Anket Başlığı: 1444 yılındaki en iyi horde sizce hangisi?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Kırım

6 16.22%
Altınordu

11 29.73%
Kazan

1 2.70%
Nogay

0 0%
Timur

12 32.43%
Karakoyunlu

1 2.70%
Özbek

2 5.41%
Diğer (Belirtin)

4 10.81%
Katılımcı sayısı: 37 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  EU4 - En İyi Horde?
poAblm.jpg

İyi gidiyor gibi.
G0kMNN.png
Ara
(08-09-2015, 11:00)GaulTurk : Oyratlar ile bir oyun açıyorum. Bakalım.

Din değiştirmeseydin iyidi.Kolaya kaçış olmuş hala tengri isen tebrikler güzel açılış olmuş derim.
Haixi tabii ki de hem ovalara sahip tek Manchu hemde Qin i kurup reform olabiliyor + bütün Çinle aynı dini paylaştığı için sınırsız genişleme potansiyeli var. ( Ya da Jianzhou, ama horde için çok dağlık ülkesi var)
A leader is a dealer in hope

Ara
(08-09-2015, 14:58)Fire :
(08-09-2015, 11:00)GaulTurk : Oyratlar ile bir oyun açıyorum. Bakalım.

Din değiştirmeseydin iyidi.Kolaya kaçış olmuş hala tengri isen tebrikler güzel açılış olmuş derim.

Tengri tabi canım. Tengri değiştirilir mi hiç :)
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
N4B4ZP.jpg
G0kMNN.png
Ara
Eskiden Kirimdi, son patchlardi pis nerf yidi.
Ara
Timur. Hatta bana kalsa anket Timur hariç açılmalı o derece.
Ara
Bu ülkelerin hepsi zor lakin kırım ve altın orda diğerlerine nazaran daha kolay.
Ara
Osmanlı kankalığıyla Kırım ilerleyebilir diye düşünüyorum.
Ara
GH'nin de Rusya'yı oyunun en başında etkisiz hale getirebilme durumu var
Ara
Oyrat tabikide sebebi ise sürekli savaşma zorunluluğu veren bir devlet 5-6 yıl barış içinde geçerse uzun süre barış içinde durduk diye boy beyleri isyan ediyor Kağan değişimi için ayrıca Doğu Türkistan Tibet üzerinden Hindistana girebiliyorsunuz rahatça Hindistanda büyüyünce zaten Çini tek başına müttefikleriyle birlikte yenebilecek güce ulaşıyorsun ama şunu söylemek gerek Kırım le Amerika da Koloni yapan herifler bile var oynayan kişinin ne kadar iyi olduğuna da bağlı.
Ara
(21-09-2015, 15:58)Ketolar : Oyrat tabikide sebebi ise sürekli savaşma zorunluluğu veren bir devlet 5-6 yıl barış içinde geçerse uzun süre barış içinde durduk diye boy beyleri isyan ediyor Kağan değişimi için ayrıca Doğu Türkistan Tibet üzerinden Hindistana girebiliyorsunuz rahatça  Hindistanda büyüyünce zaten Çini tek başına müttefikleriyle birlikte yenebilecek güce ulaşıyorsun ama şunu söylemek gerek Kırım le Amerika da Koloni yapan herifler bile var oynayan kişinin ne kadar iyi olduğuna da bağlı.
Savaşma zorunluluğu dediğin şey bütün hordelarda var. Kaldı ki bu iyi değil kötü bir şey :D Hindistan ve Çin'e kolay ulaşmak istiyorsan Timur çok çok daha iyi bir durumda başlıyor ve toprakları çöp değil. Yani niye Oyrat hala ikna olamadım.
Ara
(21-09-2015, 18:12)ferevon : Yani niye Oyrat hala ikna olamadım.

(09-09-2015, 13:56)GaulTurk : N4B4ZP.jpg

Bunun için :-P
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.