Değişiklik: 01/08/2016 - Genel Forumlar Geliştirmeleri (v2.1.22)

01/08/2016 - Genel Forumlar Geliştirmeleri
Genel Forumlar kategorisindeki bölümlerde çeşitli geliştirmeler yapıldı.

STANDART UYARI
Aşağıdaki değişikliklerden birinin veya birkaçının sizde etkili olmaması durumunda sayfayı CTRL + F5 yaparak çerezlerden değil, direkt olarak kaynağından yükleyin. Eğer ona rağmen değişiklik geçerli olmadıysa bu konu veya özel mesaj aracılığıyla yöneticilerle iletişime geçin.

DEĞİŞİKLİKLER
nM8yj0.png Tarih Ansiklopedisi bölümünde artık sadece tarihsel kişilikler, savaşlar ve hanedanlara dair bilgilendirici konular açılabiliyor.
nM8yj0.png 'Osmanlı Padişahları Serisi'nin yeni adı sadece 'Osmanlı Padişahları'
nM8yj0.png 'Hanedanlar Serisi'nin yeni adı 'Avrupa Hanedanları'
nM8yj0.png Forum içerisindeki tüm alt bölümlere uygun bir açıklama eklendi.
nM8yj0.png Diğer Relic Oyunları bölümünün alt bölümlerinin sıralamasında değişiklik yapıldı.
nM8yj0.png 'Tarih Sohbet' bölümünün yeni adı 'Tarih Arkeoloji'
nM8yj0.png 'Oyun Sohbet' bölümünün yeni adı 'Oyun Donanım'
nM8yj0.png 'Edebiyat & Sinema' bölümünün yeni adı 'Sanat Galerisi'
nM8yj0.png 'Müzik' bölümünün yeni adı 'Müzik Kutusu'
nM8yj0.png Forum cache problemini önlemek amacıyla sunucu yüklenmesi 10.0'ı geçtiğinde sunucuda aşırı yükleme olduğuna dair hata metni veriyor. Yeni sunucuya geçtiğimiz için hem bu metinle karşılaşma olasılığınız hem de cache probleminin gerçekleşme olasılığı çok daha düşük.
nM8yj0.png Steam default smileyleri steammocking, steamsad, steamsalty, steamfacepalm, steamhappy ve steambored artık steamdaki gibi kodlandığında mesajlarda görünüyor, ancak İfade listesinde görünmüyor (konsept dışı)

GRAFİK
Steamsalty Steamhappy Steamfacepalm Steambored Steamsad Steammocking

ÖNERİLERİNİZ
Forum Öneri Merkezi konusundan forumla ilgili çeşitli değişiklik önerilerinde bulunarak bize forumu geliştirmemizde yardımcı olabilirsiniz. Üyelerin önerisiyle yapılan değişikliklerde değişiklik notunun yanında üyenin nickini belirteceğiz.

İyi forumlar.

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Steam'in de kendine adam akıllı emoticonlar bulması lazım. Şu haliyle Whatsapp emoticonları bile daha iyi bence Steam yerine oradan alınmalıydı. Ayrıca mevcut emoticonlar küçük kalıyor 5px büyütülmeliler.
Ara
Forumun normal smileylerinin Whatsapp smileyleriyle aynı olması lazım, tabi ki tamamı değil.
Bunun nesi kötü ya on numara beş yıldız emote işte Steammocking
Ara
O zaman bu da eklensin:

latest?cb=20070228230314
Ara
Mümkünse:

dqQhN3c.gif
v5jjo8.gif
Ara
@Lothebork neden sorun çıkartıyorsun? Ben hiçbir sıkıntı göremiyorum. Steam emojileri hakkında Gaben ile iletişime geç.

Değişiklikler çok iyi.

@Blackwhist Steammocking
G0kMNN.png
Ara
@GaulTurk

Steamhappy we did it m8 Steammocking
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
reddit we did it Steammocking
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şunları okurkan sanki eu4 changelog okur gibi hissediyorum
ayrıca başımız belada her yer Steammocking dolacak
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
molotov .

Fazla smiley olmasını iyi bir şey görmüyorum ben, zaten çoğumuz şurada beş-on şey anca kullanıyoruz xD .
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Güzel değişiklikler. Ama örneğin ' Tarih Arkeoloji' yerine 'Tarih/Arkeoloji' gibi bir ayraç konulsa daha iyi olmaz mı? Tabi böyle yazılmasının özel bir nedeni yoksa.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sadece slash olursa tek bir kelime gibi algılanabilir 'tariharkeoloji' gibi (muhtemelen linkte de öyle görünür diye tahmin ediyorum denemedim). Slash ve 2 tarafta boşluk olursa hoş durmaz diye düşünüyorum. Kültür Sanat, Oyun Donanım ve Tarih Arkeoloji bölüm isimlerinin aynı yapıda olduğundan ve değişiklik durumunda üçünü de değiştirmenin gerekeceğini unutmayalım.

Bölüm isimlerinde dikkat ettiğim unsurlar önem sırasına göre; tutarlılık, orijinallik, anlaşılabilirlik.

Bu tutarlılık birçok kullanıcının çok önemli bulmayacağı şeyler olabilir, örneğin ST Forum'un tüm alt bölümlerinin Forum X'i şeklinde olması veya Genel Forumlar kategorisindeki her bölümün 2 alt bölüme sahip olması ve bu bölümlerin de alt bölümlerinin X Y'si kalıbında isimlere sahip alt bölümlere sahip olması gibi.

Şimdilik sadece dizi, film, anime, animasyon, kitap ve belgesellere dair konuların açılabildiği eski adı 'Edebiyat & Sinema ' olan (ki bu bile yeterince kapsayıcı ve isabetli bir isim değildi) bölümün yeni adı olan 'Sanat Galerisi'nin anlaşılabilirliğinden tam emin değilim. Çünkü sanat galerisi dendiğinde akılda daha farklı bir unsur canlanıyor.

Öte yandan bu unsurların tümü öyle ya da böyle sanatsal yapıtlar ve onlara dair konuların açıldığı bir bölümün Sanat Galerisi isminde olması çok da yanlış değil. Bu arada forum içi tutarlılık konusunda dikkat ettiğim bir diğer husus bölümlerdeki X Y'si şeklindeki isimlendirmelerde Y'nin aynı olmaması. Bu sebeple Tarih Kütüphanesi olan bölümü vaktinde Tarih Ansiklopedisi olarak değiştirmiştik, çünkü Oyun Kütüphanesi'ne isim olarak çok benziyordu. Dolayısıyla bu bölümde 'Galerisi' dedik.

O bölüm için daha isabetli bir isim aklınıza gelirse bu konu altından önerebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bölüm isimlendirmeleri ne kadar basit bir konuymuş gibi görünse de çok farklı şeyleri değerlendirerek bir karara varıyoruz.
Oyun ve Donanım
Tarih ve Arkeoloji

Hoş ve doğru değil mi?
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.