Anime Sohbet
full metal alchemist
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-10-2019, 19:48)SchrödingersCat : İlk defa anime izlemeyi düşünüyorum başlangıç için önerebileceğiniz animeler nelerdir?

Anime önermemizi istemişsin ama önce ne tür film, dizilerden hoşlandığını bilmemiz daha doğru önerilerde bulunmamazı sağlayacaktır.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Animeye giriş için yegane önerim Death Note. Hiç anime izlememiş birisi bile gayet severek izleyebilir.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-10-2019, 19:50)Onur34 :
(13-10-2019, 19:48)SchrödingersCat : İlk defa anime izlemeyi düşünüyorum başlangıç için önerebileceğiniz animeler nelerdir?

Anime önermemizi istemişsin ama önce ne tür film, dizilerden hoşlandığını bilmemiz daha doğru önerilerde bulunmamazı sağlayacaktır.

Bilim kurgu, Dram, Savaş, Suç bu tarz filmler ve diziler izliyorum genelde
Ara
Ben başlangıç için Death Note'u kesinlikle önermiyorum. Yeni başlayanlarda farklı bir anime dünyası beklentisi yaratabiliyor. Sonra "Death Note gibisi yok be abi." triplerinden çıkarmıyorlar.
Ara
Death Note gibisi yok zaten.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Drama, Entrika ve Uzay savaşlarıyla dolu Legend of Galactic Heroes (Yeniden çekip çöp değil, hakiki 1988), Uzaydaki bir ödül avcısının hikayesi Cowboy Bebop, Tanrı'yı kızdıran ateistin büyülü bir İkinci Dünya Savaşı'nda en ön saflarda savaşmak zorunda kaldığı Youjo Senki,  Kendini aklamak için Almanya'da uzun bir yolculuğa çıkmak zorunda kalan doktorumuzun gizem, suç ve psikolojik gerilim dolu hikayesi Monster ve dendiği gibi suçta tatmin olmanı sağlayabilecek Death Note.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Death Note bence de ilk başlangıç için güzel bir seçim. İkinci tercih olarak Stratejitürk'ün felsefe klübü başkanına Boku dake ga inai machi (ERASED)'i rahatlıkla tavsiye edebilirim. Drama, gizem ve gerilim dolu güzel bir seri. IMDB 8,5 .

Konu basitçe şöyle : . Ana Karakterimiz Satoru Fujinuma 29 yaşında manga sanatçısı ve Oasi Pizza’da teslimatçı olarak çalışan bir gençtir. Anime, Satoru’nun sahip olduğu yetenek üzerine kuruludur. Bu yetenek sayesinde zamanda geri giderek çocukluğuna dönebilmektedir. Bu yetenek sayesinde geçmişte olmuş ve kendini de etkileyen bir olaya geri dönerek bunu engellemeye çalışır.  

MV5BNDFmYjRkZWYtNjgyZS00YTY5LWIyMmQtZTI0...00_AL_.jpg
[+] 1 üye DamageExpert nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-10-2019, 19:58)Voidian : Ben başlangıç için Death Note'u kesinlikle önermiyorum. Yeni başlayanlarda farklı bir anime dünyası beklentisi yaratabiliyor. Sonra "Death Note gibisi yok be abi." triplerinden çıkarmıyorlar.

Duman'a katılıyorum. Death Note gibisi yok zaten. Anime dünyası kötüyse Death Note ne yapsın?
Sic Parvis Magna
Ara
Bunun üstüne bir şey dememe gerek yok gibi. :d
Ara
Herkes popüler kültürün büyüsüne kapılmış. Death Note önerileri her yerde olduğu gibi burada da havada uçuşuyor. Evet çok iyi ama ''o'' bölümden sonra eski büyüsünü çok kaybetti. Büyüyü sadece final bölümünde hissedebildik. :grinn:

Sevdiğin türlerin hepsini tek bir yere toplayan animeler arasında Ginga Eiyuu Densetsu'dan daha iyisi yok. FMA Brotherhood çok çok iyidir. Son hikayesiyle büyüleyen Shingeki no Kyojin çok çok iyidir. Zetsuen no Tempest iyidir. Zankyou no Terror çok iyidir. Monster çok çok iyidir ama bilim kurgu içermez. Daha çok dram, gizem, suç, polisiye ve gerilim türlerini barındırır. Psikolojik tahlillere fazlasıyla yer verir.
[+] 2 üye windofchange nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Anime 101: Hangi Anime ile Başlamalıyım
hby6qc.gif
Ara
10-15 bölüm arası bir anime arıyorum önerisi olan var mı?
Ara
Aradığın türe örnek verirsen ona göre yorum yapmamız daha kolay olur.
Ara
(12-11-2019, 21:42)Aeschyli : Aradığın türe örnek verirsen ona göre yorum yapmamız daha kolay olur.

Özellikle aradığım bir şey yok önerilerinize açığım.
Ara
Açtığın konu türlerine göre Yakusoku no neverland seveceğin bir anime olabilir. 12 bölüm ve yeni sezonu 2020'de geliyor.
Ara
12 bölüm: https://forum.strategyturk.com/konu-anime-island-2018
Ara
(12-11-2019, 21:35)SchrödingersCat : 10-15 bölüm arası bir anime arıyorum önerisi olan var mı?

Zankyou no Terror
Ara
(12-11-2019, 21:35)SchrödingersCat : 10-15 bölüm arası bir anime arıyorum önerisi olan var mı?

No Game No Life
hby6qc.gif
Ara

Ballroom e Youkoso

Edit: Şimdi kontrol ettim 24 bölümmüş. 12 diye aklımda kalmıştı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.