Dizi: The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022)
İlk bölüm biraz yavaştı, 2. bölümü daha çok sevdim. Yine de genel olarak 6/10 diyebilirim şu an için. Galadriel'i oynayan aktris pek iyi değil gibi. Hikaye biraz ilgi çekici gibi geliyor ama göreceğiz. Beklentilerim çok yüksek değil.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hikayeler bir birinden kopuk saçma yerlerde bir sauron theme müziği giriyor tak diye başka bir müzik daha giriyor hele ki galadriel ablamızı yazan senarist sanırım 10 yaşındaki çocuk lore hiçbir uyumu yok sadece isimler benziyor ağaçların yok olma flash back beni benden aldı sanki odadaki lambanın ışığını kapatıyorum tak diye söndü ışık gerçekten o kadar paraya bu mu dediğimiz bir dizi olmuş lore hakim olanlar benim gibi sevmeyecektir lore biraz bilip filimden gelenler ise çerezlik dizi puanım 1
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 2 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başlamayı düşünüyorum ama yorumlar iç karartıcı.
Ara
Bear Mcreary'nin müziğinin ikide bir girmesi gıcık etmedi değil. Main title müziği daha çok lotr müziği gibi howard yapmış zaten onu. O tarz bir müzik olsa bear'ın müziği sadece savaşta felan girse iyi olurmuş

Birde Morgoth'la olan savaşın 10 dakikada geçiştirilmesi de hayal kırıklığı oldu. İlk çağı felan çok göstermediler direkt ikinciye atlandı.

normalde dizinin geçtiği çağda sauron neler yaptı lore videosu benzer gideceği için spoiler olabilir

Eğer loredakine benzer giderse nasıl olabilir bir tahmin ağır spoilerli bir tahmin ama ona göre bakın

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İlk günün sonunda IMDb izleyici oyları

t3ukt99.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1 verenlerin samimiyetsiz olduğuna inanıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
(02-09-2022, 23:55)PCOyun : 1 verenlerin samimiyetsiz olduğuna inanıyorum.
Cidden mi, asıl 10 verenlerin motivasyonunu merak ettim.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1 olacak kadar da abartı kötü bir dizi değil. "Abi lore abi lore yok ya üff" fetişizminden 1 vermiş verenler.
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2022, 01:50)Aytaç : 1 olacak kadar da abartı kötü bir dizi değil. "Abi lore abi lore yok ya üff" fetişizminden 1 vermiş verenler.
1 verilme sebebi bir protesto. Yapımcıların hayran kitlesini iplememesine, kendilerini eleştirenlere faşistler sizleri umursamıyoruz demelerine, sözde hayran olduğu söylenen gerizekalılar ile videolar çekip yayınlamalarına karşı verilen bir tepki. Ben asıl 10 verenlerin gerekçelerini merak ettim, keza oransal olarak bakıldığı zaman iki kule filmine 10 verenlerin oranı ile aynı. Size soruyorum bu ikisi bir mi? 1 verenler bunca saçmalığa karşı tepki gösterip Tolkien'in mirasını savununca bağnaz tutucu vs oluyor, peki ya 10 verenlerin amacı ne bu yapımı gerçekten beğendikleri için mi oy veriyorlar. HAYIR, bu saçmalığa ve sapkınlığa çanak tuttukları için. Yabancı topluluklarda Tolkien'in bir faşist olduğu ve bu tip "günümüze entegre" zımbırtıları ile ondan intikam alınacağı "beyaz üstünlükçülüğü" nün kırılacağını söylüyorlar. Kısacası bu yapımı böyle bağnazca destekleyenler tamamen politik bir amaç güdüyor iken biz bir sanat eserinin orijinalliğini muhafaza etmeye çalışınca bağnaz oluyoruz. Tolkien politize edilemez, edilmemelidir. Böylesine bir sanat eseri ne dine ne paraya ne de politikaya alet edilmemelidir ki Tolkien'i biraz tanıyanlar hayatı boyunca bunun için uğraştığını bilir.
giphy.gif
[+] 3 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://www.imdb.com/title/tt7631058/reviews

