Anime Sohbet
Fate serisi nasıl bu kadar tutabilmiş inanılmaz. Serinin izleme sırasını araştırıp Stay Night'tan başladım ilk çıkan anime olduğu için ve çok pişmanım. Zaten izleyenler ikiye bölünmüş bazıları Stay Night'ı geç ilk Zero'yu sonra Stay Night rework (UBW)'u izle demişler.

13 bölüm izledim şu an seriyi bırakmak üzereyim. Böyle devam edecekse Zero'da tamamen hayal kırıklığı ve boş bir fan kitlesine sahip demektir benim gözümde.

Spoiler

Bırakıp Zero'ya mı döneyim yoksa komple seriyi bırakayım mı?
Ara
(03-07-2017, 20:35)Faramir : Şuana kadar abartmıyorum 450'ye yakın anime izledim tavsiye isteyen olursa her türde bir sürü yapım izledim istediğiniz kadar tavsiye verebilirim. :D

Unutmadan Favorilerimi yazayım ilk 3 sadece bunların yeri bende aynıdır ama hepsinin ayrı ayrı ağır bastığı kategoriler var tabi ki.

-Zeutsen No Tempest

-Code Geass

-FMA Brotherhood

Monster adlı animeyi izledin mi? Bana o tarz bir anime önerebilir misin?

Ara
(29-08-2018, 17:57)Mortem Chuck :
(03-07-2017, 20:35)Faramir : Şuana kadar abartmıyorum 450'ye yakın anime izledim tavsiye isteyen olursa her türde bir sürü yapım izledim istediğiniz kadar tavsiye verebilirim. :D

Unutmadan Favorilerimi yazayım ilk 3 sadece bunların yeri bende aynıdır ama hepsinin ayrı ayrı ağır bastığı kategoriler var tabi ki.

-Zeutsen No Tempest

-Code Geass

-FMA Brotherhood

Psycho Pass olabilir sanırım bu tarza yakın birde Ergo Proxy olabilir.Monster gibi bekleme pek ama bunlarda polisiye,gizem,seinen türüdür gene.Ayrıca anime adından yardımcı olurum tabi ki ama daha çok nasıl bir tür istediğini söylersen daha iyi yardımcı olabilirim yani açmak gerekirse Shounen,Gizem,Seinen v.s
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(29-08-2018, 17:45)fff7 : Fate serisi nasıl bu kadar tutabilmiş inanılmaz. Serinin izleme sırasını araştırıp Stay Night'tan başladım ilk çıkan anime olduğu için ve çok pişmanım. Zaten izleyenler ikiye bölünmüş bazıları Stay Night'ı geç ilk Zero'yu sonra Stay Night rework (UBW)'u izle demişler.

13 bölüm izledim şu an seriyi bırakmak üzereyim. Böyle devam edecekse Zero'da tamamen hayal kırıklığı ve boş bir fan kitlesine sahip demektir benim gözümde.

Spoiler

Bırakıp Zero'ya mı döneyim yoksa komple seriyi bırakayım mı?

Fate/Stay Night yapım yılından(2006) ve kötü yapımcıdan(Dean) dolayı çizimleri kötü, bu yüzden sevmeyecek insanları anlayabilirim ancak seri artık kült denebilecek kadar kaliteli. Kılıcın görünmez olmasının sebebi tamamen dövüşte avantaj kazanmak, hikayesel/spoiler içeren bir durumu yok. Saber'ın Arthur, o kılıcın da Excalibur olduğu zaten bilinen bir şey yani.

UBW Fate/Stay Night reworkü değil. Fate'in temeli eroge visual noveldir ve VN hikayeleri birden fazla yola çıkabilir. Fate/Stay Night ile Fate/SN UBW hikayenin iki farklı rotasını anlatmakta. Üçüncü bir rota daha var ve şuan Fate/SN Heaven's Feel ismiyle yayınlanmakta.(3 film şeklinde yayınlanacak, ilk film çıktı, ikincisi sonbaharda geliyor)

Fate/Zero ise bu olaylardan daha öncesini anlatmakta.(VN'de yer almıyor ancak evrenin içinde) Yeni başlayanlar için serinin olayının ne olduğuna dair daha iyi bir fikir edindiriyor diyebilirim.

