Anime 101: Hangi Anime ile Başlamalıyım
stanime.png

Strategyturk Anime Kulübü olarak amacımız insanlara animeyi sevdirmek ve yeni başlayanların animeye daha iyi ısınması için onlara yol göstermek. Anime 101 konumuzla anime izleyicisi olmak isteyip de ne izleyeceğini bilmeyen arkadaşlara yardımcı olacağız. Romance - Slice of Life - Drama bana uzak çeşitler olduğu için maalesef bunlar hakkında öneri yapamayacağım ancak kulübümüzün üyelerinin benim eksik olduğum noktalarda size yardım edeceğine eminim.

Shounen

The Big Three / 3 Büyükler
maxresdefault.jpg

Etrafınızda düzenli olarak anime izleyen birinin bu üç seriden birini kesinlikle izlediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Naruto ve Bleach bitmiş olsa da Bu üç seri batı izleyicisine animeyi tanıtmada büyük iş çıkarmış ve popülariteleri inanılmaz seviyelere çıkarmıştır.

Shounen türünü kısaca özetlersek güçsüz ana karakterimizin o anki durumuyla yapması imkansız görünen bir hedefini "Asla pes etme!" mottosuyla sürekli güçlenerek amacına yaklaşırken yaşadığı maceraları anlatılır. Shounenlerin en kötü tarafı filler olarak adlandırılan doldurma bölümlerdir. Bu bölümler ana hikayeye katkısı bulunmayan yan bölümlerdir ve bu bölümleri izlemeyen birisi seriden kopmaz. Eğer filler bölüm izlemek istemiyorsanız Anime Filler List gibi siteler yardımıyla hangi bölümlerin filler olduğunu öğrenip o bölümleri atlayabilirsiniz.

Eğer üçüne de ayıracak vaktiniz yoksa(Doğal olarak) ben bir Narutocu olarak tabi ki Naruto'yu izlemenizi öneririm. Yapım yılı gereği ilk başta görsel kalite size garip gelecek ancak seri ilerledikçe bu kalitesi de artmakta. Tabi etrafınıza sorduğunuzda One Piece hayranı oranının daha çok olduğunu göreceksiniz. Üçünü de birbirinden ayıran özellikler bulunmakta, bu yüzden hangisini seçerseniz seçin pişman olacağınızı sanmıyorum.

Fairy Tail
18179.jpg
Shounen, Aksiyon, Macera, Komedi, Fantezi, Büyü

Ao no Exorcist
1.jpg
Shounen, Demons, Fantezi, Doğa Üstü Güçler

Şeytanlar ile exorcistler arasında sürekli çatışmanın olduğu bir dünyada bir exorcistin yanında yaşayan Rin Okumura Şeytan Tanırsının oğlu olduğunu ve amacının Dünya'yı ele geçirmekte babasına olduğunu öğrendiğinde tüm hayatı değişiyor. Ancak o bir Şeytan olmak yerine exorcist okuluna giderek şeytanlarla mücadele etmeyi terci ederek macerasına başlıyor.

Ao no Exorcist görsel ve ses kalitesi olarak sizi tatmin edebilecek bir seviyede. Karakterler arası etkileşim çok güzel pek çok karakterle bağ kurabiliyorsunuz. Ayrıca bir shounen olsa da sürekli "Asla Pes Etmem!" lafının yüzünüze vurulduğu bir shounen değil. Anime henüz 2. sezonunu bitirdi ve hikayesi manga olarak devam etmekte. Yeni sezonlarını merakla beklemekteyim ve demons vs exorcist tarzı bir konspete ilgisi olanlara tavsiye ederim.

