CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
O yerleşimi başka birine verebilirsin.
IbnE9P2.gif
Ara
Plan gücü CK2'deki gibi mi işliyor ve birini sarayıma nasıl davet edebilirim?
Ara
(10-11-2020, 17:22)SchrödingersCat : Plan gücü CK2'deki gibi mi işliyor ve birini sarayıma nasıl davet edebilirim?

Evet senin ve spymaster'ının entrika puanı ne kadar yüksekse o kadar başarılı olabiliyor. Yardakçılara para yedirerek başarı ihtimalini arttırırsın.
Önce arkadaş olman gerekiyor sanırım.
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Entrikalarda en büyük fark kademeli şekilde ilerlemesi, eventlerde seçeneklerle şansı arttırabiliyorsun.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sağ alttaki character finder'dan karakterlere sağ tıklayıp çağırabiliyor olman lazım ama karakter getirmek kozun olmadığı sürece baya zor o sebepten misafirlerden alman daha iyi olacaktır.
[+] 1 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Plan gücü %100'ü geçiyor mu ve Plan Gücü=?Plan Başarı Olasılığı mı?

(10-11-2020, 17:39)Pharmacist : Sağ alttaki character finder'dan karakterlere sağ tıklayıp çağırabiliyor olman lazım ama karakter getirmek kozun olmadığı sürece baya zor o sebepten misafirlerden alman daha iyi olacaktır.

Daha önce denediğimde "Davet et" gibi bir seçenekle karşılaşmadım.
Ara
(10-11-2020, 17:58)SchrödingersCat : Plan gücü %100'ü geçiyor mu ve Plan Gücü=?Plan Başarı Olasılığı mı?

(10-11-2020, 17:39)Pharmacist : Sağ alttaki character finder'dan karakterlere sağ tıklayıp çağırabiliyor olman lazım ama karakter getirmek kozun olmadığı sürece baya zor o sebepten misafirlerden alman daha iyi olacaktır.

Daha önce denediğimde "Davet et" gibi bir seçenekle karşılaşmadım.

En fazla %95 oluyor. Evet başarılı olasılığı. Altındaki ise planın gizleme şansın. "Davet et" kısmından rüşvetle veya koz kullanarak davet edebilirsin
unknown.png
Ara
Sizce CK3 Kış veya Sonbahar İndirimlerinde indirime girecek mi?
Ara
Kış indirminde %10-20 arasında indirim olabilir.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etrafımdaki ufak kontluklar bazen benim altımdaki baronluklar üzerinde hak iddia ederek savaş açıyorlar. Ben bu savaşları kazandığımda bile taleplerimi kabul ettirsem bilesavaşı açan tarafı cezalandırabileceğim veya güçsüzleştirebileceğim bir anlaşma yapmamış oluyorum. Sadece hak iddialarını kaybediyorlar. Ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum oyun mu böyle?
Ara
Eğer savunma savaşını kazanırsan; saldıran taraf kullandığı hak iddiasını kaybetmekle beraber, sana yüklü miktarda altın öder ve prestij ile dindarlık kaybeder. Kaynaklarını kaybetmesi de saldıran tarafı fazlasıyla güçten düşürebilir ama savunan taraf olarak toprak alma gibi bir durum sözkonusu değil.
IbnE9P2.gif
Ara
Kontluklar üstünde hak iddiası elde etmenin en yaygın veya kolay yolu ne? Sadece bir baronluk üstünde hak iddia edilebiliyor mu?
Ara
(13-11-2020, 01:32)Voidian : Kontluklar üstünde hak iddiası elde etmenin en yaygın veya kolay yolu ne? Sadece bir baronluk üstünde hak iddia edilebiliyor mu?

Din adamını yollamak, hak iddiası olanları sarayına çagırmak, çok yüksek dindarlık ve prestij kasarak savaş açmak
Veraset sırasındaysan baronluk sana kalabilir ama onun dışında baronluğu claim atarak alamazsın
Ara
Din adamını nasıl gönderiyoruz?
Ara
Konsey ekranında din adamının yanında butonlar var, en alttaki fabricate claim butonuna basıp hangi kontlukta claim istiyorsan oraya bas.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaştığım tarafın müttefikleriyle ayrı barış yapma yok sanırım?
Ara
@Voidian Evet, yok maalesef.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nasıl küçük krallık olabilirim? Küçük krallık olunca mülk limitim artacak mı? Şuan mülk limitimi arttırmaya mı çalışmalıyım yoksa en iyisi hepsini birilerine dağıtmak mı?

unknown.png
Ara
Küçük krallık dediğin şey dükalıkla eşdeğer, yani sen şu an küçük krallıksın. Limite gelince, bizzat elinde tuttuğun topraklar çok çok açık ara en değerli topraklardır çünkü vasalların sana gelir ve askerlerinin çok küçük bir kısmını verirler. Ama bizzat elinde tuttuğun toprakların değeri mülk sınırını geçtikçe azalır. O yüzden mülk sınırını arttırmalı ve olabildiğince o sınırı geçmemelisin. Mülk sınırını teknolojiler, ünvanının derecesi ve stewardship yeteneğin belirler. Yani sınırı arttırmak için krallık veya imparatorluk kurabilir, stewardshipi yüksek eşlerle evlenebilir(eksta için konsey ekranında stewardship alanında çalışmalarını iste) ya da kültür lideriysen gerekli teknolojileri geliştirebilirsin.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaşarak yanımdaki krallığa komple annex attım ama kontluklar doğal olarak bana geçmedi. Koca ülkede sadece 1 tane kontluğa ben sahibim. Bu kontlukları tek tek nasıl gasp edeceğim?

Edit: Ünvan feshettirerek 1 yeri almayı başarıldım. Normal yolu bu heralde?

unknown.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.