun coverıyla birlikte paylaşabilir. Nostaljik bir ortam yaratabiliriz.

Benim için PS'de :

Görsel

Görsel
Virtuacop.jpg

İlk oynadığım 50 oyun arasında yer alır kendileri. Tabi ki arcade salonlarda değil.

MoH_Allied_Assault_kapak.png

Bir de bu var.

Commandos_Behind_Enemy_Lines.jpg

Bu da.Bunlar bilgisayarda oynadığım ilk oyunlardan.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Pc'deki çakma Mario ve Windows oyunlarını saymazsak sanırım ilk oynadığım oyun Safrosoft RoX diye bir şeydi.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Görsel

Her ne kadar ben doğmadan önce çıkmış olsa da küçükken hem NES hem de SNES oynatan "atarimle" az oynamamıştım bu oyunu.

Aynı şekilde;

Görsel
Ara
Atari zamanında oynadım hepsini

PMzRJ9.jpg

Ördek Vurma.İlk olarak oynadığı oyunlardan.Oyuna özel tüfekle vurduğumu hatırlıyorum.

goRNM3.jpg

Contra.Üst komşumuzda vardı bu oyun.kimbilir kaç kere bitirmişizdir zamanında  :'(

81oGj7.jpg

Popeye.Bu oyunda aynı şekilde üst komşuda vardı en çok oynadıklarımızdan birisiydi.

Daha birçok oyun var aklıma gelen ama hepsini yazmaya üşendim  :D
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Turok-dinosaur_hunter_n64_cover.png
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bizim zamanımızda oyun yoktu misket alır mahalleli abilerin misketlerimizi çalana kadar oynardık...
Ara
Atari zamanından hatırladıklarım:

Cupa diye Küba devrimini anlatan fidel castro ve che guevara olarak tüm adayı ele geçirmeye çalıştığımız aksiyon dolu oyundu, müzikleri falan harikaydı. Kırmızı bir kasetti. Ataride sonuna kadar oynayıp bitirebildiğim nadir oyunlardandı. (o zamanlar save mave hak getire, televizyonu açık bırakıp gidiyorduk :D) Bin tane silah vardı, tank vs. kontrol edilebiliyordu.

Cuba%20War%20(Guerrilla%20War%20Hack).png Guerrilla-War-U_010.png

Robocop 4, bunda da farklı silahlar vardı ama biraz zordu.

robocop-3_9180852-78140_1920x1080.jpg 

Power Rangers oynamayan yoktur herhalde.

power-rangers-atari-oyunu_8442796-58900_600x315.jpg

Batman, atari oyunu olmasına rağmen yine karanlık bir havası vardı.

1714671-batman.png

Resimleri birebir bulabildiğime şaşırdım, tek oynayan olmadığıma da sevindim.
Ara
nfs-se-21.jpg

4017_front.jpg

tekken-3-usa.jpg

Her ne kadar Tekken 3 oynamasam da Tekken 6'yı sıklıkla ps cafelerde oynarız arkadaşlarla.

fifa99_psxbox.jpg
Ara
Sen de iyice yaşlattın kendini ha. Duyanda 50 yaşındasın sanacak.  CK2: Dead
Ara
Age_of_Empires_Coverart.jpg

Age Of Empires : Strateji oyunlarına attığım ilk adım... Tabi bu tahtı Empire Earth ile paylaştığını söyleyebilirim. 

Empire_Earth.jpg

Empire Earth : Age Of Empires kadar iyi olan efsane bir strateji oyunu. 2. oyun ile serinin bozulduğunu düşünenlerdenim. 3. oyundan bahsetmiyorum bile.

header.jpg?t=1447890508

Half-Life : Tek bir kelime ile efsane. Çocukken sıkıntıdan en az 5-6 defa bitirmişimdir. 

maxresdefault.jpg

Call Of Duty : Atmosferini çok sevdiğim ve yine sıkıntıdan çok fazla baştan sonra bitirdiğim oyun. Tabi multiplayer olarak da uzun süre oynadım.

Ford_Racing_Coverart.png

Ford Racing : Yarış oyunlarını bana tanıtan oyun olsa da o oyundan sonra fazla yarış oyunu oynamadım. Sevmediğim bir kategoride mükemmel bir deneyim yaşatmıştır.

maxresdefault.jpg

Max Payne : Mükemmel atmosfer,mekanikler ve BULLET TIME! kısaca mükemmel bir oyundu.

s-69c3797311f352cf6dde54b2008474ae8503a837.webp

Power Rangers : Çocukken sahip olduğum ataride oynadığım efsane oyun. Oyunda ne kadar beceriksiz olduğumu hala hatırlarım.

Atari-1.jpg

Mario : Henüz bilgisayar ne demek bilmezken elime sıkıştırılan Atari'de durmadan oynadığım oyun.
Ara
tank1.png

Olmadan olmaz.Vay be ne günlerdi.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 4 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cncgen-win-cover.jpg

240px-Romebox.jpg
[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
70085_front.jpg

Cncra2-win-cover.jpg

53766-World_Soccer_Winning_Eleven_2002_(Japan)-2.jpg

duke-nukem-time-to-kill-usa.jpg

Generals, Crash Bandicoot ve Tekken' i de çok oynadım ama onlar söylenmiş zaten.
Feed Your Head !!
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.