EU4 - İmparatorluklarınız
başarımıda alsaydın keşke ajan ile macar topraklarını almak
Ara
20190807231521_1.jpg

Fransa devrimci olunca gelen Crush the Revolution CB'si ile sandığımdan da kolay oldu
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kullandığın modlar neler ? @Mabella
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(08-08-2019, 12:19)KARTAL : Kullandığın modlar neler ? @Mabella

Tbarw extra ve alt modları
Ara
Yazmayı unutmuşum.Nasıl bir strateji izledin ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(08-08-2019, 14:10)KARTAL : Yazmayı unutmuşum.Nasıl bir strateji izledin ?

Osmanlı candar seferindeyken 22 gemiyle ve ordu fl bir kaç fazlası asker basarak Macar ve karamanla girdik osmanlıya. Direkt edirne'yi düşürünce ve gemilerini maglup edince ilk savaşta osmanlının belini büktük. Ardından memlük osmanlıya girip zayıflatınca gerisi kolay oldu.
Özellikle 22 dip tech ile gelen imperialism cb'si ile genişlemem çok daha hızlı oldu.
Ara
OroALP.jpg

zG05B9.jpg

GZ9R0V.jpg

yG0537.jpg

Naples - 1754

GB, Polonya müttefik. Başladığım ülkeyle bitirmek istediğim için İtalya'yı kurmadım. İtalya kurulduğu taktirde benim gözümde hangi ülkeyle başlanıldığının bir önemi kalmıyor.

Alternatif ss linkleri:

[+] 1 üye Fraude nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hızlı resim atmayin göremiyorum
Ara
(09-08-2019, 13:28)kralılgaz : hızlı  resim atmayin göremiyorum
Alternatif link ekledim. :up:
Ara
çok güzel geliştirmişsin naplesi
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
vija-bahmanis yeme denemeleri. En zoru aralarından Kandy oldu
7B6poN.jpg

Oro5qn.jpg

anza52.jpg

mongolia-->yuan  unguarded nomadic frontier olduktan sonra ming parçalanıyor. fakat mandate of heaven'ı almadan önce başkenti japonyaya taşımanız gerek çünkü benim oyunda 0.5 azalış gösteriyordu.
vajlEA.jpg
2OJRgE.jpg
[+] 2 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla güzel oyunlar ironmanda tek bir hatayla ülke batıyor ya da ben kötü oynuyorum
Ara
(11-08-2019, 02:13)Ekkoo^^ : Valla güzel oyunlar ironmanda tek bir hatayla ülke batıyor ya da ben kötü oynuyorum

Kötü oynama değil Ironman hata kabul etmiyor.Yani "şöyle bi yaslanayıp zaten full hız gidiyoruz" olayı pek kolay kolay olmuyor.Özellikle Avrasya sahasında.
Ülkeni gerçekten sağlam temeller üzerine kurman gerek ve her türlü olaya karşı da planların olursa rahat oynarsın.Savaş kayıp edeceğini bilsen bile vereceğin toprakları önceden hesaplarsan daha kolaylaşır oyun.
Ara
Tek bir hatanla, saatlerce oynayıp geliştirdiğin ülkenin yıkılışa gitmesi üzücü ama
Ara
(11-08-2019, 18:46)Ekkoo^^ : Tek bir hatanla, saatlerce oynayıp geliştirdiğin ülkenin yıkılışa gitmesi üzücü ama
Strateji oyunlarının genel özeti.
Ara
mzab-->tunis-->andalusia 
third way ve unlikely candidate de yapmıştım fakat tunis kurunca achievements kısmında gözükmedi. feudal teokrasi da baya op bir yönetim şekli olmuş. erken dönemde baya işe yaradı. yalnız Osmanlı çok güçlüydü bir ara 600 e kadar force limit çıkarmıştı, onu yenmek çok kolay olmadı. Bir an başarım yetişmeyecek sandım.
3Ozmnj.jpg
Z538y0.jpg
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık güzel oynamışsın @Muhafız
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gaza geldim ben de başarım kasıcam... Doğu avrupa göz kanamasına yol açabilir.

20190824003020_1.jpg

20190824003035_1.jpg

20190824003050_1.jpg
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-08-2019, 02:13)Ekkoo^^ : Valla güzel oyunlar ironmanda tek bir hatayla ülke batıyor ya da ben kötü oynuyorum

Savescum yap.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Oyun uzun zamandır mevcut ama öğrenmek nasip olmadı bir türlü. Kâh küçük ülkeler ile kukla oldum kâh süper güçler ile 100 yıl içinde koalisyon tokadı yedim. Bu yaz oyunda bayağı zaman geçirdim bazı şeyler yavaş yavaş oturuyor.

Bir süper güç tecrübem olsun diye ilk kez Fransa oynadım sürekli koalisyonlar yedim ama mazim sayesinde bu sefer bir kral için elzem yeti olan sabrı elde etmiştim. Bazı koalisyonlar için koskoca imparatorluğu onlarca yıl nadasa bıraktık. "İnsan mensup olduğu dinin kutsal kitabını okuması lazım gelir" , "Gerçek Hristiyanlık bu değil" gibi deli saçmalarıyla çıka gelen Martin Luther gibi ucubelerle uğraştık. Ticaret savaşları, vergi & huzur eğrisi, koloni yarışı gibi hiçbir cepheden batmamak için pür dikkat yönettim krallığımı.Sevgili eşim Helena'nın yanında Lehistan'ı çeyiz olarak aldık. Buradan ona da selam olsun her zaman destekçim oldu. Ve 19yy'ın ilk çeyreğindeki, tamamen sidik yarışı olan, Osmanlı savaşından sonra; kadim dostlarımız olan İsveç ve Memlük ile imparatorluğumuzun son hâli şöyledir. 

20190826123741_1.jpg

NA'daki dev'in %70'i bende %30'u İspanyada. SA'daki dev'in yarısı bende yarısı Portekiz'de. Portekiz 1800 civarı İspanya pu'su oldu. Afrika ve Avusturalya'da yokum. WC yapabilmek için ne tarz şaklabanlıklar yapmam lazım ? Oyun bitti ben anca bu durumdayım. Normal şartlar altında bir 250 seneye daha ihtiyacım var. Oyunu öğrenme amaçlı oynadığım için Ming hariç herkes üzerinde gücümü denedim (o yüzden yapboz gibi olduk ) Venedik+İspanya karşısında 2v1 attım, Tüm HRE'ye karşı koalisyon savaşında white peace aldım. Osmanlıya bıçak gel dedim. Ama Fransa olarak bile burada gördüğüm oyunlar kadar büyüyemiyorum. Bazı hatalarımı oyun bitince farkettim, mesela İspanya'yı alırsam zaten kolonileri bana geçiyormuş galiba. Ben 3 kere İspanya ile %80 war score yapıp 3 kere kolonisini aldım. Onun yerine İberia-Kuzey Afrika'daki topraklarını alabilirdim öyle yapsaydım tüm kolonileri bana mı kalıyor nasıl çalışıyor sistem ? Bir de bu koalisyon sistemi tam olarak nasıl çalışıyor barış ekranında ae eksilerini gördüğümüz yeri nasıl kullanıyoruz çözemedim. Kim eksi kaç olursa koalisyona girer ya da zar sistemi mi oluyor ne kadar düşürürsem olasılığı mı arttırıyorum ? 
Şans eseri Better than Napoleon'ı da kaptım :) Bu arada hiçbir dlc yok. Meraklısına bu da scoreboard; Ideas falan sakat mı bilmiyorum.

6646incik8324980.png
[+] 1 üye RavenTheVillain nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 10 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.