Boku no Hero Academia
2.jpg
Shounen, Aksyion, Okul, Komedi, Özel Güçler

Alternatif bir dünyada tüm insanların farklı farklı özel güçleri bulunmakta ancak süper kahraman olmak isteyen ana karakterimiz Deku'nun hiç bir özel gücü bulunmamakta.(Shounen rulez) Dünya üzerindeki en güçlü kahraman kabul edilen All Might ile tanışan Deku bu gücün nesilden nesle aktarıldığını öğreniyor ve artık güçten düşmeye başlayan All Might kendisinden sonra Deku'nun gelmesine karar vererek gücünün bir miktarını veriyor. Bundan sonrası aldığı güçle süper kahraman okuluna girmeyi başaran Deku'nun ve etrafında farklı farklı özel güçlere sahip sınıf arkadaşlarının süper kahraman olma hikayesi.

Karakterlerin hem farklı özellikleri hem de farklı kişiliklere sahip olması derinliği oldukça arttırıyor ve bütünleşebileceğiniz bir karakter bulma ihtimali de kolaylaşıyor. Gerek kötülerden gerekse iyilerden tüm yan karakterlere ayrılan zaman çok iyi seviyede."İşte bu da böyle bir karakter falan filan hadi hikayeye devam" gibi değil. Herkes bir şekilde dahil olabiliyor. Ayrıca klasik shounenler gibi kötüleri üstün körü işlemek gibi bir hata yapmıyor, kötü taraf da sempatinizi kazanabilir diyebilirim.

HunterxHunter
3.jpg
Shounen, Aksyion, Macera, Süper Güçler

Hunter adı verilen bu özel rütbeye sahip olabilmek için alanınız en iyisi ve zorluklarla mücadele edecek kadar da güçlü olmalısınız. Adam öldürmekten yemek yapmaya kadar çeşitli alanlar için sınırsız kaynağa ve bilgiye erişimi olan Hunter rütbesini elde etmek için ise ölümcül ve başarı oranı düşük Hunter sınavını geçmek zorundasınız.

12 yaşındaki Gon, bir Hunter olan ve hiç görmediği babasını bulmak için bu sınava katılıyor ve orada en iyi arkadaşı olacak Killua ile tanışıyor. Bu ikilinin birlikte sınavı geçme çabaları ve ardından Gon'un babasını aramaya çalışmalarını anlatan Hunter x Hunter her ne kadar görsel olarak sizi çekmese de başlarından geçen olaylar ve her macera yeni biriyle karşılaşmaları sizi serinin içine çekmekte. Velet olarak nitelendirebileceğimiz Gon çoğuz zaman baş ağrısı olsa da güçlenişi görmek insana keyif vermekte.

Ayrıca hikayenin geçtiği dünya koatik bir ortam. Onca olayda ne bir asker ne de bir polis görebiliyorsunuz. Hunterların bile adam öldürmeye izni olduğu bu dünyada Her an kim vurduya gidebilirsiniz.

Haikyuu!!
4.jpg
Shounen, Spor, Komedi, Okul, Dram

Hikaye basit, ana karakterimiz Shouyou Hinata bir volaybol manyağıdır ve kısa boyuna rağmen dünyanın en iyi voleybolcuları arasında olmak ister. Bu yüzden gideceği liseyi seçerken çocukluğunda çok iyi yerlere gelmiş ancak şuan eski günlerinden uzak Karasuno'yu seçer.

Eğer sadece aksyion arayan biri değilseniz izlemeniz gerek bir seri. Ama sakın etrafta rahatsız olacak insanlar bunu yapmayın, çünkü bu animeyi izlerken kendinizi tutamayıp çılgınlar gibi bağırabilirsiniz. Sadece büyük milli maçları ve derbilerde bağırabilecek ben bile bağırışmalar eşliğinde izledim.

Aksiyon - Macera

Fate/Zero
5.jpg
Aksyion, Fantezi, Doğa Üstü Güçler, Gerilim

Fate/Zero benim anime listemde ilk 3 içinde bulunan serilerden birisi ve tam anlamıyla bir 'Baş Yapıt'. 

Evrenin temeli kısaca şöyle: Belirli aralıklarla 'Holy Grail' dediğimiz ve bir dileği gerçekleştiren bir kadeh ortaya çıkıyor. Bu kadehin ortaya çıkmasıyla 7 büyücü 'Holy Grail War' dediğimiz savaş için seçiliyor ve her büyücü destansı bir kahramanı bu dünyaya çağırarak savaşa katılıyor. Kahramanı ya da kendisi ölen büyücünün elendiği bu savaşta son kalan büyücü bu kadehin sahibi oluyor.

