Çözüldü: Norveçli kökenli
https://hizliresim.com/wn4ZZ4

norveç kökenli bir köylü olması lazım

Bu arada fontlarda değişiklik yapılmış heralde güzel olmuş elinize sağlık
Ara
Teşekkürler düzelttim.
Ara
Düzeltilmiş fakat işin özünde mesele bir çeviri hatasından ziyade Türkçe'nin bir tuhaflığı.

Oradaki kod karakterin kültürünü alıyor (Türk, Yunan, Norveçli), Türkçe'de birinin kökeninden bahsederken "Türk kökenli" diyoruz, "Türkiye kökenli" diye bir şey yok. Aynı şekilde "Yunan" kökenli diyoruz, "Çerkes" kökenli diyoruz. Tuhaf bir şekilde kültür Norveçli, Portekizli gibi -lı/-li ekli olduğunda "Portekizli kökenli" tabiri kulağa tuhaf geliyor. Bu sefer "Portekiz kökenli" şeklinde kültür üzerinden değil, ülke adı üzerinden bir kullanım tercih ediliyor.
(29-09-2020, 23:05)Duman : Düzeltilmiş fakat işin özünde mesele bir çeviri hatasından ziyade Türkçe'nin bir tuhaflığı.

Oradaki kod karakterin kültürünü alıyor (Türk, Yunan, Norveçli), Türkçe'de birinin kökeninden bahsederken "Türk kökenli" diyoruz, "Türkiye kökenli" diye bir şey yok. Aynı şekilde "Yunan" kökenli diyoruz, "Çerkes" kökenli diyoruz. Tuhaf bir şekilde kültür Norveçli, Portekizli gibi -lı/-li ekli olduğunda "Portekizli kökenli" tabiri kulağa tuhaf geliyor. Bu sefer "Portekiz kökenli" şeklinde kültür üzerinden değil, ülke adı üzerinden bir kullanım tercih ediliyor.
 Çok bilgi sahibi değilim. Ancak dediğiniz gibi insan okuyunca kulağına tuhaf geldiği için bildirmek istedim. Alışık olduğum/olduğumuz bir kalıp değil. Ayriyetten bir başka hata daha   raporlamak istiyorum: https://hizliresim.com/Z6GWyo Hapiste yazım yanlışı.
Ara
Düzelttim.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.