CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Evet, o yüzden. Saray Eserlerini kullanmak için bir Kraliyet Sarayına ihtiyacınız var, haliyle de Kral olmanız gerekiyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hold court yapınca ne oluyor getirisi götürüsü nedir?
4 Tax juridictions yerim var ama sadece ikisini doldurabiliyorum yenilerini de çağıramıyorum. Ne yapabilirim?
Ara
Sarayı toplamak tamamen flavour. Çoğu zaman yararlı etkiler verse de bazen zararlı sonuçları da olabiliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Saffarid sultanligi ile Iranian intermezzo'da pers imparatorlugu sonuyla bitirmeye calisiyorum, gereksinimlerden birisi şu;

"At least % 60 of All involved or interloper counts or higher share the iranian heritage"

Ne diyor burada tam olarak, bana bagli kontlarin yuzde 60i irani kavim olmali filan mi diyor, yoksa devletle ilgili butun karakterleri mi kastediyor?
Ara
(30-11-2023, 11:37)cennaro : Saffarid sultanligi ile Iranian intermezzo'da pers imparatorlugu sonuyla bitirmeye calisiyorum, gereksinimlerden birisi şu;

"At least % 60 of All involved or interloper counts or higher share the iranian heritage"

Ne diyor burada tam olarak, bana bagli kontlarin yuzde 60i irani kavim olmali filan mi diyor, yoksa devletle ilgili butun karakterleri mi kastediyor?
Emin olmamakla beraber  kont ya da düklerinin %60'ının kültürü iran miraslı olmalı demek istiyor sanırım.
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni aldığım topraklara İranian heritage beyler atıyorum ama yüzdem yükselmediği gibi aksine düşüyor. İlginç.
Ara
(01-12-2023, 18:30)cennaro : Yeni aldığım topraklara İranian heritage beyler atıyorum ama yüzdem yükselmediği gibi aksine düşüyor. İlginç.
Counts diyor. Kontlukların yöneticileri İranian olmalı, kontluklar değil.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Selamlar. Crusader Kings III 1.11.2 için Türkçe yama güncellendi mi?
Ara
@arcturn Hayır, bu konudan ilerlemeyi takip edebilirsin.
https://forum.strategyturk.com/konu-crus...a-ana-konu
[+] 1 üye Turgay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Men at Arms limitini nasıl artırabilirim? Stationing olayı nedir?
Ara
(17-12-2023, 00:44)cennaro : Men at Arms limitini nasıl artırabilirim? Stationing olayı nedir?
stationing belirli kontluklara o askerleri yerleştirerek o birliklerin bazı özelliklerini yükseltmeye yarıyor.
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-12-2023, 00:44)cennaro : Men at Arms limitini nasıl artırabilirim? Stationing olayı nedir?
İngiliz kültüründe her grup başına +2 okçu limiti var
Sayı üstünlüğü kültürü bazı askeri çeşitlerden kısıp +2 okçu veriyor
Mükafatlar istediğin birime özel şövalye bulursan seviyeye bağlı olarak +2/+4/+6 veriyor.
Yunan kültüründeki katakraps kültürü +2 ağır süvari veriyor.
Ara
Çatı ünvanının kademesi arttıkça artıyor ama onu sormuyorsundur sanırım.
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhabalar, papalık veya teokrasi olarak oynamak istiyorum ancak Steam'de yüklü olan hiç bir mod doğru çalışmadığı için oynayamıyorum. Bununla alakalı sizde mod var mı? Veya nasıl oynayabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim  :heart: :pray:
Ara
Kontluk toprağımın başkenti bende diğer parçalarda baronluklar ve kilise tımarları var malumunuz. Baronlarınım ve kilise tımarlarına yaptığım binaların bonusu direkt bana gelir mi, bir kısmı mı gelir, hiç mi gelmez?

Benzer soru, vasal kont ve düklerimin topraklarına yaptığım normal ve önemli binaların (mesela üniversite) bana etkisi olur mu?

Innovasyonları biz mi seçiyoruz yoksa kendileri belli bir hızda mı ilerliyor? Örneğin ben trebuchet yerine men-at-arms seçebilir miyim?
Ara
(15-01-2024, 21:06)cennaro : Kontluk toprağımın başkenti bende diğer parçalarda baronluklar ve kilise tımarları var malumunuz. Baronlarınım ve kilise tımarlarına yaptığım binaların bonusu direkt bana gelir mi, bir kısmı mı gelir, hiç mi gelmez?

Benzer soru, vasal kont ve düklerimin topraklarına yaptığım normal ve önemli binaların (mesela üniversite) bana etkisi olur mu?

Innovasyonları biz mi seçiyoruz yoksa kendileri belli bir hızda mı ilerliyor? Örneğin ben trebuchet yerine men-at-arms seçebilir miyim?

Baronların ünvanlarını fesih edip, kontluktaki baronlarınları elinizde tutabilirsiniz ama oda mülk sayınıza dahil olacaktır.Özel binaların bir kısmı çalışır(mesela altın madeni, özel katedral gibi) bir kısmı da çalışmaz(venedik binası gibi), çalışmayanların neden çalışmadığı üzerinde yazar.
Ayrıca aşiret yönetim biçimi olan müslüman bir ülkede oynuyorsanız baronluktaki caminin etkileri sizede gelir.
Önemli binaların etkisi sadece o toprağı tutan kişiye gelir.
Teknoloji akımlarını kültür lideri seçer.
Ara
Merhaba yaklasık 2 senedir eu4 oyuncusyum . ck 3 dikkatimi çekti .
Sorum şu : CK3 dlc ler önemli mi gamepasstan 1 aylık oynamak mantıklı mı dlcsiz ?
Ara
Oyunun temel mekaniklerinin büyük kısmı DLC'leri gerektirmiyor. Genel olarak daha fazla yorucu içerik ekliyor DLC'ler, oynanışı geliştirmek yerine. O yüzden DLC'ler olmadan denenebilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Bir bölgemi Steward kullanmadan kendi kültürüme nasıl asimile edebilirim.
Ara
Rastgele gelen eventler dışında başka yol olmayabilir.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.