EU4: Emperor - İlk İzlenimleriniz
Napoli er geç elinden çıkması gerekliydi İspanya'nın. Eskiden bu çok zor oluyordu. Böylelikle bu olay hızlandırılmış oldu.
Sic Parvis Magna
Ara
Bir de bahsetmeyi unutuşum, naval rework olayı İngiltere/Büyük Britanya'yı çok kötü vurmuş. Fransa ile Büyük Britanya'ya karşı arklı senaryolarda bir kaç muharebe denedim hepsinde biraz naval morale kastığım için çok rahat İngiliz donanmasını yokettim. Özellikle mp etkinliklerinde İngilizler adadan başını çok zor kaldırır artık.
Ara
Osmanlı'yla Karpatlardan toprak alınca İngiltere'ye kadar herkes koalisyona giriyor. lul
Ara
Görsel

Önceden de AI AE'si bu kadar aşağıya inmişken koalisyonda kalıp, koalisyon savaşı açıyor muydu?
Ara
Evet. Koalisyon güç yüzünden bozulmadığında 100 ilişki yapıp outraged statüsünden kurtarmak gerekiyordu.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Artık imparatorun toprak eklemesi ia arttırmıyor mu?
Ara
Artık kimsenin toprak eklemesi IA artırmıyor. Sadece prenslikler katıldığında 5 IA geliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Sanırım Brandenburg eklediğinde gelmişti ama.
Ara
(16-06-2020, 16:58)Voidian : Papalık varken Curia kontrolünü almak çok zor.

unknown.png

Bu maalesef bir ilk izlenim yanılgısı değilmiş, katoliklik artık eskisinden de tatsız. Normalde curiaya seçilememeyi bırakın defalarca save scum yapmama rağmen çok zor seçiliyorum.

unknown.png
Ara
Ben burgonya oyununda defalarca secildim. Sürekli para bağışı yaparak sadece invest yapılınca seçilebiliyor.
Ara
Ben ilk oyunumda tak diye seçtirmiştim Kastilya'yla.
Sic Parvis Magna
Ara
Bende Fransa oyunumda seçildim.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Bağıştan öyle ahım şahım bir influence gelmiyor ki, yıllık +1 sadece. Heralde bizim sürümler farklı da sizin papalıklar influence kasamıyor.
Ara
Ben bağış atmamışdım.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Jerusalem/Provence oyunumda aşırı derecede influence basmama rağmen sadece 2 kere elde edebildim papalığı. Papa seçilmenin zorlandığını ben de düşünüyorum ancak bağış yapmadım hiç.
Ara
Estate loyality 100%'ün üzerine çıkabiliyor. Eski sistemde 100% maksimum değeri var mıydı hatırlayamadım ama ilginç geldi.
Ara
Hayır. Eski sistemde %100 ile sınırlıydı.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3. nesil i7 işlemcisi olan laptopta bile bu oyunun kastığını gördüm ya artık söylenecek söz kalmadı bu oyun için.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
2012'de çıkmış mobil işlemcide de kasması normal ama sanki.
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Papal state ile oynarken yüzde 50 ihtimalle bile 100 yılda ancak iki defa papa olabildim. Bastırıyorum parayı bana mısın demiyor.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.