Hiç bir animede buna benzer bir yapı yok, özel olması büyük bir artı puan.
Görsel ve ses kalitesi en üst noktada. Daha kalitelisini şu ana kadar izlemedim.
Hem büyücü hem de destansı karakterlerin hepsi ilgi çekici ve hepsine vakit ayrılmış.
Anime tarihinin en iyi waifularından birine sahip: Saber

Evet Fate serisinin fanboyuyum ve özellikle Fate/Zero biasım var ve animeye baktığımda anime keyfinin önüne geçen hiç bir negatif yan bulamıyorum.

Full Metal Alchemist: Brotherhood
6.jpg
Tür: Aksyion, Askeri, Macera, Komedi, Dram, Büyü, Fantezi, Shounen

9.25 puan ortalaması ile Myanimelist sıralamasında uzun süredir lider bulunan FMA:Brotherhood sizi 64 bölüm boyunca heyecanlandıracak, ağlatacak, kahkaha attıracak, şaşırtacak, düşündürecek ve biterken "Ne seriydi be!" dedirtecek bir anime. Daha fazla açıklamaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

Shingeki No Kyojin
7.jpg
Aksyion, Askeri, Drama, Gizem, Fantezi, Shounen, Süper Güçler, Gerilim

İnsanlık 'Titan' adı verilen insansı yaratıklar tarafından yok olmanın eşiğindeyken yerleşim yerlerinin etrafına çektikleri devasa duvarlarla kendilerini koruma altına almayı başardılar... Ta ki duvarlardan bile daha büyük bir 'Colossus Titan' bu duvarlardan birini tek bir darbede indirene kadar. Annesinin bu yaratıklardan birine yem oluşunu canlı canlı izleyen Eren tüm hayatını titanları yok etmeye adadı.

Sanırım Dünya'nın en bilinen animesini burada da bilmeyen yoktur. Ancak hikayenin anlattığım kısmı neredeyse her animede bulabileceğiniz bir giriş. Peki bu animeyi özel yapan nedir? Hikayede bolca cevaplanmamış soru var ve bu sorulara cevap aranırken sürekli başka yerlerden başka sorular ortaya çıkması. Manga okuyan biri olmadığım için de her bölüm sonu olayların arkasında neler döndüğünü düşünmekten kendimi alamıyorum.

Ayrıca hikaye karakter harcama konusunda hiç çekimser değil. Kırılan, kopan uzuvlar; yem olan, ezilen, çıldıran askerler. Böylesi bir ortamda oluşabilecek her türlü zayiat ve insan tipi bulunmakta.

Diğer bir nokta ise görsel kalite. İzlediğim animeler arasında çok daha iyileri var ancak Shingeki no Kyojin de yüksek görsel kalitesi ile diğerlerinden geri kalmadığını gösteriyor. 

Özetlersek, Shingeki no Kyojin anime izlemeyi düşünen herkesin başlangıç listesinde olması gerektiğini düşündüğüm bir anime.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion
8.jpg
Aksyion, Mecha, Askeri, Süper Güçler

Mecha türlerine karşı aşırı ön yargılı biri olan bana bile kendini sevdirmiş ve efsane diyebileceğimiz bir seri Code Geass. 

Ana karakterimiz Lelouch yaşanan bir kaza sonucu istediği herkese 1 kereliğine istediğini yaptırma gücüne sahip oluyor ve bu gücüyle dünyanın en güçlü ülkesini devirmek için çalışmalara başlıyor.

Hikayenin akışında bazı gereksiz detaylar ya da olmaması gereken olaylar bulunsa da içinde bulunan akıl oyunları sizi pek çok yerde şaşırtacaktır. Ayrıca ana karakterlerin dışına çıkmayı becerememesi(Bazı kaliteli yan karakterler var tabi) de sıkıntılı olabilir ancak olaylar Lelouch vs Devlet şeklinde gerçekleştiği için hikayeye büyü bir darbe vurmamakta.

