Altına Hücum
Macar ve Frenklerin hamleleri ne olacak acaba sevgili müttefiğim Atakan Bey?
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Hamlem :5 altıgen genişliyorum. (-100 altın)
-
Toplam = -100 altın.
Sahip olunan altın = 100 altın.
Tur sonu net altın = 100 - 100  = 0 altın

76561198034761601.png
Ara
Haritamı düzenledim.
Ara
(02-07-2021, 16:30)Takeda Akane : Macar ve Frenklerin hamleleri ne olacak acaba sevgili müttefiğim Atakan Bey?
Bilemiyorum Subutay Bey. Adanın huzurunu bozmasında...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(02-07-2021, 22:48)korkusalan :
(02-07-2021, 16:30)Takeda Akane : Macar ve Frenklerin hamleleri ne olacak acaba sevgili müttefiğim Atakan Bey?
Bilemiyorum Subutay Bey. Adanın huzurunu bozmasında...
Bozsunlar bozsunlar ki bizde eğlenelim. Nökerlerim kan istiyor.
Ara
Adsz.png
Kanarya Halk Cumhuriyeti olarak istediğimiz tek şey yalnız bırakılmaktır. Bize saldırmayana saldırmayız. 
Ara
Macarların iyi okçular olduğunu duydum bize okçu sağlayabilirmisiniz Lordum?
Ara
İkinci Tur :Devletler yayılmalarına devam ediyorlar. Bozkırlara alışkın olan Erlik Han'ın Takipçileri sayılarını çok arttırdılar ancak henüz askeri alana odaklanmadılar. Bununla birlikte Vorteks krallığı genişlemelerini göl etrafında sağlayarak bir demir madeni buldular. Ancak adanın parlayan yıldızı KHC gibi duruyor. Adada geçirdikleri ilk aydan bir altın madeni kurdular ve artık gelirleri yüksek. 

untitled_5.png

@korkusalan, Atakanlılar -  60 altın, 60 altın gelir, 260 insan gücü, 60 insan gücü geliri, 6 altıgen, 2 tarla
Türk kültürü - Mızraklı ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 50 altın, 40 altın gelir, 240 insan gücü, 40 insan gücü geliri, 4 altıgen, 2 tarla
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 65 altın, 65 altın gelir, 300 insan gücü, 100 insan gücü geliri, 10 altıgen, 1 demir madeni, 2 tarla
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 80 altın, 80 altın gelir, 250 insan gücü, 50 insan gücü geliri, 5 altıgen, 1 demir madeni, 2 tarla
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 91 altın, 91 altın gelir, 230 insan gücü, 30 insan gücü geliri, 3 altıgen, 1 altın madeni, 2 tarla
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@littleiskender'in turunu oynadım, 90 altına 3 altıgen aldım.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adsz.png

Kanarya Halk Cumhuriyeti olarak yayılmayı sürdürmekle beraber müsait bir zamanda sınır çatışmalarını önlemek için Vortex Kralı @Craetus ve Atakanlar Beyi @korkusalan ile sınır anlaşmaları imzalamak için masaya oturmak isteriz. @Takeda Akane Hanın teklifi de ileride imkanlar el verdiği ölçüde değerlendirilecektir.  

Ara
Halkımı düşünerek 1 adet tarla inşa etmeye karar veriyorum.Ayrıca Kanarya Halk Cumhuriyeti'nin teklifine de 2 ay sonra(Pazartesi günkü tur) tamamlanacak olan Kutsal toprak araştırmalarını işaret ederek cevap veriyorum. Adadaki kabilelerin kutsal toprakları sınırlarımızı belirleyecek unsur olacaktır
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Kanarya Halk Cumhuriyeti Başkanı @Onur34'ün teklifine olumlu yanıt veriyoruz. Hakkaniyetli bir sınır dağılımına kimse hayır demez. Ayrıca Kanarya Halk Cumhuriyeti ile bir gün sınırdaş olursak ticaret yapmak isteriz. Şimdiden iki ülke yetkilileri konuşup anlaşabilirler.

