Donanım: Mouselar
Logitech kullandığım için biliyorum LGS yazılımı ile herhangi bir şekilde no recoil makrosu yapmanız mümkün değil bir oyun yayıncısı LGS kullanarak autoclick yaptığı için kullanıcısını banlıyorsa kafayı kırmış demektir. Logitech yazılımları bazı oyun turnuvalarında bile serbestdir ki bunların birçoğuna logitech sponsor oluyor zaten. İlk defa bir oyunda logitech yazılımı kullandığı için banlanan birisi olduğunu duydum.

5-6 senedir aynı fareyi kullanıyorum rekabetçi yapıda olan oyunların çoğunu denedim csgo pubg tarzı popüler fps oyunlarından tut wow eso tarzı mmorpg oyunlarına kadar şimdiye kadar hiç LGS kullandığım için uyarı veya ban cezası yemedim. Kaldı ki arkadaşım benimde hile olduğunu düşündüğüm a4 tech bloody faresinin yazılımını kullanıyor o da herhangi bir sorun yaşamadı.

Ücretsiz bir oyun olan apexde kullanıcıların bu şekilde banlanıyor olması şahsen çok umrumda değil. Yazılımın kendisini engellemeye cesaret edemeyip kullanıcıları oyunda yakalamaya çalışmak da nasıl bir kafa bilemiyorum sanırım bu yazılımları kullanmayan oyunculara şirin gözükmeye çalışıyorlar.
Ara
Kimse lgs veya herhangi bir çevre bileşeninin official yazılımını kullandığı için kasti ceza almaz. Bu yazılımları kullanıldığı için ceza alınsa benim banlanmadığım oyun kalmazdı. Ekipmanlarım farklı markalardan olduğu için logitech, razer ve steelseries yazılımlarını kullanıyorum bugüne kadar bi sorun yaşamadım. Logitech yazılımı kullanarak böyle anormal avantajlar sağlayacak makro hazırlarsanız banlanabilirsiniz ama.
Ara
Bas-Konuş veya anlık dpi değiştiren snipe tuşları gibi şeyler de sıkıntı çıkarır mı farede?
Sic Parvis Magna
Ara
(07-06-2019, 19:28)altnkurt : Bas-Konuş veya anlık dpi değiştiren snipe tuşları gibi şeyler de sıkıntı çıkarır mı farede?

Tabi ki hayır.
Ara
Mauseyi kaldırınca yaşadığım titreme sorununu sonunda çözmeyi başardım. Aslında çok ilginç bir çözümdü bu. 
Tek gereken mausun yazılımını yüklemek oldu. Şu özel core özellikleri falan var tüfekleri geri teptirmeyen :D mauseyi modifeleyebileceğimiz firmanın kendi yazılımı ciddi ciddi. Driver falanda değil. Yükledim. Yüklediğim gibi usb sesi geldi ve mauseyi havaya kaldırdığımda tek bir titreme bile olmadı. Üstelik core özelliği sayesinde artık fps oyunlarında daha iyi performans alır oldum.
Ara
(06-06-2019, 22:43)Voidian : Kimse lgs veya herhangi bir çevre bileşeninin official yazılımını kullandığı için kasti ceza almaz. Bu yazılımları kullanıldığı için ceza alınsa benim banlanmadığım oyun kalmazdı. Ekipmanlarım farklı markalardan olduğu için logitech, razer ve steelseries yazılımlarını kullanıyorum bugüne kadar bi sorun yaşamadım. Logitech yazılımı kullanarak böyle anormal avantajlar sağlayacak makro hazırlarsanız banlanabilirsiniz ama.

Zaten yazılımı kullandım derken bu tarz makroları kullandığımı söylemek istemiştim. 5-6 senedir herhangi bir oyunda ban yemedim. Bu anlatdığım mouse da makro yazılımı direk farenin içine yükleniyor ve makroyu kullanmak için tekrar yazılıma ihtiyacın olmuyor gelen veri direk fareden geliyor yani anlaşılması imkansız çünkü 3. parti bir yazılım kullanmıyor zaten. Oyuncuyu izleyerek hile olduğuna karar verilen sistemlerde ban yiyebilirsiniz ünlü bir yayıncı sizi rapor etti diye hile kullanmadığınız halde ban yiyebilirsiniz (ninja fortnite) yada sadece iyi oynuyorsunuz diye ban yiyebilirsiniz (xantares csgo) birinin yorumu üzerine oyuncu banlayan toplamda milyonlarca kullanıcı banlayan ücretsiz oyunların tutumu bence geneli yansıtmıyor ama hileyi tespit edip bu sebeple sizi banlayan oyunlarda makro kullandığınız için ban yemezsiniz.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeni bir Mouse alıcam ancak pek anlamıyorum bu işten. Amazon fiyatları yerel satıcılara göre baya uygun duruyor.

