Dizi: The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022)
(13-02-2022, 13:01)Takeda Akane : Siyah elf tartışmasına yapımcı bugünün dünyasını olduğu gibi yansıtmayı doğal buluyoruz diye ifade etmiş.

https://onedio.com/haber/yuzuklerin-efen...ma-1044508

Yapacağını yapmış birde sıvıyor. Özrü kabahatinden büyük. Biz bugünün dünyasını yansıtan eser istesek LOTR mu izlerdik acaba onu düşünmemiş. Politik doğruculuk hala ırkçılık kokuyor. Hala beyaz ırk üstündür anlayışını kıramadıklarından işte bakın sizde buradasınız ey zenciler, asyalılar ve geyler deme telaşındalar. Witcher ve Zaman Çarkından sonra bununda başına böyle şeyler geleceği belliydi.
Onun dışında CGI biraz fazlamı kaçmış oyun introsu izler gibi olduk özellikle savaşçı prenses Zeyna pardon :rofl: Galadriel sahnelerinde.
Ayrıca Legolas yok diye abartılı hareket yapma görevi :xd: zenci elfimize verilmiş gibi.
İşin Lore kısmını batırmalarını biraz kenara bırakırsak hoşumuza giden şeylerde var. Pek hayal edemediğimiz Numenor adasını görebilmek, büyük ihtimalle Sauronu Annatar haliyle görmek ve Son ittifak savaşını daha uzun görmek. (Umarım)
q59zb6s.jpg
[+] 4 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benimde tek beklentim Sauron reis.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rezalet bir teaser RE ZA LET.
[+] 2 üye fr4nk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lore'da yüzüklerin hikayesi. Dizi lore'ün üzerinden yapıldığı bazı yerlerde ağır spoiler içerir.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Showrunners Patrick McKay and J.D. Payne. While talking to Vanity Fair, the pair explained: :“We have the rights solely to The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King, the appendices, and The Hobbit. And that is it. We do not have the rights to The Silmarillion, Unfinished Tales, The History of Middle-earth, or any of those other books.”

Uydur uydur ipe diz boş bir senaryo ve woke kültür faşizmine tokum.
Dandik bir dizi bekliyorum.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Silmarillion'daki hikayeleri kullanamazlarsa bu dizide ne galadriel ne elrond nede gil-galad olmazdı. Araştırdım baktım lotr-hobbit-silmarillion haklarını elinde bulunduran şirket zaentz şirketi.
Peki rings of power nasıl oluyor

''The Zaentz Company’s holdings also include limited matching rights to produce content based on The Silmarillion and The Unfinished Tales of Númenor and Middle-Earth, should the Tolkien estate ever agree to bring those books to the big screen '' https://winteriscoming.net/2022/02/16/lo...2-billion/

'' The reason Amazon was able to make its new show is because the right to make television series longer than eight episodes is something that was not included in Zaentz Co.’s portfolio of rights. Meaning Amazon was able to go straight to the Tolkien Estate and purchase those rights for a cool $250 million. ''

Amazonun yapabilme sebebi 8 bölümden daha uzun bir tv şovu yaptıkları için zaentz'in hak sahibi olduğu sözleşmedeki boşluğu kullanıp. Bu materyalleri kullanma hakkını direkt tolkien estateden alabilmeleri.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Yeni karakterler tanıtmışlar.

https://twitter.com/LOTRonPrime/status/1...A8n0g&s=19
Ara
Yeni fragman temmuz sonunda gösterilecekmiş.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Pek hype olmadım.
Ara
God of war müziklerini yapan adamın bu diziye müzik yaptığını öğrenince bakayım dedim Sauron Theme çıktı. 1.39da başlayan kısmı hoş.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
ComicCon'da gösterilen Trailer

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(21-07-2022, 23:32)cemal :
God of war müziklerini yapan adamın bu diziye müzik yaptığını öğrenince bakayım dedim Sauron Theme çıktı. 1.39da başlayan kısmı hoş.

Müzik cool. Sauron önderimizdir.
Ara
Sauron kadınmı?
Ara
Yok ya ne kadını beyaz kıyafetliler Melkor-Sauron rahipleri, takipçileri tarzı tipler.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oh be sosyal medyadaki bu iddiaları görünce korkmuştum.
Ara
(25-07-2022, 02:04)Takeda Akane : Oh be sosyal medyadaki bu iddiaları görünce korkmuştum.

Sauronun kadın olması direk kitabın adına bile aykırı. Lord of the Rings Yüzüklerin Efendisi olan Sauron Lord yani erkek olarak betimleniyor. Hikayedeki tüm maialar hep cinsiyetleriyle belirtiliyor. Sauronu kadın yapmaları lorenin içinden geçme değil anasını ....  Hikayenin Amazon orjinal olduğu kesin ama o kadar da değil artık.
q59zb6s.jpg
[+] 1 üye irfandurmus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
LOTR ve Hobbit üçlemelerini yapan kişi olan Peter Jackson'a ilk hikaye draft'ı yazılınca sana yollarız fikirlerini belirtirsin demişler. Sonrasında bir daha iletişim kurmamışlar hikayeyi felanda göndermemişler.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Ayıp etmişler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.