CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Demesne kaybetmemek için mirastan red diye bir seçenek gördüm ben dün selçuklu ile oynarken.
Ara
Ölen vassaların toprakları başka ülkelere kalıyor.Bunu nasıl çözebilirim?
Ara
Topraklarına bir şekilde el koyabilirsin veya ölmeden önce bir çocuğa sahip olup bu olayın yaşanmasını bir nesil daha öteleyebilirsin. Vasalların evli ve doğurgan olduklarından emin ol. Vasalın çocuğu başka bi ülkede dük vs ise toprağa el koymak dışında yapabileceğin bir şey yok sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara
Oyunun exe dosyasını bulamadım. Nasıl bulabilirim?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(03-09-2020, 12:12)Gurt : Oyunun exe dosyasını bulamadım. Nasıl bulabilirim?

Ana klasörde binaries'de olması lazım. Steam için Steam\steamapps\common\Crusader Kings III\binaries
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir ülkede kralsak aşırı derece faction kuruluyor bu sizce de abartı değil mi? Bana pozitif bakış açısı olan adam bile bana karşı kurulan factiona katılıyor bu durum sizde de böyle mi?
Ara
(03-09-2020, 13:18)HulkSpider03 : Bir ülkede kralsak aşırı derece faction kuruluyor bu sizce de abartı değil mi? Bana pozitif bakış açısı olan adam bile bana karşı kurulan factiona katılıyor bu durum sizde de böyle mi?
Abartı değil kurulan factionların geçerli sebepleri var. Sadece bir bölgeyi işgal etmek veya elinizde bulundurmak yeterli değil bölgede hak iddia etmek veya hak iddia eden kişinin sizin tarafınızda olması çok önemli. Güçlü vasallarınıza konseyde yer vermelisiniz. Birilerine ünvan verirken hak eden kişiye vermekle doğru kişiye vermek arasında hep ikilemde kalacaksınız oyun zaten bu mücadeleyi vermenizi istiyor.
Ara
Toprak verecek adam bulamadım desem? Zaten filtrelerde CKII'deki join court eksik. Herkese tek tek tıklayıp bakmam gerekiyor davet edebiliyor muyum diye. Hiçbiri de gelmiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(02-09-2020, 19:38)Yohaynes : Ck2'deki gibi vasinin ölmemesi ya da kendinin ölmemesi için lead the armiesi kapatma mevcut mu acaba,ben bulamadım da

Eğer oğlunuz falan ölüyorsa savaşlarda.Ordu şövalyeler kısmına tıklayıp yasaklayabilirsiniz onu.
Ara
Lowborn bir karaktere title verme seçeneği çıkması lazım. Bir kere denemiştim ama ne tür toprakların verilebildiğini hatırlamıyorum.
Ara
(03-09-2020, 15:17)altnkurt : Toprak verecek adam bulamadım desem? Zaten filtrelerde CKII'deki join court eksik. Herkese tek tek tıklayıp bakmam gerekiyor davet edebiliyor muyum diye. Hiçbiri de gelmiyor.

Tam olarak baslıga bu soruyu sormak ıcın gelmiştim ki sorulmuş. Evet gerekten join court seçeneği eksik ve ck2 oyunlarının önemli bir zamanı karakter arama penceresiyle uğraşmakla geçerdi. Bu oyunda ise hem hepsine tek tek tıklamak gerekiyor hem de kimse gelmiyor. Şu ana kadar ya akrabalara yada guestleri courta alarak toprak dağıtabildim. Başka önerisi olan var mı acaba?
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kontlukları lowborn karakterlere otomatik olarak veremiyoruz. İlla listeden bi karakter seçip öyle vermemiz gerekiyor. Ben misafir de bulamadım fazla. Genelde akrabalara gitti topraklar hep. İleride çok sorun çıkabilir bu yüzden.
Sic Parvis Magna
Ara
-Kronikler bunda da var mı?
-Başka liderlerin konseylerine nereden bakabiliriz
-Asimilasyonu nasıl yapabiliriz
-CB yaratmak?
-İhanet eden eşe ve sevgilisine nasıl işlem yaparız?
Ara
Kronikler derken?
Başka liderlerin konseyini göremezsin. Öyle olsaydı casusbaşına odaklanır, onu satın alır ve kolayca öldürebilirdin.
Konseyindeki vekilharçın 3. görevi ile toprakların kültürünü değiştirebilirsin.
CB=Savaş sebebi, CB yaratmak diye de hak iddiası oluşturarak savaş sebebi elde etmeye deniyor
Hapse atabiliyorsun sanırım. Kadın zinası din ilkelerince suç sayılıyor genelde.
Sic Parvis Magna
Ara
Ck2'de primogeniture yasasını kolay bir şekilde geçirebiliyorduk.Bunda çok geç dönemde açılıyor succession sistemini değiştirmek.Kral olunca bir kaç özel veraset sistemi gördüm election tarzı ama çok kullanmıyorum o sistemleri.Tarihe uygun olarak ck3'deki sistem daha mı gerçekçi?yoksa primogeniture bu kadar geç açılmamalı mıydı?

Üstteki başka konseyleri görebiliyor muyuz sorusuna cevaben sadece liegenin konseyini görebiliyoruz(kendimizden başka)
Ara
tapınak county capitali ya da city capitali birine vermeden castle çevirmece mevcut mu?
Ara
Kontluktaki kendine ait yerleşimlerden istediğini kontluk başkenti olarak belirleyebiliyor olabilirsin. Ancak bu tamamen varsayım. Oyunda hiç işim düşmedi oraya.
Sic Parvis Magna
Ara
Ck3 de karakter yaratma olayı yok galiba yada ben bulamadım
Ara
(03-09-2020, 22:07)altnkurt : Kontluktaki kendine ait yerleşimlerden istediğini kontluk başkenti olarak belirleyebiliyor olabilirsin. Ancak bu tamamen varsayım. Oyunda hiç işim düşmedi oraya.

bunu biliyorum ama mesela almanyadaki tapınaklı tek holdingler var.dolayısıyla o kontlukta başka yere taşıyamıyorum başkentini.boşu boşuna kontken toprak almış oluyorum.pozisyonum gereği dük olmam da oldukça zor.oradan bir gelir elde edemediğimden elimde güçlenmiyor öyle salak salak toprak almış oluyorum :(
Ara
(03-09-2020, 22:23)exper1998 : Ck3 de karakter yaratma olayı yok galiba yada ben bulamadım

CK2'ye de DLC ile eklenmişti. Henüz CK3'e gelmedi ama ileride getirmeleri mümkün.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.