Crusader Kings III Türkçe Yama - Ana Konu
thumbnail.png

Strategyturk Crusader Kings III Türkçe Çevirisini gururla sunar.

Herkese merhabalar, Strategyturk olarak Crusader Kings III'ün çıkışından dakikalar sonra Crusader Kings III Türkçe Çeviri ile karşınızdayız. Geçtiğimiz aylarda 5. yaşını kutladığımız Strategyturk'ün kuruluş günlerinde kaleme aldığımız Forum Makalelerinde Strategyturk'ün ana misyonunun Türk strateji topluluğunu ileriye taşımak olduğundan, topluluğu bir araya getirerek farklı bireylerin farklı artılarıyla daha önceleri hayali kurulamayan şeyleri gerçeğe dönüştürmek olduğundan bahsetmiştik. Bu kısım çok daha genişletilebilecek, üzerine konuşulabilecek bir kısım fakat özetlemek gerekirse bugün yapacağımız duyuru temellerini o günkü yaklaşımdan alıyor.

Strategyturk'te bu misyon doğrultusunda site ve forum kısmımızdaki sayısız çalışmaların, haber içeriğinin, rehberlerin, yayınların, videoların, etkinliklerin ve daha birçok şeyin ardından ilk olarak geçtiğimiz yıl işi bir adım daha ileriye götürerek sizlerle Imperator: Rome Türkçe Çevirisini paylaştık. Bu çeviri güncel Paradox oyunlarından biri için bu zamana kadar çıkarılmış yegane %100 Türkçe çeviriydi. Geçtiğimiz 1 yıllık süre zarfında geniş çaplı çeviri iyileştirmelerinin ve transliterasyon çalışmalarının yanı sıra 1.1, 1.2, 1.3 ve 1.4 güncellemeleri için de çeviriler paylaştık. Önümüzdeki günlerde 1.5 çevirisini sizlerle paylaşmayı umuyoruz.

Çeviriye dair bilgi vermeden evvel ilk olarak bize bu fırsatı tanıyan Paradox Interactive'e, ardından aylar boyunca çok kısıtlı bir ekiple bu çeviri faaliyetini yürüten Praetorlerimiz @Ragnvaldr, @Ayro ve @Aytaç'a teşekkür etmek isterim. Strategyturk'te bu zamana kadar yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız, alışılmış veya alışılmışın dışında kalan tüm işler birer ekip çalışması. Bugün sizlerle Crusader Kings III Türkçe Çevirisini paylaşabiliyorsak bu kimi zaman bizim sorumluluklarımızı dahi üstlenmiş Aedilelerimiz, paylaşımlarıyla ve varlığıyla topluluğa katkı sağlamış üyelerimiz sayesinde. Strategyturk sizlerle güçlü.

Crusader Kings III Türkçe Çeviri tıpkı Imperator: Rome Çevirimiz gibi 2 kademe şeklinde çıkacak. Bugün erişebileceğiniz 1. kademe oyunun olaylar (eventler) hariç tamamını kapsıyor ve bu sürümde oyunun satır bazında %81.68'i çevrilmiş durumda. Geriye kalan kısım tamamen oyundaki olaylar, bunları da zaman içerisinde çevirerek paylaşacağız. Çevirinin bu konunun bulunacağı ayrı bir bölümü olacak, bu bölüm üzerinden çeviride karşılaştığınız hataları, tutarsızlıkları vb. sıkıntıları rapor ederek çeviriye katkıda bulunabilirsiniz. Çeviri hem Steam Workshop hem de Paradox Plaza üzerinden edinilebilir.

Strateji oyuncuları tarafından, strateji oyuncuları için.
Helal olsun.
Ara
Paradox serverlarındaki sıkıntı sebebiyle biraz geç oldu, kusura bakmayın.
[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ne diyeyim, diyecek soz bulamiyorum. Yalnizca bu isi Strategyturk kalitesinde bir ortam yapabilirdi onu da yapti. Tek kelime ile bravo. Tum preadotrlerimizin klavyesine saglik. Kelimeler yetmiyor daha heyecanimi anlatmaya.
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-09-2020, 19:54)Duman : Paradox serverlarındaki sıkıntı sebebiyle biraz geç oldu, kusura bakmayın.

Keşke hayattaki tüm kusurlar böyle olsa...
[+] 8 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Söyleyecek söz bulamıyorum. Son aylarda kızılların hep meşgul olmasının sebebi buymuş demek ki. Elinize sağlık.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Helal Olsun diyorum Ne bu hız :) :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Ne diyeceğimi bilemiyorum... Sevinçten gözümden yaş geldi. Oyunun sevincini yama sevinci bastırdı, o kadar yani. Elinize sağlık. Böyle bir oyunun yamasının altından hakkıyla ancak Strategyturk kalkabilirdi.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerçekten son zamanlarda neye bu kadar sevindim emin değilim. Karadeniz'de bulunan gaz bile beni bu kadar heyecanlandırmamıştı. Topluluk adına çokça teşekkürlerimi sunuyorum. Emeğinize sağlık.
[+] 3 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İnanılmazsınız.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Gerçekten bu Strategyturk kalitesi oluyor. Uğraşan arkadaşların ellerine sağlık.
Ara
Hayırlı olsun.
Oyunu Türkçe oynamak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.
Ara
Daha önce hiç Paradox oyunu oynamadığımdan CK3 alasım yoktu ama bu haberle almayı düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Ara
Tebrik ederim, harika.
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
Siz nasıl güzel insanlarsınız ya  :joy: Umarım bu yama CK2'de ki yama gibi yarım olmaz. Başarılar.
Ara
Helal olsun valla.Diyecek bir şey bulamıyorum.Çeviri ekibi için bir bağış sekmesi de açabilirsiniz maddi yönden desteklemek isteyen kişiler de olabilir.Tabi paradox falan bu işe karışmayacaksa.
Ara
Tebrikler Strategyturk.
WhaW8Am.gif
Ara
Puromu yaktım oyunu indiriyorum. Teşekkürler Strategyturk.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
harikasınız çok teşekkürler
Ara
Yorucu bir günün ardından az önce uyandım. Steam'de oyunun çıktığını gördüm, biraz inceleyip Türkçe çıkmadığına üzüldükten sonra Ekşisözlükte ne yorumlar yapılmış bakayım diye girdim ve sonra bu konunun linkini gördüm. Ne kadar sevindiğimi anlatamam. Harikasınız. Ellerinize sağlık, bir çok kişiyi çok mutlu ettiniz.
[+] 1 üye Hopsin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.