2022 Sonbahar Foxhole Etkinliği
Foxhole_mp_resmi.jpg

unknown.png

STRATEGYTÜRK FOXHOLE EKİM AYI ETKİNLİĞİNE HOŞGELDİNİZ
Merhaba herkese. Yazın çıkan 1.0 sürümünden sonra canlanan ve birçok oyuncunun beğenisini kazanan ve sağlam bir topluluğa sahip olan Foxhole oyunuyla karşınızdayız. Oyun grand multiplayer / action / mmo tarzında bir oyun olup oyunda aynı anda dünyanın birçok yerinden insan bulunmatadır. Oyunla ilgili kısa bir anlatımı Foxhole hakkında önceden yazılmış kısa forum yazımızda bulabilirsiniz. Oyunla ilgili " beginner's guide, classes " benzeri forum rehberlerini yavaş yavaş ortaya çıkarmayı düşünüyoruz. Şayet oyunumuz oyuncu tabanlı olduğu için kuvvetli bir tutoriala sahip değildir maalesef. Yine biz oyuncular olarak katılanlara bildiğimiz ve öğreneceğimiz bilgileri gelecek rehberlerle ve oyun içi yardım/anlatımlarla aktarmayı düşünüyoruz. 
Oyunda şu andaki amacımız logistic base'imizi geliştirip cepheye belirleyeceğimiz malzemeleri hazırlamak ve cephe hattına ulaştırılmasını sağlamak. Ayrıca yeterli ekipman üretimi sonrası veya çok bunaldığımız durumlarda bizzat cepheye intikal edip savaşa ve kendi çapımızda cephe arkası operasyonlar yapacağımızı da bilmelisiniz.
Savaştaki tarafımız: Colonials
Bulunduğumuz sunucu: Baker (2. sunucu)
Base konumu : Weathered Expanse hekzagonu, Spirit Watch bölgesi yukarısı 
Şu an bu sunucuda 26. savaş veriliyor olup savaş sonuna kadar değiştiremiyorsunuz tarafınızı. Savaş başlayalı 6 gün olmuş durumda ve savaşlar ortalama 1 ay sürüyor. 
Base konumu konusunda zorlanırsanız :
etiketleyerek bizden yardım isteyebilirsiniz.
Katılıyorsanız katılıyorum yazıp eğer kafanızda soru işareti varsa veyahut konum/oyun hakkında başlangıçta yardım gerekiyorsa  lütfen bunu bildirin.
Herkese iyi eğlenceler diliyorum şimdiden.
[+] 1 üye Art3mis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katıldım.
Ara
Katılıyorum.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Son durum nedir, neler yaptınız paylaşırsanız bakalım @Art3mis, @Pharmacist
Ara
Dün yaptığımız operasyonu anlatayım. Dün akşam vakitlerinde düşman warden birliklerinin The Great Marchtaki facilitylere saldırdığının haberini alınca QRF olarak bölgeye yardım yolladık, düşmanı püskürttükten sonra silk farmın güney köprüsünden düşman tanklarının kuzeya doğru hücuma geçtiğinin haberini alınca hemen bölgeye gidip önce köprünün girişine düşmanın gerçi çekilme yolunu kapamak için mayın döşedim ardından arabamdan inip AT roket atarla kuzeye doğru ilerledim önümde iki düşman tankı vardı. birisi düşman taarruz tankı outlaw diğeri is düşman ağır tank avcısı noble widowdu. noble widowun arkasına gece karanlığındanda yararlanarak gizlice yaklaştım ve düşman yakıt deposuna doğru iki tane roket attım. 3. roketi atarken tank mürettebatı tanktan inip beni öldürdü. sonrasında geri döndüğümde düşman noble widowunun imha edildiğini ve outlawında köprüden kaçtığını gördüm ama ya kilitlemeyi unuttuğumdan yada düşman aracımın kilidini açtığından arabamıda alıp kaçtılar ve outlawa mayınların konumunu söyleyip sıkıntı yaşamadan geri çekilmesini sağladılar.
noname.jpg
Ardından daha fazla benzeri taarruzu önlemek için bir araba ve bir sürü yüksek patlayıcı ile birlikte köprüye gelip müttefiklerin yardımıyla birlikte köprüyü patlattık, ama köprüyü tamir edip geri dönebilirlerdi bundan dolayı bölgedeki birlikleri koordine edip köprü girişine savunma dizmeye başladık, ama savunmaları dizmeye devam ederken devasa bir düşman taaruzu köprünün diğer tarafından hücuma geçip silk farms ile bizim arka hattımız arasına girerek lojistiğimizi kesti ve bölgeye savunma inşa etmeye başladılar.
image.png
Bunun üzerine şehirdeki yerel güçlerle birlikte plan yaptık küçük bir ekip arka hatta çekilip tanklarla güneyden taarruza geçerken, yerel kuvvetlerde eş zamanlı bir şekilde kuzeyden taarruza geçecek ve tüm düşman birlikleri tek seferde indirip lojistik yolunu açacaktık. 
image.png
Bunun için küçük bir kuvvetle birlikte arka hatta geri çekilip tankı hazırlamaya başladık, tankı hazırlarken yola çıkmak üzere olan bir T3 Bardiche(Oyundaki en pahalı tanklardan biri) tank mürettebatı gördük onlara durumdan bahsettik ve bizimle birlikte taarruza geçmeyi kabul ettiler ve eş zamanlı olarak taarruz başladı, kuzeye hücum edip paniklemiş düşman tanklarını görmeyi beklerken vardığımızda tüm düşman tank birliğinin bize doğru taarruz ettiğini gördük ve ölümüne savaştık. 4 düşman tankından 2 düşman tankını geri çekilmeye zorlarken 1 tanesini yok ettik ama karşılığında T3 Bardiche ile benim getirdiğim tank olan Ranseuru kaybettik ki 4 düşman tankı karşılığında T3 Bardiche'i değiştirseydik bile zararda olacağımız bir durumda. Daha sonra kuzey tarafının neden taarruzda olmadığını sorduğumda öğrendim ki kuzeyden taarruz ederlerken düşman anti tank silahları tarafından taretleri etkisiz hale getirildiği ve hücumun başarısız olduğunu öğrendik maalesef bölgeye gelmemiz çok uzun zaman almıştı ve bu zaman içinde düşman savunmalarını çoktan kurmuştu. Daha sonra güneyden bir kaç başarılı taarruz yapmış olsak da savunma hattını kırmayı başaramadık lojistiğini kaybeden silk farm bölgesi daha fazla dayanamadı ve tüm bölgeyi kısa süre sonra kaybettik.
[+] 3 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Farmayla yıkık köprüde savaştık önce anti-tankla sonra roketatarla ve tankla patlatmaya çalıştık ama olmadı. Köprüde 3-4 tane düşman öldürdüm ama genel olarak bir işe yaramadı. Başka bir cepheye geçtik. 

20221128154142_1.jpg

20221128154017_1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.