CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ya arkadaşlar bu toprakların benden ayrılmasını nasıl önleyebilirim. Birden köylü lider traitli birine gidiyor topraklar. Örgütlenmelerde de uyarı yok. Bu nedir Allah aşkına?
Ara
(14-02-2022, 12:35)Semavi7 : Ya arkadaşlar bu toprakların benden ayrılmasını nasıl önleyebilirim. Birden köylü lider traitli birine gidiyor topraklar. Örgütlenmelerde de uyarı yok. Bu nedir Allah aşkına?
fetih ettiğin topraklarda meraşelini otorite arttırma görevine vermelisin.eğer askeri yaşam stilinden taht odağına gidersen bu arttırma daha verimli oluyor yani üst üste fazla miktarda toprak fetih etmek eğer onları kontrol edemiyorsan mantıklı değil
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-02-2022, 12:58)4S0S :
(14-02-2022, 12:35)Semavi7 : Ya arkadaşlar bu toprakların benden ayrılmasını nasıl önleyebilirim. Birden köylü lider traitli birine gidiyor topraklar. Örgütlenmelerde de uyarı yok. Bu nedir Allah aşkına?
fetih ettiğin topraklarda meraşelini otorite arttırma görevine vermelisin.eğer askeri yaşam stilinden taht odağına gidersen bu arttırma daha verimli oluyor yani üst üste fazla miktarda toprak fetih etmek eğer onları kontrol edemiyorsan mantıklı değil
Ben onu yapana kadar topraklar uçuyor. Çok saçma geldi bana. İnşallah düzeltirler. İsyan falan çıksın önce bir. Örgütlenmelerde nerelerde ne kurulacak başına kim gececek onu görebiliyim en azından.
Ara
(14-02-2022, 13:10)Semavi7 :
Ben onu yapana kadar topraklar uçuyor. Çok saçma geldi bana. İnşallah düzeltirler. İsyan falan çıksın önce bir. Örgütlenmelerde nerelerde ne kurulacak başına kim gececek onu görebiliyim en azından.

Örgütlenmeler sağ tarafta çıkıyor saray veya ülke kısmında veya entrika :D tam hatırlayamadım şimdi. orda kimlerin destek verdiği kimlerin katılmadığı falan görünüyor. ben erken genişlemedim oyunda. zaten aldığın topraklar hele bir de seninle aynı kültürde değilse çok zor oluyor elde tutmak.

kontrolün az olduğu yerlere sana görüşü yüksek kişileri atamaya çalış. vasal atama unvan feshetme özelliklerini açmadıysa ya adamaları öldür ya da düşük görüştekileri etkilemeye çalış. aynı zamanda casus başını onların topraklarına gönderip sır falan alabilirsen avantaj kurarsın veya sözleşmelerini düşürebilirsin. çok fazla seçenek var ama bam bam bam yapamıyorsun biraz zaman alıyor. ben isyan çıkarsa tamam siz büyüksünüz diyorum vergi almıyorum sonra yavaş yavaş alıyorum kafalarını :D
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
[+] 1 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-02-2022, 13:29)Grindelwald :

Örgütlenmeler sağ tarafta çıkıyor saray veya ülke kısmında veya entrika :D tam hatırlayamadım şimdi. orda kimlerin destek verdiği kimlerin katılmadığı falan görünüyor. ben erken genişlemedim oyunda. zaten aldığın topraklar hele bir de seninle aynı kültürde değilse çok zor oluyor elde tutmak.

kontrolün az olduğu yerlere sana görüşü yüksek kişileri atamaya çalış. vasal atama unvan feshetme özelliklerini açmadıysa ya adamaları öldür ya da düşük görüştekileri etkilemeye çalış. aynı zamanda casus başını onların topraklarına gönderip sır falan alabilirsen avantaj kurarsın veya sözleşmelerini düşürebilirsin. çok fazla seçenek var ama bam bam bam yapamıyorsun biraz zaman alıyor. ben isyan çıkarsa tamam siz büyüksünüz diyorum vergi almıyorum sonra yavaş yavaş alıyorum kafalarını :D
Örgütleşmelerde görülmeden birden türüyorlar sorun o.
Ara
Bu İrlanda beylerinin soy ağaçları neden arşa kadar uzun ? Miladi takvim bile daha genç sülalesinden.
Ara
CK2'den kalma.
Bizim saray mensuplarinın bonus özellikleri oynadığımız hükümdara yansıyor mu ? Atıyorum adam var kindar diyelimo kindar özelliğinin buffları ve debuffları benim hükümdar için geçerli mi yani ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Yansımaz. Adam kindarsa kendi ilişkilerini etkiler.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(14-02-2022, 13:29)Grindelwald :

