EU4 - İmparatorluklarınız
(09-07-1970, 01:11)taylanhavertz : 400k manpowerı nası yaptın o yılda?

Hile ile.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hile değil @Defterdar tüm görmüş olduğun anadolu ve avrupanın devi 14 14 14 böyle olunca baya bir insan gücü geliyor + 1 milyondan fazla asker beslemesem manpower iyice artar
jkjd2xy.jpg
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şehirlere bastığın puan gökten gelmedi,konsoldan geldi.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
baştada belirttiğim gibi serimin hiç bir yerinde yesman ve powerpoints dışında hile yazmadım

tamamen şehirlerden gelen manpower puanıdır

Artı tüm şehirlerde manpower arttıranbina var
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu hile yazdığın gerçeğini değiştirmiyor.

Belki hilesiz oynamadığın için bilmiyorsundur ama o şehirleri o seviyeye getirmek ne kadar zor farkında mısın?
[+] 4 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Defterdara bir noktada katılıyorum, o tarihe kadar 6 6 6 ruler ile oynasan bile o kadar provinci 14 14 14 yapamazsın ama defterdarın aşırı tepksini anlamış değilim baywatch hile ile oynamak istiyorsa bu yalnızca bir tercihdir, tabi ki tekrar ifade etmem de fayda var oyunda PowerPoint' den daha İyi bir hile yoktur
[+] 3 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Baywatch06'nın kendine has oynanış şeklini severek takip ediyoruz. Aynen devam powerpoint ile. Sadece koalisyon savaşarında yesmen ve dev basmak için powerpoint kullanacağını zaten seri başında demişti. Yeni bir şey yok.
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-09-2021, 21:54)Salomon : Bizans-Roma İmparatorluğu
Mare Nostrum, Basileus, In the Name of the Father, Redecorating, God Tier
Bizans görev ağacı ve başarım için gereken yerler harici fetih yapmadım pek. Prusya march, Litvanya müttefik.
rss4svk.jpg
bizans ile osmanliya karsi nasil strateji izledin
[+] 1 üye Tahyr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
burgndy çok çabuk inherit oldu, bir anda 800 dev olunca hiç rivalim kalmadı humilate alamıyorum şaka gibi :D
w
Ara
Oyun zorluğu ''HARD'' seviyesindedir ironman açıktır yeni roma yolculuğumuz hayırlı uğurlu olsun

tüm latin avrupa fransız tahtı altında birleşiyor sahte imparator melez kuzeni ingiltere ve barbar alman konfederasyonu dağıtılacak !!
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
helal olsun güzel oyun olmuş
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sağlam oyun olmuş. No cb bizans ve portekizden ceuta alıp fasta genişleme yapsan world conquest potansiyeli varmış. Hala var gerçi ama koalisyonu dindirmen lazım.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Normalde 1480 de fransa ile böyle genişleyebilen bir oyuncu değilim muhtemelen bir yerde çakılırdım ama şans eseri burgonya bana düşüp, demand eventi de gelince milana pu savaşı açtığım için hre buga girdi ardından burgonya çabuk inheritlenince üstüne birde quantity bitirdim girdiğim yeri dağıtıp çıkıyorum birçok güzel şey aynı anda oldu şanslıyım @Aeschyli
[+] 2 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
koalisyona surrender verdirene kadar canım çıktı tek derdim bu başarımı almaktı ülke borca battı avrupa ormanlarını oluk oluk kan kırmızıya boyadı evler ersiz kaldı save sıktı oynamak isteyene save i atabilirim

dipnot: koalisyondan toprak almasam başarım yetişmicekti kafa attım ve ülkeyi çok zorladım, oyunun son 15 senesini gov capi aşarak oynamak zorunda kaldım başarım core istiyor şimdi de oynayasım gelmiyo
Ara
helal olsun
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
r2nbmp5.jpg

Romanın mirasını devralıyoruz, wtüm barbarlar boyun eğene kadar savaşmaya devam !!
Ara
(25-09-2021, 23:17)Tahyr :
(05-09-2021, 21:54)Salomon : Bizans-Roma İmparatorluğu
Mare Nostrum, Basileus, In the Name of the Father, Redecorating, God Tier
Bizans görev ağacı ve başarım için gereken yerler harici fetih yapmadım pek. Prusya march, Litvanya müttefik.
rss4svk.jpg
bizans ile osmanliya karsi nasil strateji izledin
Temel olarak Ludi'nin Bizans rehberini kullandım. Free company ile force limit kadar hatta gerekirse aşarak asker bastım. Galley sayımı yeterince arttırdım. Burghers ayrıcalıklarından düşük faizli krediyi aldım. Savaşı başlatırken Osmanlı'nın Selanik kalesinin kapalı olduğundan emin olmak lazım. Ordular birbirine yakın durmalı, Osmanlı ordusunu parça parça yakalayınca da tadından yenmez.
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Salomon kullandıgın harita modu nedir
Ara
İtalya´dan Roma İmparatorluğu kurduğum oyunum. Oyunu expanded mod serileriyle oynadım. İtalya görev ağacı aşırı güçlü ekonomik bonuslar vermesinin dışında gayet keyifliydi. Roma görev ağacına çok dokunmadım zira görev tamamen dünya egemenliği ile alakalıydı ki benim bu save´deki oyun tarzım fetihten çok topraklarımı geliştirmekle alakalı olduğundan yapasım gelmedi.
(Osmanlı çirkin duruyor biliyorum ama orada bilerek bıraktım.)

"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 3 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-09-2021, 20:53)Legnica : @Salomon kullandıgın harita modu nedir
Tbarw modunu kullanıyorum ama haritadaki şehirlerin ve bölgelerin sınır çizgileri ve harita renk tonu/transparanlığını kendim düzenledim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.