Dizi: Percy Jackson and the Olympians (2023)
Siyahi Annabeth nedir ya. Etnik çeşitlilik olsun diye de çoğu yapımın içine ediliyor. Dizinin konuları ele alış biçimi kitaptan biraz farklı ve hızlı (çok hızlı) ilerliyor. Mr. D’ nin tiplemesi de biraz ilginç olmuş. Percy’nin babası tarafından sahiplenildiği sahnede dizinin yaş sınırını büyütmemek için aşırı yüzeysel yapılmış. İlk iki bölümü izledim ve aklıma gelenler bunlar. Umarım devamında bu sıkıntıları göz ardı edebileceğimiz şekilde gelir. Ben serinin animasyon olması taraftarıydım ama yapacak bişey yok artık.
[+] 2 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üçüncü bölümü izledim ve kitaptan farklılıklar artmaya başladı.

Daha böyle çok farklılıklar var fakat gözüme en çok çarpanları listeledim.

Lise zamanımda en çok okuduğum seriydi bir dönem beni mitolojileri öğrenmeye itmişti. Bu nedenle ayrı bir bağım var bu seriye karşı.

Diğer bölümler çıktıkça göze çarpan farklılıkları yazmaya çalışırım.

İyi okumalar.
Ara
4.bolumde güzel ancak filmlerdeki gibi inci aramiyorlar nedense
Ara
Adamlarda işini biliyor ergen veya ilk gençlik dönemini yaşayan ABD lilere bir dizimi izletmek istiyorsun. 1 adet beyaz yakışıklı erkek çocuk baş kahraman. Yanına zenci, hintli, çekik gözlü kankalar. Mümkünse yarısı kız yarısı erkek olacak. Esas oğlanı bir kıza aşık et. Sevdiği başka etnikten olursa tadından yenmez. Konumuz fantastik ve ABD nin kendi tarihine çevirdiği Yunan mitolojisi. Elemanı süper güçle fulle yada yarı-tanrı yap. İşte sana ABD işi senaryosu yapay zeka tarafından kolayca yazılabilecek bir ürün. Bizde ki yaz dizilerinden farksız. Özgünlük mü o başka bahara...
q59zb6s.jpg
[+] 2 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5. bölüm gayet güzeldi işler iyice kızışıyor tabi bu kısımlar filmdekinden farklı işliyor ama olsun
Ara
(04-01-2024, 12:58)irfandurmus : Adamlarda işini biliyor ergen veya ilk gençlik dönemini yaşayan ABD lilere bir dizimi izletmek istiyorsun. 1 adet beyaz yakışıklı erkek çocuk baş kahraman. Yanına zenci, hintli, çekik gözlü kankalar. Mümkünse yarısı kız yarısı erkek olacak. Esas oğlanı bir kıza aşık et. Sevdiği başka etnikten olursa tadından yenmez. Konumuz fantastik ve ABD nin kendi tarihine çevirdiği Yunan mitolojisi. Elemanı süper güçle fulle yada yarı-tanrı yap. İşte sana ABD işi senaryosu yapay zeka tarafından kolayca yazılabilecek bir ürün. Bizde ki yaz dizilerinden farksız. Özgünlük mü o başka bahara...

En sevdiğim kitap serilerinden olan bir seriyi o kadar amerikan yapmışlar ki açıp izleyesim gelmiyor yeni bölümleri.
[+] 1 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yeni bölüm gayet güzeldi
Ara
bu bölüm baya güzeldi sezonun bitmesine az kaldı ssanıım
Ara
ilk sezon güzeldi bence
Ara
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.