EU4: Emperor - İlk İzlenimleriniz
Benim fikrim hre ile Osmanlı dengelenmiş. Fransa ile de hre dengelenmiş. Ayrıca Fransa ispanyayı da tehdit edebilir diye düşünüyorum.
Ben %20 inf combat poliçesinin %5 olmasını beğendim. Bu devletlerin kendi askeri fikirlerini öne çıkartmış.
Papalıkta iyi olmuş diyebilirim. Golden bulls nedir anlamadım ama papa olan bi bonus veriyor. Mesela rönasanta İngiltere %25 gibi enstitü yayılma hızı verdi kardinalleri olan ülkelere
Birde papalığa para karşılığı söz geçiyoruz ama o parayı kim ne yapıyor sonra

Bu arada deniz savaşlarını deneyen var mı? Nasıl olmuş. Z
Ara
@Ferguner O parayla reform desire düşürülüyor. Millet çok para verirse reform hareketlerini ciddi manada geciktirebiliyorsunuz.
Sic Parvis Magna
Ara
hem imparator hem elektör olunuyor mu?
Ara
(12-06-2020, 13:35)candrall : hem imparator hem elektör olunuyor mu?

Teorik olarak mümkün. Ama soru sorma yeri burası değil.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
avusturya ile oynuyordum imparator öldükten sonra beni elektör yaptı şu an hem elektör hem de imparatorum
Ara
Bohemyayı inheritlediysen elektörlüğü sana geçiyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Excommunication çok kötü nerf yemiş. Afaroz attığınız devlet savaş sırasında bile papalık hazinesine bağış atarak afarozdan kurtulabiliyor. Az bir bedel ödeyen her devlet afaroz edilmekten kurtulabiliyor. Almış olduğunuz cb tamamen boşa gidiyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa oynarken Kastilya'ya rastegele event ile PU cb'si geldi. Sebebini bilen var mı?
Ayrıca gemiler galiba artık daha fazla attrtion yiyor ve denizdeki birlikler daha fazla hasar alıyor.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Artık açık denize çıkıldığı anda ay geçişi beklenmeden attrition yeniyor. Gemideki birliklerin de %10'u ölüyor. Ay geçişinde tekrar.
Sic Parvis Magna
Ara
Avusturya bu görev ağacı geldiğinden beri kolaydı zaten. Oyun başı Bohemya ve Macarı pu alıyordunuz. O yönden değişen bir şey yok. Millet Avusturyayla ilk kez oynayınca şaşırmış.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(13-06-2020, 18:36)Defterdar : Fransa oynarken Kastilya'ya rastegele event ile PU cb'si geldi. Sebebini bilen var mı?
Ayrıca gemiler galiba artık daha fazla attrtion yiyor ve denizdeki birlikler daha fazla hasar alıyor.

Versiyonda oluşan hata sebebiyle rastgele cb gelebiliyor. Hotfix ile düzelecektir.
Ara
(13-06-2020, 19:46)Zebercet : Avusturya bu görev ağacı geldiğinden beri kolaydı zaten. Oyun başı Bohemya ve Macarı pu alıyordunuz. O yönden değişen bir şey yok. Millet Avusturyayla ilk kez oynayınca şaşırmış.

Katılmıyorum. Avusturya görev ağacı gelmeden önce bile bohemya ve macaristan üzerine pu claimi alabiliyordu. Bu versiyonda güçlü olmasının sebebi bütün çevre devletlerin imparatorluğa katılması oldu. Burgonya olayının netlik kazanması üzerine bedava milan pu'su alabiliyor. Avusturya açık ara bu versiyonda en güçlü başlayan devlet. Sonrasında Fransa geliyor. Tabi hotfix ile ayarlamalar yapıldıktan sonra ne değişir bilemem.
Ara
O puları görev ile alan var mıydı cidden? :S
Ara
Burgonyayı savaşla pu aldım diye hre bana koalisyon kurup içimden geçti. İmparator muyuz eşeğin malum organı mıyız belli değil.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gemi attritionu çok yüksek..Avrupa'dan Amerika'ya gidesiye ordunun yarısı ölüyor ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
On binlerce adamla dünya turu atmanın bi bedeli olmalı elbette. Ayrıca marineler ölmüyor. Açın naval idea, basın marine, açık denizlere hükmedin.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-06-2020, 20:30)Aeschyli :
(13-06-2020, 18:36)Defterdar : Fransa oynarken Kastilya'ya rastegele event ile PU cb'si geldi. Sebebini bilen var mı?

Versiyonda oluşan hata sebebiyle rastgele cb gelebiliyor. Hotfix ile düzelecektir.

Bildiğim kadarıyla pu cblerinin bug değil introduce new heir  butonuna basıldığında royal marriage olan tüm ülkelerin pu cbsi alması olması gerek rastgele pu cblerinin sebebi bugdan ziyade.
Ara
(14-06-2020, 00:43)jax61 : Gemi attritionu çok yüksek..Avrupa'dan Amerika'ya gidesiye ordunun yarısı ölüyor ..
Okyanustan asker taşımak için artık deniz piyadesi istihdam etmen gerekiyor şikayet edilecek bir durum yok.
Ara
Yoksa Malayalar artık keyif için Britanya'ya çıkamıyo muymuş?
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kimse bahsetmemiş adama oyunda ciddi bir şekilde performans değişimi var. Oyunu oynayan arkadaşlarımın bazıları pclerinin artık zorlandığını dile getirdi. Oyunun sistem gereksinimleri bence de bir tık arttı. Yavaşlama sorunu performans düşüşü en belirgin göstergeler.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.