Aksiyon: Dark Souls III
Abyss Watcher'ın ruhu ile yapılan çift silahı görünce bir heyecanla alıp +2 bastım ama ultra greatsword olduğunu görünce yıkıldım resmen. İşin kötüsü +2 basarken harcadığım eşya(titanate scale gibi bir şeydi) tekrar geri döndüğüm Hollow Slayer için de gerekiyordu :/. Sellsword Twinblades öneriyorlar aslında istediğim çevik oynanışı da sağlıyormuş bir ara onu da kullanmaya deneyeceğim ama %100 fiziksel savunma veren kalkanı bırakamıyorum bir türlü PvE için.

Bilgi toplarken dikkatimi çekti, zırhlar o kadar da etkili değil sanırım. Zırh seçerken en çok nelere bakmak gerek buradaki tecrübeli oyuncular da bir şeyler paylaşırsa çok güzel olur.

Bu arada Dark Souls 3 ile ilgili bir şeyler bakarken en çok karşıma çıkan isimlerden biri olan Abyss Watcher'ın daha epik olmasını beklerdim, 2. aşmadaki alevli saldırıları yine güzel gözüküyordu ama çok çabuk bitti dövüş.
hby6qc.gif
Ara
2 Boss kestikten sonra pes ettiğim saygıdeğer oyun.
Hollow Knight'ı %109 gibi bir oranla bitirdim. Ayrıca Celeste adlı oyunu ve Tes4'ü de bitirdim. Bu oyunlar "zor" tabir ediliyor. Acaba bu 3 oyunu bitiren kişi zorlarsa DS 3'te bitirir mi?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(25-04-2020, 02:15)Defterdar : 2 Boss kestikten sonra pes ettiğim saygıdeğer oyun.
Hollow Knight'ı %109 gibi bir oranla bitirdim. Ayrıca Celeste adlı oyunu ve Tes4'ü de bitirdim. Bu oyunlar "zor" tabir ediliyor. Acaba bu 3 oyunu bitiren kişi zorlarsa DS 3'te bitirir mi?

Kesinlikle bitirebilir.

(25-04-2020, 01:56)Ayro : Abyss Watcher'ın ruhu ile yapılan çift silahı görünce bir heyecanla alıp +2 bastım ama ultra greatsword olduğunu görünce yıkıldım resmen. İşin kötüsü +2 basarken harcadığım eşya(titanate scale gibi bir şeydi) tekrar geri döndüğüm Hollow Slayer için de gerekiyordu :/. Sellsword Twinblades öneriyorlar aslında istediğim çevik oynanışı da sağlıyormuş bir ara onu da kullanmaya deneyeceğim ama %100 fiziksel savunma veren kalkanı bırakamıyorum bir türlü PvE için.

Bilgi toplarken dikkatimi çekti, zırhlar o kadar da etkili değil sanırım. Zırh seçerken en çok nelere bakmak gerek buradaki tecrübeli oyuncular da bir şeyler paylaşırsa çok güzel olur.

Bu arada Dark Souls 3 ile ilgili bir şeyler bakarken en çok karşıma çıkan isimlerden biri olan Abyss Watcher'ın daha epik olmasını beklerdim, 2. aşmadaki alevli saldırıları yine güzel gözüküyordu ama çok çabuk bitti dövüş.

Ultra greatswordu da kalkanla kullanabiliyorsun. Özel saldırıyı yapman gerektiğinde kalkanı hızlıca sırtına alabilirsin. Titanite scale bölüştürmen kötü olmuş. Oyunun dengesi bozulmasın diye başlarda az sayıda bulabiliyorsun.

Zırh seçerken taşıma kapasiten %69,9 olana kadar seçebileceğin en iyi zırhı seçmeni öneririm. DS2 de zırhı da geliştirebildiğimiz için çok değişiklik yapamıyorduk ama bu oyunda oldukça esnek davranabilirsin. Eğer savaştığın bölgenin yada bossun alev, zehir vs güçlü bir yan hasarı varsa ona karşı güçlü başka bir zırh seçebilirsin. Bunun dışında pasif bonusu olan bazı itemlar var.

https://darksouls3.wiki.fextralife.com/I...al+Effects

Abyss Watcher gerçekten kolay bir boss hikayedeki yeri ve tasarımını görünce insan daha güçlü bir şey bekliyor. Yoel of Londor'un bu bossu geçince ölmesi aklımda kalan tek önemli olay.
Ara
(25-04-2020, 12:11)Rzenma : Ultra greatswordu da kalkanla kullanabiliyorsun. Özel saldırıyı yapman gerektiğinde kalkanı hızlıca sırtına alabilirsin.