Önümüzdeki anime gecesinde Boku No Hero Academia'da güncele ulaştığımız vakit sonraki hafta Fate/Zero izlemeye başlama ihtimalimiz yüksek. Bunun da duyurusunu yapayım buradan.
hby6qc.gif
Ara
@Ayro
Bende diyorum ki 13 bölüm görünmez kılıç izleyecektik openingler de neden bastıra bastıra o kadar güzel kılıç gösterirsin ki çok saçma ağır spoiler. Power up alacak ihtimali vardı kafamda o da olmadı. Saçma değişik bir şey oldu çıktı.. Kronolojik olarak bakınca bunun üzerinde iyi devam etmişler seriye bence.

Zero önceki olayları anlatıyorsa biraz daha sıkıyım dişimi bitireyim de ona geçeyim madem.
Ara
(29-08-2018, 19:06)fff7 : @Ayro
Bende diyorum ki 13 bölüm görünmez kılıç izleyecektik openingler de neden bastıra bastıra o kadar güzel kılıç gösterirsin ki çok saçma ağır spoiler. Power up alacak ihtimali vardı kafamda o da olmadı. Saçma değişik bir şey oldu çıktı.. Kronolojik olarak bakınca bunun üzerinde iyi devam etmişler seriye bence.

Zero önceki olayları anlatıyorsa biraz daha sıkıyım dişimi bitireyim de ona geçeyim madem.

Kılıç spoiler değil zaten, SN, Zero, UBW, Heaven's Feel hepsinde kılıç görünmez. Excalibur diye bağırmasının sebebi kılıcın kimliğini ortaya çıkartmak değil, Noble Phantasmını(Ulti yeteneği gibi bir şey) kullanmak. Hiç bir servant durup duruken power up almıyor seride, çok nadir hatta.
hby6qc.gif
Ara
(29-08-2018, 19:14)Ayro :
(29-08-2018, 19:06)fff7 : @Ayro

Kılıç spoiler değil zaten, SN, Zero, UBW, Heaven's Feel hepsinde kılıç görünmez. Excalibur diye bağırmasının sebebi kılıcın kimliğini ortaya çıkartmak değil, Noble Phantasmını(Ulti yeteneği gibi bir şey) kullanmak. Hiç bir servant durup duruken power up almıyor seride, çok nadir hatta.

Sen tüm seriyi bildiğin için bakış açın farklı ben Noble Phantasmı falan yeni gördüm daha oturmadı yani. Mesela benim açımdan kılıç büyük bir olaydı arkasından hiç bir şey çıkmadı ondan kurguyu suçladım. Anladığım kadarıyla sen buna mı takılmış diyorsun içinden. Bende buna dayanarak Zeronun işleyişinin çok çok daha iyi olduğunu varsayıyorum. Ben zaten Star Wars'u da çıkış tarihlerine göre değil olay kurgusuna göre izlemeyi seviyorum o yüzden Zeroya geçiyorum.
Ara
Fate/Stay Night izleyeli 7 sene oluyor sanırım, %100 hatırlamıyorum her şeyi ama Noble Phantasm gibi şeyleri açıklıyor olması lazım. Sen kılıç üzerinden gittiğin için özellikle kılıca takıldığını düşündüm. İlk izlediğim de ben de keşke görünür olsaydı diyordum ancak zaman geçtikçe kılıcın görünmez olduğu aklımdan çıktı bile diyebilirim. Hangi türleri sevdiğini bilmiyorum ama Fate/Zero izledikten sonra bayılacağına eminim. Hatta bir süre beklersen anime gecesinde bizimle topluca izleyebilirsin.
hby6qc.gif
Ara
Şu an tatildeyim, çalışıyorken pek vaktim olmuyor ama katılmak isterim. Konseptinizi de bilmiyorum ama onu çözeriz zamanı gelince.
Ara
(29-08-2018, 16:07)Ayro :
(27-08-2018, 19:31)TR Ace : Kantai Collection oynayanlar var mıdır ? Oynayanlar varsa aslında animesi içinde rabbiti kullanabiliriz grup olarak izlemek için. Oynayanlar varsa (yada ingilizce oynamak isteyenler ) chrome extension'ı var bende yardımcı olabilirim.