Animeye ilk başladığınızda özellikle ana karakterin çizimi size garip kaçabilir. Bunu bir kaç bölüm sonra atlattıktan sonra görsel olarak ortalamanın üstünde bir anime sizi bekliyor olacaktır.

Noragami
9.jpg
Myanimelist
Aksyion, Macera, Komedi
Savaş Tanırısı, Bilim Tanrısı, İyi Şans Tanrısı ve daha nicelerine ev sahipliği yapan Japon mitolojisinde ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar güçlü bir Tanrısınız demektir. 
Kendisini tanıyan kimsenin olmadığı Yato'nun ise isteği milyonlarca inanan ve kendine ait bir tapınak. Bunun için çabalayan ve 5 yen için her işi yapan Yato'nun yolları absürd bir şekilde Hiyori ile kesişir ve Hiyori de Yato'nun gelşimesinde yardımcı olmaya başlar.

Saf aksyion ve komedi ögeleriyle donanmış Noragami eğer bu türlere ilginiz varsa güzel bir seçim. Bir hikayesi var ve ilginç de ilerliyor tabi ama hikayesiyle pek öne çıkmıyor diyebilirim. 

Görsel olarak gayet güzel olan animenin en sevdiğim kısmı ise ses kalitesi ve müzikleri.

Fantezi

Sword Art Online
10.jpg
Myanimelist
Aksyion, Fantezi, Oyun, Romance

Sword Art Online çoğu kişi için animelerin abur cuburu olarak nitelendirilen bir tarafta. Ben de tam olarak öyle olmasa da yaklaştığını söyleyebilirim. Abur cuburdan kastımız: Yüksek görsel kalite, düz hikaye, düz hikaye akışı, düz romantizm, ana karakterin havalı olduğu aksiyon sahneleri.

Böyle anlatınca pek çok kişi bu animeden uzak durması gerektiğini düşünse de Sword Art Online bana göre 'Kaliteli abur cubur' dur. Açın izleyin, ortam güzel, karakter havalı, kızlar güzel. Anime su gibi akacaktır zaten.

Ana hikaye ise kısaca yeni çıkan Sword Art Online adlı VR oyunun(Bu oyunu oynarken uyumakla eş değer bir halde oluyorsunuz ve tüm hisleriniz, beyin fonksiyonlarınız oyuna aktarılıyor. Yani kolla değil beyinle oynanıyor.) onu oynayan herkesi hapsetmesi. İnsanların kurtulabilmesi için 100 katlı zindanı tamamen temizlemeleri gerekmekte. 

No Game No Life
11.jpg
Fantezi, Oyun, Macera, Ecchi, Komedi

Komedi
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
12.jpg

Gerçek dünyada absürt bir şekilde ölen Kazuma Aqua adlı bir tanrıça ile karşılaşır ve karanlık lord tarafından tehdit altında olan başka bir dünyayı kurtarma görevi ile reenkarne olacağı, bu görev için de yanında götüreceği özel bir silah seçmesi istenir. Egoist ve sinir bozucu tanrıçaya kıl olan Kazuma ise yanında tanrıçayı götürmeyi seçer ve ikisi kendilerini bu fantezi dünyasında bulur.

Görevi gerçekleştirmek için ilk iş olarak ekip kurmayı düşünen Kazuma'ya sadece iki kişi başvurur: Kılıç savurmayı beceremeyen, mazoşist bir tank şövalye ile bildiği tek şey patlama büyüsü olan ve bu büyüyü kullandıktan sonra tüm manası tükenen bir arch wizard.

Rahatlıkla söyleyebilirim ki KonoSuba izlediğim en iyi komedi animesi. Gülmek isteyenler için ilk tavsiyem de her zaman KonoSuba'dır.