Hamlem :4 altıgen genişliyorum. (-80 altın)
-
Toplam = -80 altın.
Sahip olunan altın = 80 altın.
Tur sonu net altın = 80 - 80  = 0 altın

76561198034761601.png
Ara
Seferime hava kararınca başlayacağım, o zamana değin ayin yapıp kara ruhlarla temas edeceğim.
Ara
6nvzy7j.png

Acımasız nökerlerim köyleri yağmalaya yağmalaya kıyı şeridine ulaştı(10 altıgen). Kıyı şeridinde balıkçılık yapıp karnımızı doyuracağız. Köylerdeki erzaklarada el koyacağız.

images?q=tbn:ANd9GcSarUEVxQurEVSSLgBz4mS...g&usqp=CAU

Kanarya Halk Cumhuriyeti başkanı Lordum Macar okçuları konusunu düşündünüzmü? İsterseniz sizinle buluşalım. @Onur34

Vorteks kralı Frenk lordu sizi Papa gönderdi değilmi? Papanıza söyleyin bize itaat etsin. Size dokunmayalım. @Craetus

Atakan Bey sizinle de birlikte ava çıkmak isterim. Dostluğumuz pekişsin. @korkusalan

Paralı asker lideri Komutan İskender sizdende Kılıçlı ve Mızraklı birlikler bekliyorum. Nökerlerimin kanı kutsaldır önden paralı askerleri sürmek için sizin gözünü altın ve kan bürümüş askerlerinize ihtiyacım var. Ben Subutay Han askerlerinizi ganimetsiz ve maaşsız bırakmam. @Littleİskender
Ara
Üçüncü Tur :Adanın yükselen gücü KHC ve Vorteks Krallığı, ancak bir yanda da batmakta olan güruhlar bulunuyor. Kiralık Plebler ekonomik olarak kötü durumda olsa da kalkınmaya hazırlıklı bir askeri güçleri var. Şimdilik doğulu kültürler madenleri değil toprağı tercih etse de, batılı kültürlerin nasıl da güçlendikleri rahatça görülebiliyor.

untitled_5.png

@korkusalan, Atakanlılar -  85 altın, 75 altın gelir, 240 insan gücü, 60 insan gücü geliri, 6 altıgen, 3 tarla
Türk kültürü - Mızraklı ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 64 altın, 45 altın gelir, 290 insan gücü, 50 insan gücü geliri, 5 altıgen, 2 tarla
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 88 altın, 83 altın gelir, 460 insan gücü, 160 insan gücü geliri, 16 altıgen, 1 demir madeni, 2 tarla
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 145 altın, 145 altın gelir, 330 insan gücü, 80 insan gücü geliri, 8 altıgen, 1 demir madeni, 1 altın madeni, 2 tarla
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 191 altın, 180 altın gelir, 280 insan gücü, 50 insan gücü geliri, 5 altıgen, 2 altın madeni, 1 demir madeni 2 tarla
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@littleiskender yerine 31 altına 1 altıgen ilerledim. @Takeda Akane 65 altın yerine 100 altın harcamaya çalıştığından dolayı da 6 altıgen alabildi.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayır balık yiyemeyecekmiyiz?
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Adsz.png

Adanın zenginliklerini halkımız adına almaya devam ediyoruz. Bunun yanında ülke çapına 6 tane konut yaptırıyorum. Okçularımızı yollamak konusunda da düşünmeye devam ediyoruz. Sınır önerilerimizi komşu ülkelere yakında sunacağız. 

Ara
Bende ayin yapmak için çekiliyorum. Ordularımızın ilerlemesi için kara ruhlara dua edeceğim.
Ara
Halkımın refahı için bir adet daha tarla inşa ettiriyorum.Subutay beyin teklifini ne yazık ki kabul edemiyorum zirâ halkım masum orman hayvanlarının avlanmasından hoşlanmıyor ancak sizi ve halkınızı baharın gelişini kutlamak için düzenlediğimiz Nevruz kutlamalarına davet ediyoruz. Ayrıca Macarların okçularını bir hordaya vereceğini sanmam. Onlar yerine bir kaç ay içinde üretmeye başlayacağımız kraliyet okçularından alabilirsiniz.
Ara
O zaman bir ara gelin otağıma konuşalım. Yarın uygunmu? Bu arada yakınlarda Vorteks casusları görülmüş diye haber aldık.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Hamlem :6 altıgen genişliyorum. (-120 altın)
-
Toplam = -120 altın.
Sahip olunan altın = 145 altın.
Tur sonu net altın = 145 - 120  = 25 altın

76561198034761601.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.