EU4: Emperor - İlk İzlenimleriniz
Reformasyonu durdurarak hre içerisinde maksimun prenslik bulundurun. Eskisinden daha kolay ilerleyeceği kesin.
Ara
Estatelerdeki governing capacity çok işe yarıyor, mutlaka almak lazım.

Dün söylemeyi unutmuşum Burgonyo veraset krizini çözmeme rağmen oyun çözdüğümü algıyamadığı için PU cblerini de alamadım. 1.30.2 Hotfix'ine rağmen hala ciddi buglar var.

Tüm değişiklikler Osmanlı'yı fazla vurmuş. Oyuncuyu ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama ai için kesinlikle bir buff lazım.
Ara
oyuncuyu çok da etkilemiyor sanıyorum. gayet iyi büyüyen osmanlı gördüm mp de..ama agresiflik açısından bakar isek olaya etkilediği kesin . sp lerde evet osmanlı melül melül bekliyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hussi dini rezalet.
Bonuslar açısından değil,bonusları gayet güzel.
Ama Protestanlığın çakması gibi.
Utan Paradox.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Neyse artık, öyle bir yeni içerik paketi nasıl olmuş denemek istemiştim zaten pardoxun eu4 adlı çöp içeriğine para vermiyordum hani o derece çöp ki İskoçya'nın batısında desteğe gelen Fransız askeri taşıma gemisine limandan binene kadar benim hafif gemilerim İskoçya'nın tamamını dolaşıp Fransız taşıma gemilerini vurabiliyor o derece acemi işi yani, kazandıkları parayı hak etmiyorlar.
Ara
(17-06-2020, 23:58)1Manascı : Neyse artık, öyle bir yeni içerik paketi nasıl olmuş denemek istemiştim zaten pardoxun eu4 adlı çöp içeriğine para vermiyordum hani o derece çöp ki İskoçya'nın batısında desteğe gelen Fransız askeri taşıma gemisine limandan binene kadar benim hafif gemilerim İskoçya'nın tamamını dolaşıp Fransız taşıma gemilerini vurabiliyor o derece acemi işi yani, kazandıkları parayı hak etmiyorlar.

Her oyunda yeni güncelleme gelince buglar olur ve bu çok büyük bir güncellemeydi. Bu güncelleme öncesi adamakıllı bir bug hatırlamıyorum.
[+] 1 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Austria dlcsi getirip HRE'yi çöp haline getirmek nasıl bir mantık? Toprak ekleyerek ilerlenmeyecekse oyun dev kasıp duralım şehirlerimizde Au zaten 118 askeri limitle başlıyor para da bir şekilde vasal ve reformlardan gelir hreyi baştaki hali ile tutarak ilerleriz mis gibi.
Ara
1.30.3'te ekranda sık sık 100 tane available mercenary bildirimi çıkmasını çözmeleri lazım. "C" 'ye basılı tutup kapatırken arada başka bildirim de kapatacak mıyım diye tedirgin oluyorum.
Ara
Avusturya nerf yiyip budanmis olmadi mi simdi eskisine nazaran daha fazla reform gecirmesi gerekiyor. Ben anlamadim olan biteni.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(18-06-2020, 18:07)Zebercet : Avusturya nerf yiyip budanmis olmadi mi simdi eskisine nazaran daha fazla reform gecirmesi gerekiyor. Ben anlamadim olan biteni.
1,5 sene sonra DLC çıkarıp çorba ettiler
Ara
Hayır madem öyle baştan bu kadar bufflamasaydınız. Şu an hiçbir ülke aranız 200 bile olsa hreye girmiyor. Seçmenler bile Avusturyaya oy vermez olmuş sırf Bohemya görevi gelmesin diye.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-06-2020, 22:19)Zebercet : Hayır madem öyle baştan bu kadar bufflamasaydınız. Şu an hiçbir ülke aranız 200 bile olsa hreye girmiyor. Seçmenler bile Avusturyaya oy vermez olmuş sırf Bohemya görevi gelmesin diye.

Hayır. Bohemya oynuyorum. Din savaşı bitti. Ama Avusturya hala imparator.

Ama haklısın yaptıkları bayağı saçma. Dehşet bir buff verdiler sonra nerfi çaktılar.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
War Taxes'a mana harcadığımı oyunun yukarıda belirtmesi lazım. Çağ bonusunda bedava diye açık bıraktığım butonun açık kaldığını 1721'de farkediyorum.
[+] 6 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-06-2020, 18:07)Zebercet : Avusturya nerf yiyip budanmis olmadi mi simdi eskisine nazaran daha fazla reform gecirmesi gerekiyor. Ben anlamadim olan biteni.

HRE olması gerektiğinden fazla güçlüydü bunun üstüne geliştiriciler aşırı tepki verdi ve artık HRE aşırı güçsüz oldu.
Ara
Aşırı güçsüz olduğunu sanmıyorum. Oyuna snowball singleplayer olarak yaklaşırsanız evet, daha güçsüz olmuş olabilir fakat multiplayer için hala aynı seviyede ve hatta belki daha iyi durumda Avusturya.
WhaW8Am.gif
Ara
Avusturya gerke görev ağaçı gerek imparatorluk ile başlaması gerçekten avrupa için gerekli bir buff dı mp ler de genelde avusturya oynayan çok zorluklar çekiyordu bu durum onu biraz daha rahatlatır ben single içn söylüyorum ilk denediğim zaman 1680 de İngiltere-İspanya-Polonya-İsveç pu olarak benim di gerçekten güçlü bir avusturya olmuş.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
(20-06-2020, 14:23)isocuk :

HRE olması gerektiğinden fazla güçlüydü bunun üstüne geliştiriciler aşırı tepki verdi ve artık HRE aşırı güçsüz oldu.

İmparator güçsüz olabilir ama HRE hiç te güçsüz felan değil. Burgonya oyunumda sürekli kurulan HRE koalisyonları save'imi tıkamıştı.
Ara
Avusturya iyi duruma asıl darbeyi Kastilya yedi. Aragon sürekli naplesi bırakıyor eventle. Aragon kastile pu ya düşse bile naplesi alabildiğini görmedim. Onuda geçtim aragonun pu ya düştükten sonra naplese restorasyon cb claimini kullanamıyorsun illa aragon olman lazım. Naples her şekilde elden çıkıyor.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
Bence olması gereken oldu. Napoliyi bu kadar garanti alması yanlıştı zaten. Birkaç oyunumda yapay zeka kendisi fethederek aldı.
Ara
Bence mpde de Osmanlı çok geriye düşecek gibi. Sadece şuan oynadığım sp Osmanlı oyunuma göre yorumluyorum ama mpde de benzer sıkıntılar yaşayacak gibi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.