One Punch Man
13.jpg
Komedi, Aksiyon, Parodi, Sci-Fi, Seinen, Süper Güçler

Karşısına çıkan herkesi tek bir yumrukla yenebilen Saitama'nın lisanslı kahraman olma macerası.

Sadece şu üstteki açıklama bile animenin komedi yönünden ne kadar güçlü olduğunu anlatmaya yetiyor.

Psikolojik - Gerilim - Gizem
(Hepsi ayrı tür)

Death Note
15.jpg
Polisiye, Gizem, Psikolojik, Gerilim, Özel Güçler, Shounen

Zetsuen no Tempest
14.jpg
Psikolojik, Aksyion, Drama, Fantezi, Gizem, Shounen

@Faramir tarafından önerildi
Mahiro Fuwa'nın kız kardeşi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro kardeşinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. "Kusaribe" adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro'yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase'nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek "Zetsuen Ağacı'nı" durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro'nun kardeşini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

Sonuna kadar heyecanla izlettiren keşke 24 Bölüm'den daha uzun olsa dedirten bir anime olan "Zetsuen No Tempest" gerek müzikleri gerek felsefi ve ebedi konusu ile sıkça öne çıkıyor ve yine iddia ediyorum bunun gibi bir anime daha yoktur.Size her ama her duyguyu yaşatıyor bunda en önemli etken bana göre müzikler.Müzikler gerçekten ama gerçekten çok ama çok iyi seçilmiş ve tam sahnelerine koyulmuş.Edebi yanı ise ap ayrı bir olay olan seri'de sıkça Shakespeare'in "Hamlet" ve "Fırtına" adlı eserlerinden replikler verilmiştir.Hatta olay örgüsü bir nevi Shakespeare'in Trajedilerini andırıyor denebilir.Anime bittiği zaman gerçekten insanı düşünmeyi itiyor hatta şaşırtıyor bile bazı gerçekleri sorgulamanıza neden olabiliyor kendiniz ve çevreniz ile ilgili aslında daha uzun yazmak istiyorum ama daha fazla gevezelik etmeden kendimce değerlendirmeme geçiyorum.

Konusu gerçekten çok ama çok güzel bunun yanı sıra Müzikler ancak bu kadar uyumlu olabilirdi.Açılış ve Kapanış müzikleri bana biraz sönük gibi geldi açıkçası ama animenin içinde çalan müzikler bir harika hepsi tanınmış müzikler zaten özellikle Klasik Müzikten hoşlananlar için.Edebi ve felsefi yanı ağır bastığı için ara sıra insanın canını sıkabiliyor ne yazık ki kafa boşaltmak için izlenebilecek animeler kategorisinde yer almıyor.Ama bu demek değildir ki kötü bir anime hayır tam tersi "Boş" bir anime değil bunun nedeni bu yüzden. Biraz değişiklik isteyen herkese tavsiye ederim.

Shin Sekai Yori
16.jpg
Gizem, Psikolojik, Korku, Gizem, Sci-Fi, Dram, Özel Güçler

@Faramir tarafından önerildi

Bin yıl sonrasının dünyasında, medeniyet gerilemiş ve insanlar küçük topluluklar halinde birbirlerinden kopuk bir şekilde yaşıyorlardır. Bu dönemin insanlarının hayal ettikleri şeyleri cisimleştiren Juryoku denilen psişik güçleri vardır. İleri seviye bilimsel teknoloji olmadığı için, insanlar bu güçlerini büyük bir enerji kaynağı olarak kullanmaktadır. Bir gün, Saki isimli bir kız arkadaşlarıyla beraber şehir dışında küçük bir arşiv robotu bulur. Bu robot insanoğlunun tarihini kaydetmektedir. Onu bulanlara Juryoku’nun 21. Yüzyılda keşfedildiğini ve bu keşfin psişiklerle psişik olmayanlar arasında yaşanan bir dünya savaşına neden olduğunu söyler. Psişikler savaşı kazanmıştır ve korku hükümdarlığı işte böyle başlamıştır.

