2021 İlkbahar Modern Campaigns: Middle East'67 Etkinliği
Tur - @Craetus
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Tur - @Yasin Ahmet
76561198034761601.png
Ara
Tur - @reddga

unknown.png
58 tankımla 500lüğe girerken ben
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur

Tümenimizin ele geçirdiği zafer noktalarını kaybetsek de 500'lüğü alan cephe arkadaşlarımı kutlarım.

Non-rp: Güzel etkinlikti herkesin eline sağlık.
tTRiYax.png
Ara
Tur - @Mabella
Ara
Tur - @Mabella

İsraillilerin kuzeyde başarılar elde ettiğini duyduk. Fazla heveslenmesinler çünkü güneyde çöl fırtınası gibi geliyoruz. Uzun zamandır direnen inatçı mevzilere Allah'ın izniyle Mısır bayrağı çekilmiştir.

unknown.png unknown.png
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur- @unonimus

La Galibe İllallah  لا غالب الا الله
omnia fui et nihil expedit
[+] 3 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur - @Craetus
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Katılımcılara teşekkürler, son turun da bitmesi ile birlikte etkinliğimizi bitirmiş bulunuyoruz. Arap tarafı olarak Major Victory aldık, yine de zorlu bir oyundu. @Craetus, @unonimus, @Mabella, @reddga, @littleiskender, @Henri ve @Attila the Hun'a etkinliğe girdikleri ve oynadıkları için teşekkürler. ST'deki muhtemelen en popüler Wargame olan JTS serisinin sonraki etkinliklerinde görüşmek üzere.

Zafer ekranı ve harita:
unknown.png
Space-Background.gif
[+] 4 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun Sonu Kaydı burada dursun. Aşağıya da çok yüksek çözünürlüklü, tüm cephenin son halini gösteren bir snapshot bırakayım.

Takım arkadaşlarıma ve rakiplerime oyun için teşekkür ederim. Arapları durdurmayı başaramasak da @Henri'nin koca bir ordusunu nehir kenarında paketleyip yok ederken eğlendim. Takviyelerin yarısından büyük kısmını kendim kullandığım için İsrail tarafında tek acı çekmeyen kişi olabilirim. Çünkü diğerleri savunma yaparken çok zor zamanlar geçirdiler. Ben de kabul etmeliyim ki gelen birlikleri tek bir noktaya yığarak boşa zaman harcadım. Daha iyisini yapabilirdim. Sıradaki wargamelerde görüşürüz.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zevkli bir etkinlikti. Güney cephesi sandığımdan çok daha hızlı çöktü, hatta çoğu zafer noktasında tek bir birlik bile bırakılmamıştı. Bu yüzden hızla ilerledim ve kuzeye takım arkadaşlarıma yardıma koştum. Güneyde direnmeye devam eden yegâne nokta aşağıdakiydi:

unknown.png

Etrafını çevirmeme ve ağır topçu ateşine tutmama rağmen şaşırtıcı şekilde son ana kadar direndi. Fakat nihayetinde hücumlarıma dayanamayarak düştü. İsrail ordusunun kalitesi sandığımdan daha iyiydi herhâlde. 500'lüğe de tam zamanında takviye götürmemle orayı izole ettik ve orayı da son anda düşürdük. Boş bıraktığım zafer noktalarıma dadanacakları aklımın ucundan bile geçmedi, birkaç birlik bırakabilirmişim aslında. Neyse ki sonucu değiştirmedi ve ilerideki oyunlar için bana güzel bir ders oldu. Kendimi genelde bir savunma oyuncusu olarak görürdüm ama saldırı da gayet zevkliymiş aslında, büyük zafer de hoş oldu tabii.

Takım arkadaşlarımın yanı sıra mevzileri erken terk etmek zorunda kalan @Littleİskender, fazla karşılaşmasam da elinden geleni ardına koymadığını bildiğim @unonimus ve sinsi taktiklerle son ana kadar bana zorluk çıkaran @Craetus'u tebrik ederim. Bi' timelapse'ini alırız bu arada @reddga bey.

Son olarak 10 küsur turdur atmak için beklediğim o marş:

IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-06-2021, 21:07)Craetus : Arapları durdurmayı başaramasak da @Henri'nin koca bir ordusunu nehir kenarında paketleyip yok ederken eğlendim.

Cani adam.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5. turda çıkmak zorunda kalsamda gayet eğlenceli bir etkinlikti. Tüm katılımcılara ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Benim için oyunun özeti:

tenor.gif

(09-06-2021, 21:15)Attila the Hun : Zevkli bir etkinlikti. Güney cephesi sandığımdan çok daha hızlı çöktü, hatta çoğu zafer noktasında tek bir birlik bile bırakılmamıştı. 

Klasik copypasta analizimizi yapmasak olmaz.

Oyun başında elimde sadece 1 tabur piyade ve 2 tabur tank olduğu için vplere asker dağıtamadım qq :pen: . Elimde bu kadar az asker olduğu için zayıflığımı örtmem, dolayısıyla taarruza geçmem gerekiyordu. Bununda biraz etkisi olmuş olabilir elbet.

Saldırırken ki amacım seyahat modunda bulabildiğim düşmanları disrupt ederek az kayıpla yüksek zayiat verdirmek, hiç değilse toparlanmalarını sağlayarak düşmanı oyalamak ve korkutmaktı. Hedefime ulaştığımı pek zannetmiyorum ancak yinede yüksek zayiatlar verdirmeyi başarabildik. Vpleri savunsam bile 3-4 tur içerisinde tamamen imha olarak geri püskürtüleceğimin bariz olduğunu düşünüyorum.
[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu sefer SnapShotlar ile iki tarafı göstererek Timelapse yapmaya çalıştım ama Jump Map'te olduğu gibi güzel olmadı. Bazı framelerde birlikler üst üste girdiğinden kötü gözüküyor. Ayrıca karşı tarafta görünmeyen birlikler hafif saydam duruyor. O yüzden onu Bonus olarak ekliyorum. Onun haricinde saldıran ve savunan tarafları ayrı olarak yaptım.

tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.