Ultra greatsword ile sorunum çok yavaş olması. Greatsword yine idare ediyor da katlanamıyorum ultranın ağırlığına.
hby6qc.gif
Ara
Teşekkurler Rzenma
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Zırh seçimini ağırlık faktörünü saymazsak ben gözüme hitap edeni seçiyorum. Üç oyunda da kalkan kılıç oynadığımdan şovalye zırhı giyiyordum.
Ara
Ömrümü çürüttün "Grand Archives" daha bossa bile ulaşamadık. Her seferinde gelecek bölümdeki harita bu haritadan daha az kanser olacak diyorum ama hep tam tersi oluyor.
Ara
Dark souls a hoş geldin :)
Ara
(10-07-2019, 19:19)Aeschyli : Bunu kesersen gerçek bir dark souls oyuncusu olarak kabul görebilirsin.

Artık ben de bir Dark Souls oyuncusu muyum?

4959B29E5A886514CA9579994EFD19C4562CF337
hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayır, gerçek bir souls oyuncusu olsan bilirdin ki çıplakken kesmen lazım.
[+] 4 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna başladıktan sonra son derece geniş bir topluluğa sahip olduğunu gördüm. Özellikle mizahsen videoları harika. Tabii bunların komikliğini sadece oyunu tamamen oynadıktan sonra anlayabiliyorsunuz.

[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lore için izlemediysen vaatividya serilerini izlemeni tavsiye ederim. Tek başlarına yeterli değiller fakat genel paket olarak bakınca gayet tatmin edici videolar.

@Sezar
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

53 saat sonunda oyunun bitirdim. DLC haritalarındaki bosslar hariç tüm opsiyonel bosslarda dahi olmak üzere kestim.  Oyunun başından itibaren Anri'nin kılıcıyla luck build yaparak oynadım ama çok tavsiye etmiyorum yeni başlayanlar için. Damage'i iyi olsa da oyun boyu tek silahla oynamak hoşuma gitmedi. Kolay değildi arkadaşlar ama muhteşem bir oyundu bence.

unknown.png

unknown.png
[+] 6 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun saatlerin ardından sonunda Fallen Knight'dan başka hem çok ağır olmayan hem de hoşuma giden bir zırh buldum kendime. Bu miğfer de güzel gitti.

unknown.png

unknown.png
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda bütün güzel zırhların karakteri anlamsız bir şekilde şişko gösterme sorunsalı var. Throne Defender gibi bir set arıyorum.

Let there be hope
therefore Praise the Sun!

Görsel
v5jjo8.gif
Ara
Ara
ekqtewjaj2e51.jpg
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk iki boss u hiç ölmeden tek seferde geçince kendimi mutlu hissettim. :) oysaki aralarlarda baya öldüğüme eminim. Black knightlar hafiften üzdü. İlerisinde görürsün sen diyeceksiniz ama ufak bir sekiro maceram haricinde ilk defa dark souls oynuyorum. O da klavye fare ikilisiyle.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar bir sorum olacak. pc için gidip bir adet gampad aldım ancak dark souls 3 e girince hareket tuşları hariç çalışmıor. karakter hareket ediyor ama başka bişey yok. sorun gamepad te mi diye hollow knight ve yakuzaya girdim ama onlarda çalışıyor. sorunun çözümünü bilen var mı?
Ara
(30-12-2020, 19:33)birisi43 : Arkadaşlar bir sorum olacak. pc için gidip bir adet gampad aldım ancak dark souls 3 e girince hareket tuşları hariç çalışmıor. karakter hareket ediyor ama başka bişey yok. sorun gamepad te mi diye hollow knight ve yakuzaya girdim ama onlarda çalışıyor. sorunun çözümünü bilen var mı?

Key bindings yani tuş atamaları farklı olabilir. Gerekirse girip teker teker atama yapmalısın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.