CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(22-01-2024, 22:35)cennaro : Bir bölgemi Steward kullanmadan kendi kültürüme nasıl asimile edebilirim.
o bölgenin dinine ve kültürüne sahip bir yöneticiyi oranın başına koyup yöneticinin dinini değiştirince bölgeninde dini değişiyordu. Ona benzer bir yol olabilir ama emin değilim
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet, öyle yaptım din değişti ama kültür değişmiyor (veya çok çok nadir ve ağır değişiyor).
Ara
bu oyunu tavsiye eder misiniz? çok güzel grafikleri var. almak isteyen olursa etailde ayda bir 250tl oluyor. güzel bir oyuna benziyor ama bende yok.
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
(23-01-2024, 20:16)Númenorë : bu oyunu tavsiye eder misiniz? çok güzel grafikleri var. almak isteyen olursa etailde ayda bir 250tl oluyor. güzel bir oyuna benziyor ama bende yok.
Al kesinlikle al. Zaten DLCleri pek etkilemiyor. Vanilla alış oyuna sonrasında multiden multiye akarsın. Arada da single başlarsın. Sonra stres atayım derken oyuna sinir olur, sinirini yine oyundan çıkarıp rahatlarsın. Neyse... Kısa kesmek gerekirse CK3 oynanması gereken ama aynı zamanda uzak durulması gereken bir oyun.
Ara
Katolik'ten yeni mezhep oluştururken armed piligramages ve comunion tenentlarını tutup rite tenent'ını eklersem haçlılara katılmaya devam edebilir miyim?
Ara
(25-01-2024, 18:39)korkusalan :
(23-01-2024, 20:16)Númenorë : bu oyunu tavsiye eder misiniz? çok güzel grafikleri var. almak isteyen olursa etailde ayda bir 250tl oluyor. güzel bir oyuna benziyor ama bende yok.
Al kesinlikle al. Zaten DLCleri pek etkilemiyor. Vanilla alış oyuna sonrasında multiden multiye akarsın. Arada da single başlarsın. Sonra stres atayım derken oyuna sinir olur, sinirini yine oyundan çıkarıp rahatlarsın. Neyse... Kısa kesmek gerekirse CK3 oynanması gereken ama aynı zamanda uzak durulması gereken bir oyun.
Şimdi alayım mı almayayım mı? etailde şuan 275TL 

https://etail.com.tr/crusader-kings-iii-new-13
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
Şunlar neden check olmuyor?
1. Iber'de her yer bende
2. 30da 30 yapmışım görüldüğü gibi.

1ggrn8w.PNG
Ara
(26-01-2024, 19:17)Númenorë :
(25-01-2024, 18:39)korkusalan :
Şimdi alayım mı almayayım mı? etailde şuan 275TL 

https://etail.com.tr/crusader-kings-iii-new-13
siteyi bilmiyorum o yüzden bir şey diyemem. Ama siteye güveniyorsan al.
Ara
(27-01-2024, 00:56)cennaro : Şunlar neden check olmuyor?
1. Iber'de her yer bende

2 için bir şey diyemeyeceğim ama 1 için belki bir baronluk tarikata kiralanmış olabilir.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

(27-01-2024, 20:15)isocuk :
(27-01-2024, 00:56)cennaro : Şunlar neden check olmuyor?
1. Iber'de her yer bende

2 için bir şey diyemeyeceğim ama 1 için belki bir baronluk tarikata kiralanmış olabilir.
Başkent krallığındaki topraklar 30'un üstüne çıkmış olabilir mi? Gerçi o zaman değişmesi lazım ama... Yada şart tam olarak karşılanmıyor olabilir. Mesela bir toprak katoliktir ama dini değiştiriliyordur?
Ara
İberya komple katolik hocam şu an.
Ara
Ck2'de vasallara kendi aralarında savaşmayı yasaklayabiliyorduk yasalardan. Hatta dış devletlere saldırmayı da yasaklıyorduk yanlış hatırlamıyorsam. Ck3'te bulamadım bunu.
Otoriteyi arttırma kısmında 4.seviye için, savaş açmak için süzerenden izin alır ya da kozu olmadan savaş açamaz, gibisinden şeyler yazıyor ama ne izin alan var ne koz var vasallarımda. Buna rağmen sürekli bi savaş dönüyor içerde.
Ara
Taht otoritesi 3 için ülke içi 4'te ise tüm savaşlarda dediği gibi vasalın ya kozu olması ya da vasal sözleşmesinde savaş açma destekli olması gerekiyor. Vasalların sözleşmelerini kontrol edebilirsin.
Ara
iyi akşamlar arkadaşlar. bugün oyunu hdd'den ssd'ye kurmak için silip ssd'ye yükledim. steam hdd'de yüklü ama yine de bir şey olmaz diye oyunu ssdye kurdum. ama kurduktan sonra kraliyet sarayı, melez kültür oluşturma gibisinden şeyler yok oldu. yani oyunda yok. örneğin yunan ile oğuz kültürünü melezleştiremiyorum. bir hata mı var 5 dlc var zaten en son çıkanlar harici, bir de oyunun girişinde değiştirilmiş diye yazılan bir kırmızı yazı var. anlamadım oyundan kraliyet sarayı, melez kültürü olayı kaldırıldı mı? Kutsal eserler bile yok şarlmanın kafatası vs. Bilen varsa lütfen cevaplasın sorunun ne olduğunu.
Ara
(28-02-2024, 22:42)kaiserrum : iyi akşamlar arkadaşlar. bugün oyunu hdd'den ssd'ye kurmak için silip ssd'ye yükledim. steam hdd'de yüklü ama yine de bir şey olmaz diye oyunu ssdye kurdum. ama kurduktan sonra kraliyet sarayı, melez kültür oluşturma gibisinden şeyler yok oldu. yani oyunda yok.  örneğin yunan ile oğuz kültürünü melezleştiremiyorum. bir hata mı var 5 dlc var zaten en son çıkanlar harici, bir de oyunun girişinde değiştirilmiş diye yazılan bir kırmızı yazı var. anlamadım oyundan kraliyet sarayı, melez kültürü olayı kaldırıldı mı? Kutsal eserler bile yok şarlmanın kafatası vs. Bilen varsa lütfen cevaplasın sorunun ne olduğunu.

modlardan birinde sorun vardır.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Iranian Heritage kültür, Aşari din, Clan gov type bir karakteri nasıl göçebe yapabilir ve horde olup başka bir coğrafyaya yerleşebilirim?
Ara
Ck2'de viking olarak raiding yaparken bir sürü artifact çalardın şimdi o kadar raiding yapmama rağmen tek artifact gelmedi ck3 de bunu kaldırdılar mı acaba
Ara
Hayır duruyor, fakat aşırı nadir bir durum.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başkentim Roma'yı oyun başından beri geliştirip duruyordum, en son baktığım en gelişmiş şehirdi ve developmentı 35 civarındaydı biraz önce baktığımda nedense 22  ye düşmüş adete şok oldum oynama motivasyonum biran da gitti. Nasıl oldu da dev düştü acaba

Görsel
Ara
Sende görüp Google amcaya sorunca hastalıkların developmentı düşürebildiğini öğrendim.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.