Şu iki Mouse'yi gözüme kestirdim:

https://www.amazon.com/Logitech-Lag-Free...way&sr=8-6

https://www.amazon.com/Logitech-Spectrum...way&sr=8-1

602 502'ye göre çok daha ucuz. Sebebi ne tam olarak? 502 daha üst model mi? Ya da sizin önerebileceğiniz bir mouse var mı?
Ara
Biri kablolu biri kablosuz benim de aman aman bir bilgim yok ama kablolu almanda fayda var.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Daha basit şeyler bakmanı öneririm. 11 tane butonu napıcaksın? Ama bu ikisi arasında ben 502'yi tercih ederdim. 12000 dpi çok fark ediyor. Varsın kablolu olsun.
Sic Parvis Magna
Ara
Razer'ı olan var mı? Formattan sonra en güncel driverları kurdum ancak mouse takılmaya başladı. Bende betada olan Synapse 3 yerine eski versiyonu kurdum ve şuan her şey tıkırında. Aynı durumla karşılaşan var mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Kablosuz olması önemli değilse G502 daha iyi.

Makro tuşları için konuşacak olursam, bana kalırsa her mouseta en az 2 tane olması lazım. Bundan fazlası ihtiyaç değilse fazlalık. 11 makroyu kullanacak adam mouseu alırken bulunsun belki kullanırım diyen değil, mouseu almadan 8-10 tane makroya ihtiyacım var diyen adam. Makro sayısı arttıkça ergonomi azalacağı için o kadar makroyu kullanmıyosak aynı fiyatta bile o kadar makrolu mouse almak iyi değil.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim derdim tuş değil. Üzerinde hiç tuş olmayadabilir. İyi bir mouse arıyorum sadece varsa tavsiyeniz bekliyorum.
Ara
Bugün tesadüf eseri A101 marketlerinde gördüğüm GoMobile Wireless fareyi aldım. Fiyatı 15 liraydı galiba. İhtiyacım olduğundan değil, gerçekten de oyuncu fareleri ile ucuz 15 liralık fareler arasında bir fark olup olmadığını bizzat deneyimlemek için. İki fare arasında pek fark olmadığını düşünenlerden biriydim. G Pro ile vuran dandik farelerle de vurur diyordum. Ama hiç de öyle olmadı. Çocuk oyuncağı kadar kolay yaptığım spraylerin ve flick shootların yanından bile geçemedim. Hatta fps oyunlarına çok yabancı olan yakın arkadaşımla bir el oyun oynadık. Benim vurduğum adam sayısının %20'sine bile ulaşamazdı normalde. Bugün o 10 adam vurduysa ben 6 adam vurdum. Sanki binlerce saat oyun oynamamışım da oyuna ilk defa başlamışım gibiydi. Bugün anladım gerçekten de bir oyuncu faresi ile dandik bir fare arasında dağlar kadar fark varmış.
Ara
Ben o farkı düşük dpi'li farelerde hissediyorum. Fareyi ittiriyorsun ittiriyorsun imleç ilerlemiyor resmen.
Sic Parvis Magna
Ara
Mouselar konusunda bilgim kısıtlı, bu mouse dikkatimi çekti, sizce alınır mı: https://www.trendyol.com/rampage/smx-r70...tId=108972
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
SMX-R70 kullanmadım ama bende SMX-R80 var gayet memnunum.

Attığın linkte "Mouse Hassasiyeti (Dpi): 5000 - 10000 Dpi" falan yazıyor. Baya güzel sallamışlar.

Ama alınabilir bence. Fena durmuyor fiyat olarak da.
Sic Parvis Magna
Ara
Bu ucuz ama yüksek dpi yazan oyuncu mouselarında "Durum ney?" "Teknik olarak doğru mu söylüyorlar? "diye özellikle araştırmadım fakat teoride ucuz olmasına rağmen o dpi değerlerinde olması doğru olabilir. Bu mouselarda doğru olamayacak şey bu hızlı taramanın yüksek doğrulukta yapılamayacağı.
Ara
Mause'un dpi değerleri 6400de falan olması lazım maksimum. Orjinal sitesinde öyle görünüyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Atılan linkte de 6400 gözüküyor. 5000-10000 yazan yer sadece trendyolun listelendirme kategori ayarıdır.
Ara
Bir süredir kullandığım Logitech M560 kablosuz farenin orta tekerleği iflas etti. Yeni bir kablosuz fare arıyorum, 150-160 TL civarına kadar çıkabilirim. Çok bir beklentim yok. Ele iyi otursun, orta tuşu M560 gibi saçma sapan bir şey olmasın yeter. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.