CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Atilla Hun ve Pharmacist, verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.1066 tarihinde 3 defa İberya yarım adasındaki kardeşlerle oynadım. 3 ünde de 3.hanedanda veraset değişince işler karıştı. Güneydeki müslüman devletlerden müttefiki olmayan birine savaş açıyorum. Savaş açtığım Zunüdiler ya da Afsadiler savaş esnasında yanına müslüman devleti müttefiki alıp beni savaşta yeniyor. İngiltere yada fransa müttefik olsam da nedense benimle savaşmaya gelmediler.
Ara
Kutsal savaş açarsan o dindeki tüm ülkeler karşına gelebilir. Kontluk fethi tarzı şeyler açman gerekiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Karakterinizin ölmeden önce yapılması gereken şeyleri anlatan bir rehber vardı, hangisiydi hatırlayan var mı?
Ara
Öyle bişey mi varmış? Rez alayım. Ben de istiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Toprak sahipligi hakkim limite ulastigindan bir topragim vassal olarak birine vereyim dedim o topraga geldim grant dedim earllik verdim birden toprakladimdan cikti liege i de başkası oldu claimim de gitti bedavaya ugrastigim topragi vermis oldum napmam gerekti vassalim olmasi icin
Ara
Kendinle eşit seviyede bir unvan verirsen sana tabi olmaz. Düksen kontluk, kralsan düklük ve kontluk falan vermelisin.
Edit: Bir de verdiğin kişinin bağımsız olduğuna ve başka bir unvanın varisi falan olup olmadığına da dikkat et. İskoçya kralının babasına unvan verip sonra ölünce toprağım niye İskoçya'ya gitti deme.
Sic Parvis Magna
Ara
(06-09-2020, 22:58)SoulForged : Toprak sahipligi hakkim limite ulastigindan bir topragim vassal olarak birine vereyim dedim o topraga geldim grant dedim earllik verdim birden toprakladimdan cikti liege i de başkası oldu claimim de gitti bedavaya ugrastigim topragi vermis oldum napmam gerekti vassalim olmasi icin

o kadar ilerlemedim ama öyle olmaya başlayınca duchylikler kur , senin vassallarını onlara baglayabiliryorsun herhalde
Ara
Kültürel gereklilikleri henüz yerine getiremeyip yasaları geçiremediğim için öldüğümde topraklarım bölünecek. Bunu engellemenin başka bir yolu var mı? Varislikten men etmek dışında.
Ara
Hayır yok bildiğim kadarıyla. Oyun zaten bunun üzerine kurulu. Toprakların bölünecek. Yoksa sürekli tekdüze bir büyüme olur. Farklı özel veraset biçimleri mevcut. Onlara geçebilirsin belki. Tek çocuk yapmak da yine bir seçenek.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-09-2020, 02:53)Jokzilla : Kültürel gereklilikleri henüz yerine getiremeyip yasaları geçiremediğim için öldüğümde topraklarım bölünecek. Bunu engellemenin başka bir yolu var mı? Varislikten men etmek dışında.
tahta geçmesini istemediğin oğullarını zindana atıp kellerini vur kardeşim. eğer dininde kinslaying yasaksa onları dungeona alıp işkence yap kısa sürede ölürler
[+] 1 üye muharremgod nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-09-2020, 02:53)Jokzilla : Kültürel gereklilikleri henüz yerine getiremeyip yasaları geçiremediğim için öldüğümde topraklarım bölünecek. Bunu engellemenin başka bir yolu var mı? Varislikten men etmek dışında.

Tek bir meşru çocuk sahibi olduktan sonra eşinden boşanabilirsin veya onu öldürebilirsin. Bundan sonra doğurgan olmayan bir eş bulup onu sadece attributeları için kullanabilirsin. Bu sırada karşı cinsten karakterleri cezbederek birkaç gayrimeşru çocuk sahibi olabilirsin. Eğer meşru çocuğun ölürse sıradaki gayrimeşru çocuğu meşrulaştırabilirsin. Böylece bölünme tehlikesi olmamış olur ve işini garantiye alırsın.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Karakterim oldukten sonra erkek varisim olmadigindan kizimla oynamaya basladim biriyle evlendim cocugum oldu kiz ve erkek kingdom of leon title im var ama neden cocuklarim varis olmuyor ne yapmam lazim kadinlarin varisi hak iddaa edemiyor mu ? Oyun bitcek diye uyari geliyor yardım yil 1107 high crown authority yok ondan mi
Ara
Matrilineal evlenirsen çocuklar senin hanedandan olur, düz evlenmiş olabilirsin.
2 sorum olacak birincisi kabile kültüründe olan oğuzları başka gelişmiş bir kültüre dönüştürebiliyor muyum ikincisi de mezhep değil de din nasıl değiştirebilirim aradım aradım buladım mezhebi buldum ama tamamen din değiştirmeyi bulamadım ?
Ara
(07-09-2020, 17:57)SoulForged : Karakterim oldukten sonra erkek varisim olmadigindan kizimla oynamaya basladim biriyle evlendim cocugum oldu kiz ve erkek kingdom of leon title im var ama neden cocuklarim varis olmuyor ne yapmam lazim kadinlarin varisi hak iddaa edemiyor mu ? Oyun bitcek diye uyari geliyor yardım yil 1107 high crown authority yok ondan mi

Evlendirirken Matrilineal Marriage kutusunu işaretlemen gerekiyordu. Öyle yaptığın zaman doğan çocuklar kadın karakterin hanedanına geçiyor.
Yaşı çok ilerlememişse boşayıp yeni biriyle evlendirip bir an önce çocuk yapmayı deneyebilirsin. Tabii ki bu diğer çocukların bir gün başına bela olup hak iddiasıyla savaş açmayacağı anlamına gelmiyor. En azından günü kurtarmış olursun.
Ara
Onun icin gec olabilir 37 yasinda karakterim ve esim lover konumunda bosanmayi da papa izin vermiyor baska yolu yok mu kendi hanedanima alamiyormuyum cocugumu
Ara
Gayrimeşru bir çocuk yapıp onu meşrulaştırmayı deneyebilirsin (tabi dinin de izin veriyorsa). Diğer aile bireyleriyle aran biraz bozulabilir ama game over yemekten iyidir.
Ara
akrabalar ile yapılan allianceleri bozabiliyor muyuz?(evlilikle yapılan değil,abin ile mesela) dissolve alliance tarzı bir şey göremedim de.
Ara
esimi bosucaktim dinim papadan izin istesiginden ben de baska dine gectim din puani kasmam icin hacca gittim geldim puanlarla bosandim iyi ozellikleri olan benm hanedanima geçmeyi kabul eden koca buldum evlendim simdi hamileyim:) bi de erkek olursa tadindan yenmez daha İspanyayi kuracaz.
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar kültürümü değiştirmek istiyorum ne yapabilirim? İrlanda ile Britanya kurmak istiyorum fakat İngiltere'deki vasallarım bana isyan ediyor onların isyanına son vermek için aklıma kültürü ingiliz yapmak geldi,sizin bu hususta önerileriniz nelerdir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.