EU4 - İmparatorluklarınız
Bizzat Gaulun kendi modu olan GFX overhaul modu çok kaliteli bence.Ben hep onu kullanıyorum.Ironman a etki etmiyor.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-06-2017, 17:34)GaulTurk : Grafik modu kullanmanı tavsiye ederim. Bu haliyle harita kötü ve çizim kalitesiz duruyor.

hocam kullandıgın mod varmı güzel önersen ??
Ara
GFX Overhaul :rofl:

G0kMNN.png
[+] 7 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hem Japonya oyunumu atmak hem de bir soru sormak istiyorum bu vesileyle. Mandate dlcsi ile ilk Japonya oyunum, epey şehir eklenmiş, başlarda göz yoruyor oldukça ancak çok da keyifli olmuş. Daha önce Daimyo ile birleştirip Unify Japan ve Christihan Japan başarımlarını almıştım, bu sefer de Mandate dlcsi ile eklenen 1655 yılından önce Manufactures enstitüsünü benimseme başarımını almaya çalıştım. Oynarken epey keyif aldım, yalnız bir husus canımı sıktı, şöyle ki;

Enstitü için başkentinizin 20 dev olması ve fabrika olması şartı var. Ben oyunun başından beri enstitülere çok önem verdiğim, başkentim Kyoto da development bonusu olan bir şehir olduğu için oyun boyunca dev ve enstitü konusunda hiç zorlanmadım. Ancak gelin görün ki kesin bende çıkacak bu enstitü diye düşünüyordum ancak Ming'in kara kuru bir toprağında çıktı. Şimdi Allah için reva mı bu? Aradaki farka bakar mısınız? Neyi gözden kaçırdım acaba?Bu benim muazzam başkentim;

ProzOd.jpg

Bu da Ming'in çöp şehri :rage:

ZEVRO3.jpg

Hani bende çıkmasa bile aylık yüzde 10 bir benimseme hızım vardı ve 1651 yılı içinde benimsedim ancak neden bende çıkmadığını cidden merak ediyorum. Enstitülerin neye göre çıktığı ile alakalı bir rehber var mı forumda?

Bu da genel olarak harita, tamamen sınırlara önem verip artan puanı development ve state için harcadım gene. Oldukça sağlam bir gelirimiz var, Ming eskisi gibi dağılsa biraz daha sokulabilirdim ticaret bölgelerine ancak 270bin askerleri var. :sob:
7NbZyL.jpg

Biraz da intikam oyunu oldu aslında. Elimde dlcler yokken bir kez Japonya oynayıp development enstitü nedir bilmezken 11 seviye askerlerimle 18 seviye Koreye intihar saldırısı yapıp elime almıştım. :smiling:
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ilk defa bordergore olmayan bir @Zebercet oyunu görüyorum.  :grinn:
Ara
(17-06-2017, 22:56)Carpathia : ilk defa bordergore olmayan bir @Zebercet oyunu görüyorum.  :grinn:

Çok pis bordergore çizdiğim gibi şiir gibi de sınır törpülerim ayıks :wink:
Ara
ben de atayim madem. son zamanlarda oynadigim ispanya oyunum. güney afrika,kilwa'daki altın madenleri, kolombiya, brezilya, la plata, peru, meksika, karayipler, florida falan hep benim. amacım iberya'dan hindistana toprak bütünlügü saglamak bakalim.

7873EC3AB52B13EFBACAC5CDE20A7F65136B2254

D474241FA259188BDF4C2FC2FD4AE5F6886D1FCE
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vaay epey güzel görünür ha. Gelişmelerden haberdar et merak ettim.
Ara
(17-06-2017, 22:47)Zebercet : Hani bende çıkmasa bile aylık yüzde 10 bir benimseme hızım vardı ve 1651 yılı içinde benimsedim ancak neden bende çıkmadığını cidden merak ediyorum. Enstitülerin neye göre çıktığı ile alakalı bir rehber var mı forumda?

İstenileni yerine getirsen bile başka bir devlet de o enstitü için istenileni yerine getirmiş ise sadece şans devreye girer ve ağlarsın  :unhappy:
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 1 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Zebercet

80 dev olması pek etki etmiyor malesef. Daha fazla fabrika dikersen ülkene şans dahada fazla artar. 20 dev üstü her fabrika bulunan state toprağında çıkabiliyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ming mi 1x

WQZPp8.jpg

pWoDNa.jpg

Ming asker sayısını  750K ya kadar çıkarınca ben;

[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla savaş açtım elime verdiler. Japonya adasında savunma savaşı mı yaptın ne yaptın?
Ara
(18-06-2017, 00:37)Zebercet : Valla savaş açtım elime verdiler. Japonya adasında savunma savaşı mı yaptın ne yaptın?

Dümdüz girdim.
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Emperor Hui I Osmanoğlu derken ???
[+] 2 üye ragnarl7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-06-2017, 00:46)ragnarl7 : Emperor Hui I Osmanoğlu derken ???

Bildiğin Osmanoğlu 

- Paradox Logic
Ara
sad

3EAB9E466798FFBC85D5EFB6DE051ECFDDBEF4A8
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nW2ynR.jpg

İdeas Guy için başlamıştım fakat sadece onunla yetinmeyip 1821e kadar güzel bir oyun olmasını istediğim için bu ideaları seçtim. Ortodox Çarlığı yaptım. Rus mekanikleri güzel, aynı şekilde ortodoxları da denemiş oldum ve memnunum. Siberian Frontiers ideası çok OP bir idea ve almak için puan bile istemiyor. Kısa zamanda 3 DEV'den GP listin ilk sırasına kolayca yükseliyorsunuz. Bunun yanı sıra tüm Amerika'yı kolonileştirirken 20şer 20şer DİP puanı vermek bi yerden sonra zorlamaya başlıyor. Aynı zamanda yerlileri de annexlediğim için ADM puanı da yetmiyor. Topraklarımın tamamı territory halinde şuan. Bunlara ek olarak enstitü benimsemek için DEV basınca hepten sıkıntıya giriyorum. Sürekli +2 advisor de tutuyorum ama hükümdarım ne kadar iyi olursa olsun bi yandan bunları yaparken bi yandan da idea açıp tech atlamak çok zor. Büyümemin önündeki tek kısıtlayıcı faktör monarch point sanırım.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben sizin kadar iyi değilim ama olsun.
B0171CF26278C4EF9DBFA6B233603B6103B82E36
76561198130749129.png
Ara
O nasıl sınırlar kör oldum derdim de tam üstünde kolonilerden dolayı şekilsiz duran bir ss atmış bulundum. Neyse bir dahaki sefere.
Sic Parvis Magna
Ara
O koloni olayı ne kadar op duruyor ya tek oyunda First Come First Serve, For Odin ve From Humble Origins yapılır çok rahat. Sırf bu yüzden şeytan dürtüyor al dlcyi diye.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.