EU4 - İmparatorluklarınız
(10-05-2018, 11:06)Serdengecti1 : Krallık empire bekliyoruz senden ilgaz

ideaları dahagüzel krallık empirenin devamı
Ara
(10-05-2018, 08:09)kralılgaz : Karşınızda süper krallık almanya erisinden sonra şimdide custom nationa döndüm

dostum seni yıllardır görüyorum forumlarda. sadece bir sorum var. neden? neden yapıyorsun bunu? bunu komik olsun diye yaptığını düşünüyorum. ama eski komikliği yok zira. işin tuhafı yıllardır seni uyaran bir kişi bile görmedim :)
Ara
DEVLET-İ ALİYYE 1656

Koalisyona kafa attım. Dağıttım çil yavrusu gibi. Koalisyonla truce bitsin tüm koalisyon üyelerini evlerinden aldıracağım. Sonra Memlük'ün sadece Necd çölünde kalmış topraklarını fethedip ardından Macar'a fırsat kalırsa yürüyeceğiz. Erdel vassal, Kırım march.

2JLvRd.jpgBLJo1Q.jpg
Ara
Çok güzel oynamışsın tebrikler.
[+] 1 üye Uurinho nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O6yCO4.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 6 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
76OmLY.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rengi güzelmiş ülkenin.
Ara
Sınır takıntısı olanlar bakmasın :) Oyunda yeniyim daha yeni yeni çözüyorum birçok şeyi. Sultan of the Rum aldığım ilk kayda değer başarım. Admin def quantity influence religious aristocratic ideaların aldım şu ana kadar sırasıyla. Tavsiyelere açığım.

Ara
(14-05-2018, 23:16)Uurinho : Sınır takıntısı olanlar bakmasın :) Oyunda yeniyim daha yeni yeni çözüyorum birçok şeyi. Sultan of the Rum aldığım ilk kayda değer başarım. Admin def quantity influence religious aristocratic ideaların aldım şu ana kadar sırasıyla. Tavsiyelere açığım.

Humanity ideas alabilirsin

(14-05-2018, 19:28)kralılgaz : 76OmLY.jpg

Kodla mı kurdun?
[+] 1 üye HUNTERMAN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Custom nation
Ara
(14-05-2018, 23:16)Uurinho : Sınır takıntısı olanlar bakmasın :) 

Valla bu kayıt bitmiş gibi duruyor bu saatten sonra pek bir şey olmaz oyunda da yeniymişsin. Bence yeni bir kayıt açıp Dar'el Islam başarımına dayalı bir oyun oyna derim epey keyifli geçebilir.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
bir süredir kafa patlattığım ingiltere oyunumu sonunda bitirdim. oyun sonlarında fazla overextension nedeniyle isyanlar patlak verdi ama onemli değil oyunu bitirdim zaten. atlas okyanusunu ingiliz gölü yaptık evelallah:)

Ana karamız:

3CB5381B8C591DDA30D68995A2CA39282BFFDC0C

benim için son derece keyifli bir oyundu. baya bi domine ettim. hep yapmak istemişimdir zaten böyle bir sömürge imparatorluğu. avrupa ile fazla ugrasmadım oyun boyunca.

edit: tarifflerden az altın almamın sebebi oyun sonunda yüksek overextensionumdan dolayı %50 liberty desire'ı aşmaları. normalde tarifflerden 200-300 altın arası bi gelirim var.
[+] 7 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-05-2018, 00:42)Zebercet :
(14-05-2018, 23:16)Uurinho : Sınır takıntısı olanlar bakmasın :) 

Valla bu kayıt bitmiş gibi duruyor bu saatten sonra pek bir şey olmaz oyunda da yeniymişsin. Bence yeni bir kayıt açıp Dar'el Islam başarımına dayalı bir oyun oyna derim epey keyifli geçebilir.

Aynen oyun bitti sayılır. Şu an süveyş kanalını yapıp? teknolojileri fullemeye çalışıyorum. Bu oyun ideaları ve agressive expansionı anlamam için iyi oldu. Birçok şeyi kavradım. Osmanlı ile başka oyunlar oynayıp darel islam ve pasha in paris gibi başarımları denemeye devam edicem.
Ara
Kesinlikle exploit
Ara
"Sunset invasion"

2amv72.jpgBzmoXM.jpg
[+] 4 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DDV2dZ.png

Fas-Memlük multiplayer oyunu, müttefiklerim Memlük, İngiltere, Mali. Vasallarım Trablus&Tunus. Batı Afrika çok karışık bölge olduğu için Mali'yi müttefik aldım çok işime yaradı önümü açtı, dağınık devletlerden geriye bölgede Mali-Hausa-Katsina üçlüsü kaldı. İberya'da ise Kastilya Aragon tarafından küçülmüştü, Aragon Portekiz'le beraber iki güç halinde İberya'yı paylaşıyorlardı(müttefik degiller). Portekiz'in yanında İngiltere, Aragon'un ise Fransa vardı (Fransa katolik dininin koruyucusu olduğu için savaşına geliyordu.) Diğer arkadaşım Memlük ile Avrupa'ya tek başına kafa atmaya çalıştı neredeyse kaybediyordu ki paralı asker basarak ayakta kalmayı başardı. Bende ortalığın karışıklığından fırsat bilerek müttefiğim İngiltere ile beraber Aragon'a daldım ama bir anda İngilizlerin satışına uğradım, 50k ordum daha savaşın başında yok oldu, gemilerim de öyle.. Fransa-Aragon-Toscana-Savoy-Macaristan birden üzerime geldiler, işgale başladılar. İngilizler ayakta uyuyorken geç olmasına rağmen Fransa'yı işgale başladılar ama anlamadığım şekilde savaştan çekilip beni tek bıraktı. Arkadaşım Memlük sağolsun kendi başına tüm Avrupa'yı tokatladığı gibi birde benim cepheme yardıma geldi. Beraber benim topraklarımı kurtardık, Macaristan-Toscana-Fransa ile sırasıyla beyaz barış yaptık, Aragon tek kaldı. Savaş sonunda İberya'nın içlerine kadar girmiş oldum. Şuan amacım Endülüs'ü kurmak, Batı Afrika'yı tamamen kontrolüm altına almak. Daha sonra Amerika kıtasına doğru koloniciliğe ilerlemeyi düşünüyorum (ideasını açtım).
[+] 2 üye Vickz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1EmgJB.jpg

vPdpjA.jpg

7DEN6L.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yıl 1784, İspanya ve Britanya kurulmamış ilginç bir oyun
Ara
20180523012752_1.jpg
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lucca - Toskana - İtalya. Lucky Lucca yapmıştım zaten bir yıl önce. bu kez tall bir oyun oynamak istedim. Uzun süre tek toprak takıldım, ancak oyun pek müsait değil bunun için, ister istemez savaşlara girdim ve toprak aldım. Bir iki şehir derken gerisi geliyor zaten malum. State bölgeleri üzerinden gittim, gereksiz tek bir toprak dahi almamaya çalıştım, Benim açımdan epey keyifli oldu ancak kimisi için kanser sebebi.  :grinn: Son otuz seneyi de oynarım birazdan.

yqdbYk.jpg

6NR3g0.jpg

Şu event de şehir efsanesi değil gerçekmiş ilk kez şahit oldum.

Son hali;

g6l77R.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.