CK2 - Hanedanlarınız
İlginç ve hoş olmuş.
G0kMNN.png
Ara
Decision yanlis gibi bence. Boyle Roma Imparatorlugu mu olur? Guzel yapmissin ama denedigimde zorlanmistim bir keresinde.

@TurkJedi
Ara
EU4'teki Roma gibi İrandan toprak, Irağın tamamı vs. istemiyor en azından.
@Justicar Şu an çok hoş gözükmüyor da mısırın kuzeyini alıp tunusla birleştirince yeterince Roma olur bence, illa İspanya falan olmasına gerek yok.
Ara
ZEZWEG.jpg

Birkaç iç savaş sonrasında brittany krallığını kurabildim.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4MM3DJ.jpg
Ara
Renk bayağı farklı olmuş, bizim mpdeki Wessex custom krallıkları cırtlak pembe oluyordu.
bGGapj.jpg

The Frisian Coast is Long başarısı için açmıştım. Dutch+Norse olmak eğlenceli tavsiye ederim denemek isteyenler için.
Ara
OLL4kP.jpg

Britanya'yı birleştirdim bundan sonra ne yapmalıyım ?
Ara
@Xerot güzel oynamışsın da sınırlar kör ediyor :(
@Aeschyli Kesinlikle şu yapılmalı diye bir şey yok CK'da, tamamen senin ne yapmak istediğine bağlı. İster Fransa'ya çık, ister İskandivya'ya çık, istersen ikisine de çıkma adada geliş falan tamamen sana bağlı.
Ara
@TurkJedi Karlingler yasa değiştiremediler ve her seferinde kollara ayrıldı krallıkları. Bir de İmparatorluğun başına başka hanedan geçince iyice çıldırdılar. Şu ana kadar bu kadar düzeltebildim kendi sınırlarımı. (ki o da düzgün değil yeterince)
Ara
ok6yg9.jpg

Birazcık tecrübelenince yeniden açtığım Flanders oyunum.
Altımızda bulundan düklerin kontların topraklarını rahatça algılamamızı sağlayan bir harita modu yok mu bu oyunda ?
Ara
Direct vassals, bağımsız olunca tabii.
Ara
Sanırım Shift + Sağ tık ve Sol tıkla yapılıyordu harita modu değiştirmeden.

edit: CRTL + sol/sağ tık
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ctrl +sağ tık +sol tık ile yapılıyormuş. Teşekkürler @Lothebork
Ara
0BGZgo.jpg

Hep Flanders başlıyordum Provence başlayayım dedim bu sefer. Bakalım bu sefer bağımsız olup kendi imparatorluğumuzu kurabilecekmiyiz.
Ara
Ak18z7.png

Daha önceki Rusya oyununu saymazsak ilk İron man oyunum ama biraz fazla hızlı oldu her şey. Şu Bizans oyunları meselesinde deneyimsizim taktik falan iyi olur.

Aslında başta sadece Sakız adasını yöneten mütevazı bir konttum. Karakteri kültürü Roma olsun diye Ruler Designer ile kendim yaptım. Ama bu sefer mod kullanmadım neyse o. Genius gibi birkaç güzel trait ekledim ama dengeleyici şeyler de koydum son halinde yaşı 17 idi.

Zaten ilk karakter fazla yaşamadı, oğlum zamanında Ephosos'u ele geçirdim ve Smyra'yı katamadan vali yaptı beni imparator. Smyra varisi hatunu sevgilim yaptımi onun çocuk yaştaki kardeşini öldürmek için kullandığı plota ortak oldum. Onunla evlendim yani şimdi ölünce o topraklar da benim varise geçecek.

Ama asıl mesele üstteki çünkü üstteki durum çok ama çok garip.

Ben şahsen sadece başlarda bir Satanistlere girdim ikinci karakterle. Onda da onlar beni davet ettiler. Ama sonrasında ayrıldım. Hermetiklere katıldım. Neyse İmparatordan eventle favor aldım, kızlarından biriyle benim oğlanı nişanladım. Sonrasında biraz şans eseri asıl erkek varis öldü. Yerine büyük kızı geçti. Tabi ben oğlumunkini başa getirmek için plot kurdum ama ayarı kaçırdığım için her seferinde açığa çıktı. -800 ilişkiye rağmen bir şekilde öldürdük. Benim oğlanın ise hiçbir genetik traiti yoktu. Gayet düz bir varisti. Ama şimdi şeytanlı garip bir eventle oğlan bu traitleri kazandı. Burun kıvırdığım adam harika bir varis oldu. Ama bazı sıkıntılar var.

Şimdi bu event neyin nesi ileride çok kötü sonuçları olmasın?
Benim imporiteçeyle aram ablasını öldürdüğüm için çok kötü. -150 falan. Sonu ne olacak bilmiyorum. Üstelik abhazia dükü çoktan punduna getirmiş bizimkini, bir çocuk bile peydahlamış(neyseki legimitaze değil) ama bu lover çok sıkıntı olur onu öldürmeye çalışırken öte yandan İssouris ailesi it sürüsü gibi. Faction var bir tane. Başarılı olursa çoğu şey anlamsız olur kilit noktadaki adamı etkisiz hale getirmeye çalışıyorum.
Ara
Bildiğim kadarıyla satanistlerin başı olduğunda özel bir güç geliyordu öldürdüğün kişinin traitlerini alıyordun. Öyle almış olabilir
Ara
(13-07-2017, 13:36)Paytak : Bildiğim kadarıyla satanistlerin başı olduğunda özel bir güç geliyordu öldürdüğün kişinin traitlerini alıyordun. Öyle almış olabilir

İyide çocuğum 16 yaşına gelir gelmez oldu. 16 yaşından önce lider olmayı bırak herhangibir örgüte katılamıyorsun.
Ara
Öldürdüğün kişinin traitini almak diye bir şey yok sanırım (ancak enteresan fikir)

Satanist tarikatıyla alakalı "Şeytan'ın Çocuğu" eventleri var, bu eventi genelde çocuk karakter alıyor hatta yanına 2 adet Cadı geliyor vs. ve bu eventi alan karakterde müthiş traitler oluyor. Şu ekrandaki kırmızı renkte, sağ altında - işareti olan haçlardan biri bu eventle ilgili olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.