2021 İlkbahar Worms Armageddon Etkinliği
wormstest.png

2021 İlkbahar Strategyturk Worms Armageddon etkinliğine hoşgeldiniz.

• Oyun, Intermediate oyun modunda (game scheme) oynanacaktır.

• Etkinlik Cumartesi günleri saat 19:00'da başlayacaktır.

• Etkinlik içi oynanan oyunlar ile ilgili görseller, videolar, içeriklerin paylaşımı ve sohbeti bu konuda yapılır.

Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum.
tTRiYax.png
Ara
Katılıyorum
Ara
katılıyorum
€20
Ara
Bu akşam saat 20:00'da etkinliği başlatıyoruz.
Ara
Etkinlik 10 dakikaya başlıyor. WormNet'deki #anything-goes odasına gireceksiniz, oda şifresi "st" .
@Yasin Ahmet
@reddga
@Onur34
@Aiakos
Ara
Bugünkü etkinlik güzel geçti. 3 oyun oynandı, kazananlar:

1. Oyun: Ecdad Computer
2. Oyun: Yasin Ahmet
3. Oyun: Yasin Ahmet

Yasin Ahmet'e tebrikler.

Ara
3 oyun da birbirinden eğlenceli geçti, özellikle custom maplarda oynamak oyuna farklı bir renk kattı diye düşünüyorum. İlk oyunda Ecdad Computer'ın hegemonyası altında pek bir şey yapamadık ama Team USSR'ım ile ikinci ve üçüncü oyunda birinci olmayı başardım. Üçüncü oyunda Reddga'ya güvenip bir wormumu kaybetsem de Onur34'ün hataları sayesinde kazandım.
Ara
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Bence en zevkli harita Win95'di. Küçük olması biraz hızlı bitmesine neden oldu ama en heyecanlı anlar orada oldu.
tTRiYax.png
Ara
Bu cumartesi oynamamız için Strategyturk'ün haritasını yapmaya çalıştım. Tüm sayfayı almak biraz uğraştırdı, başlarda doğru oranı tutturmam zor oldu ama sonunda oldu gibi. Uzunlamasına bir harita olduğundan Sudden Death'in hızlı bir şekilde başladığı ve sadece suları yükselttiği bir ayarda oynamamız lazım diye düşünüyorum. O şekilde aksiyon maksimum olur. Haritada en az 30 Worm olmalı ve tur süresini 60-90 saniye yapmak lazım. Çünkü aşağıda kalanların yukarı çıkarken zamana ihtiyaçları olacak. Ayrıca yukarı tırmanmayı kolaştırmak için kapalı olan bazı yerleri açıp halat kullanmalık cisimler koydum. Onların haricinde fazla boş kalan sağ alttaki alana ST logosunu ve etkinlik konusunu koydum.

Haritayı denemek isteyenler için haritayı açmadan önce harita sınırlarını koymayı, su seviyesini çok az yükseltmeyi (yoksa kutular garip yerlere gidiyor) ve oyundaki obje sayısını 48 civarı yapmayı unutmayın. Worm sayısı en az 30 olunca haritada daha düzgün dağılıyorlar. Harita sınırlarını kapamak yine aynı şekilde daha eşit bir şekilde dağılım için gerekli.

Steam\steamapps\common\Worms Armageddon\User\SavedLevels klasörüne haritayı atın. Terrain kısmında generated edilmiş bir harita varken sağ tıklayın ve açılan yeni yerdeki kutucuktan haritayı seçin. Yukarıda bahsettiğim ayarlar da buradan yapılacak.

Cumartesiye kadar belki başka değişiklikler yapabilirim ama şimdiki hali oynanabilir diye düşünüyorum. Sizin harita için fikirleriniz varsa alabilirim.

Strategyturk Haritası (Eski)

Edit: Tamamlanmış hali:

Strategyturk Haritası
tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
IbnE9P2.gif
Ara

Bugünkü ST haritasında oynadığımız oyundan kareler. Tahmin ettiğimiz gibi halat kullanmak çok önemliydi ve kullanamayanlar ya suyu boyladı ya da haritanın büyüklüğünden dolayı yer çekimiyle büyük hasarlar aldı. Bir dahaki sefere ana sayfa yerine bölümlerin haritası yapılabilir. Ana sayfa fazla büyük kaldı ama yine zevkliydi. Ana sayfada yapılabilecek önemli bir değişiklik Güncel Etkinliklerin arasını açmak olabilir. Çünkü normal haliyle orada hiç spawn vermedi ve oraya gitmek için bir sebebimiz olmadı.
tTRiYax.png
[+] 3 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teatone ile Yasin'in kurtçuklarını vurmaya çalışmak yerine yukarı çıksam kazanma şansım olabilirmiş, boş zannettiğim yere roket atmak kötü oldu. Arada kalınca bir üstten bir alttan darbe yedim. Gayet eğlenceliydi, önümüzdeki cumartesiyi iple çekiyorum. Bu orijinal harita için @reddga'ya teşekkürler. Bir dahakine Firaxis Forumları güzel gider. :wink:
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
USSR yine birinci ve yine Tatutin yok ediyor. @Ecdad Computer'dan halat fırlatma taktikleri kaptım, ileriki oyunlarda kullanacağım.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dün çok güzel bir oyun oldu, Reddga'ya ST haritası için teşekkür ve Yasin Ahmet'i de iki oyunu da kazandığı için tebrik ederim.

Görsel
[+] 1 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu haftaki oyun için pek haritalara bakamadım, daha önceden bulduğum bir Minecraft haritası vardı isterseniz bu akşamki oyunlardan birini burada oynayabiliriz.

Görsel
tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Akşam gelemeyebilirim
€20
Ara

Dünkü Minecraft haritasından ve sonrasında Ecdad ile 1v1 oynadığım gemili haritadan görüntüler.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine güzel bir oyun günüydü, üç oyun oynandı.

Görsel
Görsel

Görsel
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.