EU4 - İmparatorluklarınız
Truce varsa sağlam 1-2 ally alıp bankrupt verilebilir.
Sic Parvis Magna
Ara
8A85285F9654FE4DCB0B8D5889709BEBFB5CA788Kinslayer kolay oldu.
[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20191218232517_1.jpg
Dünkü mpden bir kare. Bu kadar zengin area'yı ilk defa topluyorum.
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun  en güzel rengi
1pXp1G.jpg
[+] 3 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kaabu.jpg

Bence hala bir kaabu rengi değil.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ak Koyunun Yükselişi başarımı
zGbq64.jpg
Ara
(21-12-2019, 21:13)4S0S : Ak Koyunun Yükselişi başarımı
zGbq64.jpg

Ben ss alınca achievement penceresi görünmüyor nasıl yaptın onu?
Ara
(22-12-2019, 05:22)tahr1bad : Ben ss alınca achievement penceresi görünmüyor nasıl yaptın onu?

Valla özel bir şey yapmadım başarım çıkınca direk print sysrq tuşuna basıp painte yapıştırdım steam ayarlarından falandır belki
Ara
Görsel

Ideas Guy denemem, buradan başladım.

Görsel

Acaba oyun sonuna kadar 500 dukaya erişmem mi diye korkuyorum biraz. HRE'de protestan imparatorum bu arada.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u...DC532AE0A/
Ara
Armenia vassal.3BAC87389285B2E747704FE443A2DC15790CC2640C5519B00FB4B65A4D79995B917C820E7F4358CD
[+] 3 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9YO6Y9.jpg oynadığım en zevkli devlet
Ara
Hiledir o hile :-)
Millet ne cigaralar içiyor be aga.
Ara
Hile değil oyundaki hileyle aktif edilen özel devletlerden biri bu devletin hayvan gibi unresti ve direk core özelliği var bide savaş yorgunluğu ve agresiflikte yok bide sürekli ya ayda yada yılda 100.000 küsür manpower ekleniyor. Devletin şu andaki durumu

yGgd19.jpg
Ara
Aragon - İspanya - Roma İmparatorluğu.
Aragon olarak başladım Iberian wedding hiç gelmedi. Aragon olarak Güzel bir başlangıç yapıp Portekiz ve Fransa'yı Pu alıp Roma'yı canlandırdım. Oynadığım nadir zevkli devletlerden biriydi tavsiye ederim.
3OQY4p.png
[+] 2 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-12-2019, 15:13)KorkusuzTürk : Aragon - İspanya - Roma İmparatorluğu.
Aragon olarak başladım Iberian wedding hiç gelmedi. Aragon olarak Güzel bir başlangıç yapıp Portekiz ve Fransa'yı Pu alıp Roma'yı canlandırdım. Oynadığım nadir zevkli devletlerden biriydi tavsiye ederim.

Nasıl bir strateji izlediniz ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Lvmn6J.jpg
Ara
(27-12-2019, 09:59)KARTAL :
(26-12-2019, 15:13)KorkusuzTürk : Aragon - İspanya - Roma İmparatorluğu.

Nasıl bir strateji izlediniz ?
 İlk başta Aragonla Afrika'yı ele geçirdim. Fransa ile müttefik oldum sonrasında Pu'ya düştü. Görevle portekiz'i pu aldım. Napoli de Pu'da olduğu için balkanara yayılıp Osmanlı büyümeden balkanları ele geçirdim memlüğü yedim o ara. Kastilya zayıfken hep saldırdım. İtalya'da yavaş yavaş claimli yerleri aldım. Sonra gerisi geldi. Osmanlıdan bizansı bulgarı saldım vassal yaptım büyüttüm annexledim. Vassal annex şeklinde oldu balkanlar hep afrikayı kendim ele geçirdim.
Ara

Oyunu tamamladım. Uyguladığım strateji Ideas Guy için güzel bir başlangıç stratejisi, öneririm.
Ara
Ben Amerika'da yapmıştım bu başarımı.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 16 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.