Benim yorumum anime gerek kurgu gerekse müzik olarak çok ama çok iyiydi puanı hak ettiğinin altındaydı.Psikoloji severlerin kaçırmaması gereken bir anime diye düşünüyorum konusu her ne kadar biraz ağır gitse de, çok heyecanlandığı ve yer yer insanı ağlama noktasına getirdiği yerlerde bir hayli çok.İzlediğim en iyi ilk 10 Anime içerisine kurgu ve müzik olarak rahat bir şekilde gireceğini düşünüyorum.Anime insanlığı işliyor insanların neler yapabileceğini asıl canavarın kim olduğunu bunun yani sıra  son sahneye kadar merak ediyorsunuz.Merak hiç gitmiyor anime boyunca daha fazla uzatmadan iyi seyirler dileyeyim.
[+] 6 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşte beklediğim konu bakıyorum :)
Ara
Eline sağlık. Birini seçip başlamak lazım.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Vay be Death Note yok, eskidi sanırım.

Üç büyüklerden One Piece izledim uzun süre ancak bir türlü hikayenin ilerlemediğini farkedince bırakmıştım, şimdiye izlenecek 100 bölüm birikmiştir diye tahmin ediyorum bir gün sağlam bir geri dönüş yapacağım.
PC'den dolayı No Game No Life incelemesini yazamadım. Death Note'u da dahil edecektim ama bir tembellik düştü o kadar yazıdan sonra. O ikisini daha sonra halledeceğim, bir kaç ekleme de yapacağım.
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cok guzel bir konu olmus Ayro,tebrikler.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hunter x Hunter > Hepsi
Ara
Bende bir kaç tane ekleyeceğim en kısa zamanda.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Steins Gate yok, üzdü :(
Ara
(04-09-2018, 03:35)Tonyukuk : Steins Gate yok, üzdü :(

Steins Gate'in başlangıç için ideal bir anime olduğunu düşünmüyorum, Anime 101'de amacımız animeye uzak olup başlamak isteyen ya da ufaktan adımını atmış ancak nasıl devam edeceğini bilmeyen arkadaşlara yol göstermek. 

Bunun en güzel örneği Sword Art Online, çok kaliteli bir anime değil ancak başlangıç için oldukça ideal. Stein Gate beni çekememiş olsa da güzel ve sevenini bol olduğunun da farkındayım.
hby6qc.gif
Ara
(04-09-2018, 03:42)Ayro :
(04-09-2018, 03:35)Tonyukuk : Steins Gate yok, üzdü :(

Steins Gate'in başlangıç için ideal bir anime olduğunu düşünmüyorum, Anime 101'de amacımız animeye uzak olup başlamak isteyen ya da ufaktan adımını atmış ancak nasıl devam edeceğini bilmeyen arkadaşlara yol göstermek. 

Bunun en güzel örneği Sword Art Online, çok kaliteli bir anime değil ancak başlangıç için oldukça ideal. Stein Gate beni çekememiş olsa da güzel ve sevenini bol olduğunun da farkındayım.

Olur mu ya, bilim kurgu seven adam bunu izlese animenin kulu köpeği olur :/
Ara
Bilim-Kurgu türüne bakarsak zaman yolculuğuna ilgili olan varsa steins;gate eğer inception tarzı rüyalar içerisinde gezme gibi bir şeye merak varsa her ne kadar bir seri şeklinde olmasada paprika (inception buradan alınmıştır) oldukça yoğun bir dram istiyorlarsa yine 1.39 saatlik ateşböceklerin mezarlığı izlenebilir ki bunu izlerken gözyaşlarımın döküldüğünü hatırlıyorum
83a5003e08efc4794ae76cb78d8d4da0e50dc4b4_hq.gif
[+] 1 üye Abyss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-01-2019, 15:26)Abyss : Bilim-Kurgu türüne bakarsak zaman yolculuğuna ilgili olan varsa steins;gate eğer inception tarzı rüyalar içerisinde gezme gibi bir şeye merak varsa her ne kadar bir seri şeklinde olmasada paprika (inception buradan alınmıştır) oldukça yoğun bir dram istiyorlarsa yine 1.39 saatlik ateşböceklerin mezarlığı izlenebilir ki bunu izlerken gözyaşlarımın döküldüğünü hatırlıyorum

