CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(13-02-2023, 01:39)taylanhavertz : oyunu açmaya çalıştığım zaman şu hatayı alıyorum. oyunu steamden aldım 

qq12sd3.png
Steam'e geçmeden önce crack kullandın mı? Kullandıysan ondan dolayı yapabilir. Steam ve denetim masasından oyunu kaldırır sonra da CK3 dosyasının kalmış olabileceği her yeri araştırıp onları da silersen %99 çözülür
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-02-2023, 11:03)korkusalan :
(13-02-2023, 01:39)taylanhavertz : oyunu açmaya çalıştığım zaman şu hatayı alıyorum. oyunu steamden aldım 

qq12sd3.png
Steam'e geçmeden önce crack kullandın mı? Kullandıysan ondan dolayı yapabilir. Steam ve denetim masasından oyunu kaldırır sonra da CK3 dosyasının kalmış olabileceği her yeri araştırıp onları da silersen %99 çözülür

launcher yüklüymüş daha önceden. denetim masasından paradox launcheri kaldırınca düzeldi
Ara
Tek varisimi hirvanistan kraliçesi ile anasoylu olarak evlendirdim ama savaşta ölünce hanedan varisiniz yok diyor ama varisimin çocuğu vardı.Torunu nasıl varisim yaparım?
Ara
Hırvatistan Kraliçesi ile olan evlilikten doğan çocuksa bu çocuk sizin varisiniz olmaz, zira Hırvatistan Kraliçesinin soyundan olacaktır. Bir diğer olasılık ise normalde birinci varisiniz çocuğunuz olacağından torununuza geçmeden önce oğlunuza geçmesi gerektiğinden oyunu kaybediyor olmanız.
WhaW8Am.gif
Ara
(15-02-2023, 17:22)PCOyun : Hırvatistan Kraliçesi ile olan evlilikten doğan çocuksa bu çocuk sizin varisiniz olmaz, zira Hırvatistan Kraliçesinin soyundan olacaktır. Bir diğer olasılık ise normalde birinci varisiniz çocuğunuz olacağından torununuza geçmeden önce oğlunuza geçmesi gerektiğinden oyunu kaybediyor olmanız.
Varisim ünvanı alıp ölseydi o zaman hırvatistan kraliçesinin çocuğu olarak oynayabilir miydim?
Ara
Crusader Kings 3 bir hanedan oyunu. Oyunun başından itibaren aynı hanedanın farklı üyelerini yönetiyorsun, kraliçenin çocuğu senin hanedanından olmayacağı için onunla oynayamazsın.
Ara
Çocuğu verasetten men etmenin uzun dönemde çok bir eksisi var mı?
Ara
(18-02-2023, 21:49)Enesrar : Çocuğu verasetten men etmenin uzun dönemde çok bir eksisi var mı?
Men edilmemiş tek bir çocuk bırakırsan ve o çocuk neslini devam ettirmeden sen ve o aynı anda giderseniz ülke de elden gider... Onun dışında bir sıkıntıya rastlamadım... Ama bildiğim kadarıyla o çocukların başka bir courta gitmesi daha kolay oluyor. Yani multiplayerde sıkıntılı olur. Singleplayerde ise dediğim gibi pek bir sıkıntıya rastlamadım... Tabi bu men ettiklerimi evlendirmeyip ölüme terk ettiğim için de olabilir ama neyse...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ülke içinde bölünme olmasın diye verasetimde olan en büyük çocuk hariç kalan tüm erkek çocuklarıma sancak verip verasetten men ediyorum. Tüm bunları yapmadan önce en büyük oğlumun en az 2 çocuk sahibi olmasını garantilemeden dediğim işlemi uygulamıyorum.

Bu tarz işlemler yaparken ülkenin güç dengesini hesaplamanız lazım, veraset veya taht üzerinde hak talep edip baba iken isyan yemeseniz bile veliaht tahta geçince diğer men edilmiş kardeşleri kazan devirebiliyo. Bunun da bir önlemi var, kardeşler ile arkadaşlık düzeyinde olmak ve konsey içerisinde yer vermek baya önleyici unsur olabiliyor.
Ara
Haçlı seferinden sonra kurulan krallıkta veraset neye göre işliyor.Kastilya ile enduluse yapılan haçlı seferinde hanedanimdan birini geçirdim tahta ama çocuğu olmasına rağmen varisi benim vassalım.Burda veraset savaşa yapılan katkıya göre mi belirleniyor?Yoksa başka birşey mi var?

(Sorumu çözdüm normal olan işliyormuş)
Ara
İyi günler arkadaşlar hayatımda ilk defa bir foruma kayıt oldum kuralları tam bilmiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim. Benim sorunum şudur; Ben oyunu gamepass üzerinden oynuyorum hiçbir ek pakete sahip değilim kullandığım tek mod türkçe yama modu. Asıl sorunum şu bu oyunu çok oynamak istiyorum ama oyuna başladıktan sonra hiçbir sorun yok save alıp çıktıktan sonra ve bir zaman sonra tekrar girdikten sonra oyunda karakterler ve bayraklar yalpalamaya başlıyor. Çok oynamak istiyorum ama bu görsel rahatsızlık beni çok rahatsız ediyor. Anlık beyaz olup tekrar düzeliyorlar ve ikişer üçer saniye ara ile oluyor. Benim sorunumu yaşamış olanlar varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen?
Ara
(05-12-2020, 16:58)Attila the Hun : Dini daha hızlı yaymak için yüksek öğrenime sahip bir karakterle oynamak yardımcı olacaktır. Saray rahibinin becerisi de tabii ki kontlukların dinini değiştirme konusunda yardımcı olur. Ama toprakların dinini değiştirmek için en hızlı yöntem şu: Diyelim ki hedef toprağın dini Ortodoks ve sen orayı kendi dinin olan Helenizm'e geçirmeye çalışıyorsun. Orayı Ortodoks bir karaktere verirsen ve o karakterin dinini vasalın olduğu esnada değiştirirsen, sahibi olduğu toprakların dini de Helenizme geçer.

Çok teşekkür ederim.
Ara
yeni çıkacak dlc güncel fiyatlandırma ile mi çıkacak
Ara
maalesef
Ara
@taylanhavertz

Güncel fiyatlandırma ile çıkmaması için bir sebep yok. Herhangi bir hata yapmazlarsa öyle olur.
WhaW8Am.gif
Ara
steami her açtığımda ck3 1-2 mb'lik bir şey indiriyor. ne bu
Ara
Modlardan biri güncelleniyor olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Faction demand yaptığımızda ülke dışındaki müttefikleri savaşa çağırmak mümkün mü?
Ara
Savaşı açan tarafsanız çağırılıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Bazı vassallar kendilerini konseye atayıp belli bir süre kovulamaz oluyorlar. Benim deneyimim şöyle: onlara koz verdiğiniz zaman bu durum gerçekleşbiliyor; en iyi arkadaş veya zayıf koz da dahil. Onun dışında kendilerini koz olmadan atadıklarına da şahit oldum. Sebebini bilen biri aydınlatırsa sevinirim. Baya aradım ama bulamadım. Sinirimi bozan bir durum..
[+] 1 üye Mülayim_Sert nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.