Anime: Vinland Saga (2019)
4775.jpg

Yapım Yılı: 2019
Tür: Anime, Aksiyon, Macera, Tarihi, Dram
IMDB: 8.8 / 10.0

11. yüzyıl Avrupa’sında geçen Vinland Saga, Vikinglerin en büyük savaşçılarından birinin oğlu olan Thorfin'in hayatını anlatan anime dizisi.

Ara
Vay tam benlik anime teşekkürler piri.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yakinda ikinci sezonu cikacak.
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amazon Prime'da kısa 24 bölümlük bir animedir diye izlemeye başladım, tam da hoşuma gitmeyen "4 yılda 1 yeni sezonu çıkan" anime janrasındanmış. İlk sezon 2019'da çıkmış, ikinci sezon ne zaman çıkacağı belli değil.

Ocak 2023'te başlıyor.

hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-05-2022, 18:33)Duman : "4 yılda 1 yeni sezonu çıkan" anime janrasındanmış. İlk sezon 2019'da çıkmış, ikinci sezon ne zaman çıkacağı belli değil.

(17-05-2022, 18:33)Duman : "4 yılda 1 yeni sezonu çıkan" anime janrası

(17-05-2022, 18:33)Duman : İlk sezon 2019'da çıkmış

(08-06-2022, 21:07)Ayro : Ocak 2023'te başlıyor.

Janra yanıltmadı. 2022'de çıksaydı erken çıkmış olurdu.
(08-06-2022, 21:07)Ayro : Ocak 2023'te başlıyor.

Bunun 1.sezonunu yanılmıyorsam wit yapmıştı. Yine mappaya geçmiş aotda olduğu gibi.
t8nubAh.gif
Ara
Sonunda başladım 6 bölüm izledim sarıcı birşey.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mappa ile Wit'in çizim tarzları çok farklı. Wit reshade dedikleri reklendirmeyi düzgünce yapıyor. Gölgeleri olsun, parlak ve çekici renkler olsun, göz alıcı çizimleriyle akılda kalıcı. Mappa ise sadece dümdüz çiziyor ve her şeyin çizim olduğu aşırı belli oluyor ve zorlanınca hemen cgi model kullanıyorlar.

Wit'in bu tarz bir çizim yapması mappa'nınkinden kat be kat daha fazla emek gerektiriyor çalışanlar açısından. Bu çizimlerle ilk sezonlarını aldıkları mangaları çok güzel uyarlayıp popüler kılıyorlar. Popüler olunca da verilen emeğe göre para talep ediyorlar uyarlama için fakat manga haklarını verenler her daim daha az para ödemek istiyor ve başka kapıları çalıyorlar. MAPPA son dönemde bu sayede bir sürü anime'nin hakkını aldı ama hem çizimlere o kadar emek harcayamıyorlar hemde elleridenki kısıtlı çalışan kadrosunu aşırı çalıştırıp zorluyorlar. Bu gidişle birkaç seneye bu şirketin adı çıkar kimse bunlar için çizim yapmak istemez gibi duruyor.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Thorkell çok iyi ya.
Ara
(05-10-2022, 14:57)cemal : Mappa ile Wit'in çizim tarzları çok farklı. Wit reshade dedikleri reklendirmeyi düzgünce yapıyor. Gölgeleri olsun, parlak ve çekici renkler olsun, göz alıcı çizimleriyle akılda kalıcı. Mappa ise sadece dümdüz çiziyor ve her şeyin çizim olduğu aşırı belli oluyor ve zorlanınca hemen cgi model kullanıyorlar.

Wit'in bu tarz bir çizim yapması mappa'nınkinden kat be kat daha fazla emek gerektiriyor çalışanlar açısından. Bu çizimlerle ilk sezonlarını aldıkları mangaları çok güzel uyarlayıp popüler kılıyorlar. Popüler olunca da verilen emeğe göre para talep ediyorlar uyarlama için fakat manga haklarını verenler her daim daha az para ödemek istiyor ve başka kapıları çalıyorlar. MAPPA son dönemde bu sayede bir sürü anime'nin hakkını aldı ama hem çizimlere o kadar emek harcayamıyorlar hemde elleridenki kısıtlı çalışan kadrosunu aşırı çalıştırıp zorluyorlar. Bu gidişle birkaç seneye bu şirketin adı çıkar kimse bunlar için çizim yapmak istemez gibi duruyor.

Jujutsu kaisen haricinde dediklerine katılıyorum bence jjknin çizimleri gayet güzel.
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bitirdim şimdi 2.sezonu nasıl bekleyeceğim?
Ara
Ara
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sabırsızlıkla bekliyoruz özellikle Thorkell'i.
Ara
Kaç sene timeskip görücez ben onu tam çözemedim. Benim thorkellden daha çok merak ettiğim canute bu zaman zarfında nasıl birine dönüşücek. Bir de bunun abisi vardı bir iç savaş görür müyüz acaba onu da merak ediyorum.
t8nubAh.gif
Ara
Mangaya göre bu sezon aksiyon az olacak diyorlar bakalım.
Ara
Ikinci sezon 9 Ocak da basliyor.
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dün aklımdan geçirdim 2.sezon ocakta çıkacaktı noldu diye.
Ara
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.