Bilim-Kurgu deyince herkesin aklına doğal olarak ilk Steins;Gate geliyor(İzlememiş biri olarak benim de). Eğer bilim-kurguya çok düşkünseniz olabilir ama ben pek çok detayını bilsem de izlemediğim için animeye uzak birinin ilk izlemesi gereken bir seri mi bilmiyorum. Bir ara Bilim-Kurgu kategorisi altında Steins;Gate'e de yer veririm konuda.

Türleri bana "baya" uzak olduğu için diğer ikisini hiç duymadım. İzler miyim bilmiyorum ama bir göz atarım sanırım.
hby6qc.gif
Ara
(04-01-2019, 15:44)Ayro :
(04-01-2019, 15:26)Abyss : Bilim-Kurgu türüne bakarsak zaman yolculuğuna ilgili olan varsa steins;gate eğer inception tarzı rüyalar içerisinde gezme gibi bir şeye merak varsa her ne kadar bir seri şeklinde olmasada paprika (inception buradan alınmıştır) oldukça yoğun bir dram istiyorlarsa yine 1.39 saatlik ateşböceklerin mezarlığı izlenebilir ki bunu izlerken gözyaşlarımın döküldüğünü hatırlıyorum

Bilim-Kurgu deyince herkesin aklına doğal olarak ilk Steins;Gate geliyor(İzlememiş biri olarak benim de). Eğer bilim-kurguya çok düşkünseniz olabilir ama ben pek çok detayını bilsem de izlemediğim için animeye uzak birinin ilk izlemesi gereken bir seri mi bilmiyorum. Bir ara Bilim-Kurgu kategorisi altında Steins;Gate'e de yer veririm konuda.

Türleri bana "baya" uzak olduğu için diğer ikisini hiç duymadım. İzler miyim bilmiyorum ama bir göz atarım sanırım.

Muhtamelen pişman olmayacağın animeler bunlar eğer çok beğendiğin anime adını söylersen ona benzeyen animeleri öneririm
Ara
Oha çok güzel konu olmuş.
Bugün anime izlemeye başlayayım diyodum. Ama hiç araştırmadım ve şimdi bu konu karşıma çıktı. Kader mi paranormal olay mı sevinim mi felak-nas mı okuyim bilemedim.
Ara
(04-01-2019, 16:45)Muhibbi : Oha çok güzel konu olmuş.
Bugün anime izlemeye başlayayım diyodum. Ama hiç araştırmadım ve şimdi bu konu karşıma çıktı. Kader mi paranormal olay mı sevinim mi felak-nas mı okuyim bilemedim.

İstediğin zaman söyle buralarda olurum herhalde xd
Ara

Listedeki Fate/Zero'yu anime gecesinde izliyoruz şuan. Üçüncü bölümü izledikten sonra bizimle devam edebilirsin istersen.
hby6qc.gif
Ara
İnternetim sınırlı maalesef.
Ara
(04-01-2019, 17:04)Ayro :

Listedeki Fate/Zero'yu anime gecesinde izliyoruz şuan. Üçüncü bölümü izledikten sonra bizimle devam edebilirsin istersen.

akşam 21:30 damı başlıyor ?
Ara
(04-01-2019, 17:17)Muhibbi : İnternetim sınırlı maalesef.

Twitch yayını izleyebilen bir internetin varsa yeterli ama kota vs sıkıntıysa sıkıntı tabi :/

(04-01-2019, 17:48)Abyss :
(04-01-2019, 17:04)Ayro :

akşam 21:30 damı başlıyor ?

Başka bir etkinlikle çakışmadığı sürece her Perşembe 21.30 gibi odayı kuruyorum. Herkesin toplanıp izlenmeye başlanması 22.00'ı buluyor.
hby6qc.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.