Amazon, IMDB'de 6/10 altı alan tüm yorumlu incelemeleri silmiş.
Ara
(02-09-2022, 23:38)cemal :
İlk günün sonunda IMDb izleyici oyları

t3ukt99.PNG

Toplam oy veren sayısı yukarıda 24 bindi şimdi 42 bin oldu. Bunların 25 bini ya 10 ya da 1 vermiş kişiler

70gv87u.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İlk bölümün sonunda umutusuzluğa düşmüşken ikinci bölüm ile birlikte beklentilerim tekrar yükseldi, çok sıkı bir middle earth hayranı olmasam da bu evrenin zarar görmemesini isteyen bir Tolkien okuruyum. Senaristlerin epey şımardığını, kendi popülist fikirlerini izleyiciye dayattığını görmemek için kör olmak lazım. Amazon bu iş için ne kadar para harcarsa harcasın, oyunculuklar ve cast ne kadar iyi olursa olsun senaristler hikayeyi mahvetmiş bundan dolayı verilen 1 puanları anlayabiliyorum.
Bundan sonraki tek beklentim ( ve beni tek heyecanlandıran ) bazı mekanları yüksek teknolojiyle birlikte ilk kez görecek olmamız. Bu konuda haklarını yemeyeceğim, bazı sahneler cidden tablo gibiydi umarım ileride dahasına rastlarız. Önümüzde izlenecek bir çok bölüm ve belki de bir çok sezon var, bazı yorumları yapmak için erken.
Bekleyip göreceğiz.
Ara
sewxuslynkl91.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Özetle ilk 2 bölümü bende heyecanla izledim. Hikayenin 4 farklı yoldan ilerleyişi, CGI olayının tadında ve mükemmel görünmesi giyim kuşam tüm detaylar takdiri ve 8 puandan aşağısını hak etmiyor. Lore konusuna bağlı olmayışları, loreden bağımsız olarak mantık hataları politik doğruculuk saçmalığına saplanmaları yüzünden puan 4 e doğru iniyor. Ortalamaya vurursak 6-7 bandında olduğunu düşünüyorum.
q59zb6s.jpg
Ara
Ara
Giriş sahnesinde çok kısa bir şekilde göstermek zorunda kalınan savaştan balrog'ları işaretleyip paylaşan olmuş. Morgoth'un ordusunda orkların yanında balroglar, ejderhalar, kurtadamlar,... felanda vardı. İlk çağın telif hakkı olmadığı için yüzeysel geçiyorlar ama yine de koymaları güzel olmuş. İlk çağda elfler tek başlarına bunlara kafa atıyor. Lotr filmlerindeki elflerle şu an ki dizideki ikinci çağ elfleri de aynı sayılmaz. Galadriel özellikle o çağın en güçlü elf savaşçılarından.

xgriboxg0ql91.png

amazon prime x-ray kısmına anekdotlar eklenmiş

kyigt1r.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İki bolumu izledim hatta ikinci bolumu sakin kafa tekrar izledim.ilk bolume puanim 7 ikinciye 8 oldu. Bence guzel bir dizi bizi bekliyor 5 sezon veya daha fazla surecegi beklendigi dusunulurse karakter islenisleri olsun fan servisler olsun uzerine epeyce konusturup teoriler çıkarttırcak. Got dizisini dusunun o da ilk sesonda agir baslamisti ama ilerde tum karakterlerin ayri ayri hikayeleriyle bizi buyulemisti bu da oyle olur umarim.
Ara
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
İlk 2 bölüme bakıldığında dizinin akıcılığı benim hoşuma gitti. Özellikle savaş sahnelerinin çokluğu, sürekli bir tedirginlik hali , izleyicide merak uyandırması vs... Fakat yine bir Battalgazi efektleri falan böyle şeyleri hiç hoş değil bence. Eski Yeşilçam filmleri saçmalıklarını izliyormuşum gibi oluyor. Yanlarında o kadar adam var biraz onlar da bir işe yarasın, illa 1-2 kahramanla herkesi öldürebiliyorlarsa madem niye ordu topluyorlar ? Bakalım umarım diğer bölümler daha iyidir. Ama genel olarak bence dizi fena başlamadı ve House of Dragon'dan daha iyi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.