Bu sorun bende de var, Türk Kartalı başarımını denerken aynı save’de 2 kere yaşadım ikisinde de Krallığım gitti elimde tek bir toprak parçası kaldı. Save’i sildim direkt. Herhangi bir örgütleşme yoktu. Acaba mekanikler mi değişti yoksa oyun başlarken seçilen ayarlarla mı ilgili?
Ara
Arkadaşlar türk kartalını denerken bu seferde suriye krallığını kurdum rum kurma kararı gitti. Şimdi ben bu krallık ile Anadoluyu alır sonrada başkasına verirsem rum kararı geri gelir mi?
Ara
Arkadaşlar bu tokprakların birden köylü liderlerine gitme olayını öğrendim. Bunu yapan Selçuklu imparatoruymuş. Bunun olmaması için bağımsız olmak lazımmış. Vasalken krallık kuruncada rum kararı siliniyormuş. Bağımsız kral olmak lazımmış. Yarın bağımsız olucam bakalım karar geri gelicek mi?
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar kendime taç yaptırmak istiyorum nasıl yaptırıyoruz?
Ara
Antikacın varsa eser sipariş etme kararı geliyormuş, tahminimce oradan taç yaptırtabilirsin.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rum'u kurmak için düklük olmak mı zorundayız yoksa krallık da olabilir miyiz?
Ara
(20-02-2022, 12:21)isocuk : Rum'u kurmak için düklük olmak mı zorundayız yoksa krallık da olabilir miyiz?

unknown.png

Burada onunla ilgili bir bilgi yok sanırım farketmez. Sadece imparator olmanı istemiyor belki kontluk seviyesinde de kurulabilir.
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kral olursan özgür olman lazım. Selçuk vasalıyken kral olursanız karar kayboluyor. Özgür olduğunuzda geri geliyor. Dükseniz özgür olmanıza gerek yok.
Ara
Yeni kral başa geçince çıkan büyük isyanları önlemek için ne yapabilirim?
Ara
(24-02-2022, 15:46)HulkSpider03 : Yeni kral başa geçince çıkan büyük isyanları önlemek için ne yapabilirim?
ben bu isyanlara karsi genel olarak mülkiyet özellikli hükümdar geliştiriyorum, ne yazık ki oyunda vergi seviyesi belirtme, insanlara maddi ve manevi destek sunma konusunda bir şey yok, her şey kontrol ve halkın genel olarak sana olan görüşünü etkileyen bonuslara bağlı, kültür ve din gibi konular en büyük etken isyanlarda, bu iki sorunu çözene kadar çok zayıflıyorsun.
Ara
(24-02-2022, 22:03)trhan12 :
(24-02-2022, 15:46)HulkSpider03 : Yeni kral başa geçince çıkan büyük isyanları önlemek için ne yapabilirim?
ben bu isyanlara karsi genel olarak mülkiyet özellikli hükümdar geliştiriyorum, ne yazık ki oyunda vergi seviyesi belirtme, insanlara maddi ve manevi destek sunma konusunda bir şey yok, her şey kontrol ve halkın genel olarak sana olan görüşünü etkileyen bonuslara bağlı, kültür ve din gibi konular en büyük etken isyanlarda, bu iki sorunu çözene kadar çok zayıflıyorsun.
Daha basit bir çözümü var... Yaşam tarzı ağaçlarından birinde unvana el koyma seçeneği var... Bazı şeyleri kaybetmek karşılığında biraz tiranlık elde edip vasallardan kurutulursan sadece köylü isyanları kalır. Onlarla da başa çıkarsın artık...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.