Kantai Collection "şimdilik" anime gecesi için uygun bir anime değil maalesef :/

:( (Shhh caktırma oynayan birisini arıyordum aslında )
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Faye zero gayet güzeldir hatta zero izledikten sonra stay night tam anlamıyla hayal kırıklığı olmuştu. İskender reyisle bir tanış sen zeroyu seversin.
Ara
(29-08-2018, 18:16)Faramir :
(29-08-2018, 17:57)Mortem Chuck :

-Zeutsen No Tempest

-Code Geass

-FMA Brotherhood

Psycho Pass olabilir sanırım bu tarza yakın birde Ergo Proxy olabilir.Monster gibi bekleme pek ama bunlarda polisiye,gizem,seinen türüdür gene.Ayrıca anime adından yardımcı olurum tabi ki ama daha çok nasıl bir tür istediğini söylersen daha iyi yardımcı olabilirim yani açmak gerekirse Shounen,Gizem,Seinen v.s

Biraz geç gördüm kusura bakma. 
 Açıkçası pek bir anime izlemedim. Türler hakkında da pek Bir bilgim yok. Anime 101 konusundaki senin önerdiğin Zeutsen no tempest ve Shin sekai yori animelerini izlemeyi düşünüyorum. Bakalım onlar hoşuma giderse senden devamı için tavsiye alabilirim. Teşekkürler.

Ara
(07-09-2018, 01:03)Mortem Chuck :
(29-08-2018, 18:16)Faramir :
(29-08-2018, 17:57)Mortem Chuck :

-Zeutsen No Tempest

-Code Geass

-FMA Brotherhood

Biraz geç gördüm kusura bakma. 
 Açıkçası pek bir anime izlemedim. Türler hakkında da pek Bir bilgim yok. Anime 101 konusundaki senin önerdiğin Zeutsen no tempest ve Shin sekai yori animelerini izlemeyi düşünüyorum. Bakalım onlar hoşuma giderse senden devamı için tavsiye alabilirim. Teşekkürler.

İkisi de biraz yavaş ilerleyen animelerdir baştan söylüyorum.Ona göre izleyin lütfen sıkıcı gelebilir ama konuya ve olaya odaklanırsanız muhteşemdir.Özellikle Shin Sekai Yori'nin çok değişik ve bir o kadar anlamlı bir konusu vardı.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
HunterxHunter'a yeniden başladım 3 günde 80 . bölüme geldim ve final haftasındasın tebrikler
83a5003e08efc4794ae76cb78d8d4da0e50dc4b4_hq.gif
Ara
Sanırım gerçekten de doğru yüzyılda doğmuşuz.

hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
petshoptan alamıyosak hayır
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsraillilere para yağdırın ki alabilesiniz.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Battle Spirit: Burning Soul isimli bir animeye başladım ve zevkle izliyorum fakat merak ettiğim bir şey var. Battle Spirit bir anime serisi ve Burning Soul onun bir parçası mı yoksa tam ismiyle bir anime mi?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Battle Spirits bir kart oyunu, Battle Spirits: Burning Soul onun çoğu birbiriyle alakasız anime serilerinden biri.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk defa anime izlemeyi düşünüyorum başlangıç için önerebileceğiniz animeler nelerdir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.