EU-IV Sayesinde Öğrendiğiniz Bilgiler
Evet forumdan bayrağı devraldım bundan böyle 2 güne bir yeni konu açıyorum :)

Ben başlıyorum, aklıma gelenler;
  • Danzig ve Gdansk'ın aynı yer olduğu,
  • Prusya ile bayağı bir şey, özellikle günümüzdeki Königsberg-Kaliningrad muhabbeti
  • Litvanya'yı hep Letonya, Estonya, Litvanya minikleri olarak bilmek ve tarihteki yerine görünce ağzı açık kalmak.
  • Genel olarak Avrupa Hanedanları hakkında irili ufaklı bilgiler
  • Charles V., Karl V., Carlos V., Carlo V. ve Şarlken şeklinde isim versiyonlarına sahip olan arkadaşın ortodontik çene bozukluğuna sahip olması yani ünlü Habsburg Jaw muhabbeti.
  • Treaty of Tordesillas, War of The Roses, The Iberian Wedding vs. karizma isimlere sahip antlaşmalar veya eventler.
  • HRE'ye dair çok şey mesela oyundan önce sanırım sadece Bavyera falan aklımdayken oyundan sonra Almanya şehirlerinin ve eyaletlerinin falan alayını öğrendik.
  • Çek Cumhuriyetinin eskiden Bohemya olduğu. Keşke günümüzde de Bohemya olsalar dedirttiği. Hatta bu biralardaki pilsen adının (Efes Pilsen) Çek Cumhuriyetindeki Pilsen şehrinden geldiği, (oyunda var Prag'ın batısı)
  • Hollanda, Netherlands, Low Countries, Benelüks, VOC
  • Dünya Coğrafyası hakkında daha nice bilgiler...
AgEJOQ.jpg
Ara
Hayır, kusura bakma sana karşı değil ama ben EU4'ten bir şey öğrenmeyi reddediyorum.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eu4'ten öğrendin demiyorum ki zaten vesile olan Eu4. Yani ben o yazdıklarımı bu oyunu oynamasaydım açıp bakmazdım muhtemelen wiki'de olsun başka yerde olsun araştırmazdım yani.
AgEJOQ.jpg
Ara
He öyle diyorsan doğru. O zaman ben de söyleyeyim, HRE'yi EU4'ten duydum.
G0kMNN.png
Ara
O kadar çok ki saymayı bırak düşünmeye üşendim :s
[+] 2 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çoğu şeyi :D
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Taungoo Hanedanı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.