Anime: Mushoku Tensei (2021)
MV5BMGM2MzA5YzYtODc0Ni00ZjU4LWI4ZmUtZGJj...@._V1_.jpg
Tanımadığı birini trafik kazasından kurtarırken ölen 34 yaşındaki bir NEET büyülü bir dünyaya Rudeus Greyrat isminde yeni doğmuş bir bebek olarak reenkarne olur. Geçmiş hayatından ona kalan bilgisi, tecrübesi ve pişmanlıklarıyla beraber daha önce yaptığı yanlışları yapmadan dolu dolu bir hayat yaşamaya çalışmaya karar verir. Oldukça yüksek olan büyü güçleri ve yetişkin beyniyle ailesi ve çevresi tarafından bir dahi olarak görülse de içinde hala bir otaku ruhu taşımaktadır.

İlk 6 7 bölümünde sonraki bölümde neler olacağını merak ederek izledim sonraları biraz yol hikayesine benzeyecek gibi, bana ilk manga okutacak seri olabilir. İsekai izlemeyi seviyorsanız kesinlikle bir şans vermenizi öneririm.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
[+] 1 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk yazılan isekai'lerdendir. İşlenişi klişe isekai animesi gibi gelebilir çünkü ilk bunda yazılmıştır onlar .d
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2. Sezonda güncel olarak ilerliyorum bu zaman kadar nasıl bir şey yazmamışım şaşırdım.

Öncellikle animenin ana materyali(romanı) bitmiş durumda yani hem romanın/manganın reklamını yapmak için yayınlanıp kaybolacak bir seri değil hem de filler bölüm görme ihtimalimiz çok düşük. Yukarıda cemal'in dediği gibi Mushoku Tensei ilk isekailerdendir ancak isekai denince gelen bıkkınlığa çok aldırmayın çünkü zaman içinde klişe manyağı olup çöpleşen, tamamiyle fan servise dönen isekai animer ile en ufak bir alakası yok. Isekai'nin (doğal olarak) en orijinal ve olması gereken halidir Mushoku Tensei.

Hikaye zaten bittiğinden dolayı animenin bir şeyler yetiştirmek için en ufak bir acelesi yok, bu hem iyi hem kötü anlama geliyor. Kötü yanı haftada bir gelen bölümde ciddi bir ilerleme kaydedilmediğinde can sıkıcı olabiliyor. İyi yanı ise her ne kadar o bölümde hikayesel olarak bir ilerleme kaydedilmese de gerçekleşen olaylar içleri dolu ve birbirileriyle en ufak bir kopukluk olmadan yaşanıyor. O yüzden tavsiyem güncele geldikten sonra haftada bir bölüm izlemek yerine en az 2 bölüm biriktirip izlemek.

Bundan başka neyi nasıl analatacağım konusunda emin değilim açıkçası. Çizimler, animasyonlar, sesler ve müzikler ilk bölümden itibaren kaltesini belli ediyor. Gerçekçi bir orta çağ fantezi tarzına sahip ki benim favorimdir.

Karakterler büyük oranda çok iyi tasarlanmış. Hepsinin kendine özel bir kişiliği ve bu kişiliklerin hem iyi hem de kötü yanları var. Bir bölüm  karakterden nefret ederken diğer bölüm tarafını tutabiliyorsunuz(Ruijerd hariç, Ruijerd adamdır). Karakter gelişimi ise muazzam. Eris'in gelişimi anime tarihinin en iyi karakter gelişimlerden biri bana göre. Ana karakterin gelişimi ise anime tarihinde en farklı tarzda işlenen gelişimlerden biri olabilir. Bunu daha nasıl detaylandırabilirim bilmiyorum, izleyerek görmek daha iyi olacaktır.

Bu kadar yazmanın sebebi animeyi ne kadar sevdiğimi ve tavsiye ettiğimi görsel olarak gösterebilmekti diyebilirim. Yoksa hiç uğraşmadan soran birine hiç uğraşamdan direkt "Kesinlikle izle, kaçırmak isteyeceğin bir anime değil!" der geçerim. Bu animeyi sevmemek için sebep çok az.
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zaten güzel animedir ikinci sezon başlarken time skip olduğu için biraz underwhelming başladı gibi ama bölümler ilerledikçe dahada iyi oldu. Zaten genel olarak iyi bir seri biriktirip izlemek ayronun dediği gibi daha iyi bunda, daha çok zevk alırsınız öyle yaparak. Haftalık bölümler çerezlik gibi geliyor hemen bitiyor.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Son bölüm çok iyiydi.

hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.sezon ardından mangasını güncel olarak takip etmeye başlamıştım.Mangası gerçekten güzel ilerliyordu animede çok işlevsel anlatamazlar diye düşünmüştüm ama 2.sezonda mangayı bu kadar güzel antabileceklerini beklemiyordum.Keşke mangayı biraz daha hızlı çıkarsalar.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
Ara
2. Sezon için yapım aşamasına geçilmiş. Ayrıca daha önce duyurulan bir OVA vardı. OVA'da Eris'in goblin kesmeye gittiğinde başından geçenler işlenecek.

https://twitter.com/mushokutensei_A/stat...6301977603
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bahsedilen OVA geçen hafta çıktı. Hikaye akışına bir etkisi yok ancak Eris'in peşine takılan çocuğun ileride hikaye için önemli bir karakter olacağını okudum. Ruijerd ve Eris'i görmek iyi geldi.
hby6qc.gif
Ara
İkinci sezon 2023'te geliyor

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu animeye sapıkça o tarz bir yapım gözüyle bakanlar hata eder. O tarz şeylere çok takılmamak lazım geçenlerde mushoku tensei'nin lafı geçince bunların hiçbiri aklıma gelmedi bile tam tersi animenin insanın ruhunu ne kadar iyi yansıttığı duygusal olarak geldi. Tekrar bir göz attım o +18 şeylerin hiçbirini hatırlamıyormuşum tamamiyle silinmiş aklımdan. Bu isekai ne edgy tarzda kan var kan ne de lay lay lom barışçıl tarzda bir dünya olarak yazılmış yani o denge iyi sağlanmış.

(20-03-2022, 16:17)Ayro : Bahsedilen OVA geçen hafta çıktı. Hikaye akışına bir etkisi yok ancak Eris'in peşine takılan çocuğun ileride hikaye için önemli bir karakter olacağını okudum. Ruijerd ve Eris'i görmek iyi geldi.

Bu OVA 1.sezon 2.part 4-5inci bölümler arasında geçiyor diye yorumladım.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Mushoku tensei dünyasının 100 bin yıllık tarihi. 

ilk sezonda gittikleri yerleri işaretlemişler harita spoilerli sayılır

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
yeni sezon temmuzda geliyor

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Sırf Mushoku Tensei lore'unun tartışıldığı bir yer gördüm diye hesap açıp geldim. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum, kesinlikle göz atılması gereken bir başyapıt.
[+] 2 üye pattisl nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2.sezon fragman

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.