EU4 - İmparatorluklarınız
@Salomon harita biraz hoi4 ü andırıyor bu özellik sizin ayarınız mı moddan kaynaklı mı ?
Ara
Tbarw üzerinde yaptığım değişikliklerden kaynaklıdır. Kendi düzenlememi kullanıyorum.
Ara
1ankgwc.jpg

itfdope.jpg

savaştan savaşa koşan yükselen kotte imparatorluğu.
Ara
Konsol komutunun desteklerini es geçmeyelim bence.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
böyle rahat gidiyor @Defterdar
Ara
Aragon-İspanya
Aragon'dan direkt İspanya formlayınca görev ağacı değişmiyor. Öncelikle kültür değişikliği gerekiyor. Ben de önce Oksitan olup sonra İspanya formladım, böylece İspanya görev ağacına sahip oldum.
Klasik Avrupa ülkesi hamlelerini yaptım. NoCB Bizans, Burgonya PU, Osmanlı'ya karşı reconquest için vassal swarm. İtalya'da yayılmak için Avusturya ve Papa ile müttefik oldum. Görev ağacı gereği Avusturya'yı PU almadan önce Macaristan bölgesini vassal swarm reconquest yaptım. Varisimin olmadığı bir dönem Jagiellonlar başa geçti. Ancak oyun sonuna doğru Litvanya'yı PU alma fırsatım oldu.
Agresif oynamadım, koalisyon yemedim.
Bol başarımlı bir seri oldu. Bir yerden sonra sıkıcıydı, başarımlar için devam ettim.
suvyafs.jpg
qj98p63.jpgl7hxkod.jpgfqqpz4l.jpg
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
helal olsun evrikler
Ara
Bu oyunlar sayesinde çocuklarımız Dünya haritasını tanıyor. Çok güzel bence
indirBak
[+] 1 üye indirbak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-10-2021, 11:57)indirbak : Bu oyunlar sayesinde çocuklarımız Dünya haritasını tanıyor. Çok güzel bence

Dünya haritasını öğreniyorlar?
(01-10-2021, 22:42)Salomon : Aragon-İspanya
Aragon'dan direkt İspanya formlayınca görev ağacı değişmiyor. Öncelikle kültür değişikliği gerekiyor. Ben de önce Oksitan olup sonra İspanya formladım, böylece İspanya görev ağacına sahip oldum.
Klasik Avrupa ülkesi hamlelerini yaptım. NoCB Bizans, Burgonya PU, Osmanlı'ya karşı reconquest için vassal swarm. İtalya'da yayılmak için Avusturya ve Papa ile müttefik oldum. Görev ağacı gereği Avusturya'yı PU almadan önce Macaristan bölgesini vassal swarm reconquest yaptım. Varisimin olmadığı bir dönem Jagiellonlar başa geçti. Ancak oyun sonuna doğru Litvanya'yı PU alma fırsatım oldu.
Bol başarımlı bir seri oldu. Bir yerden sonra sıkıcıydı, başarımlar için devam ettim.
suvyafs.jpg
İspanya bu kadar büyük müydü? @indirbak
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(02-10-2021, 16:43)korkusalan :
(02-10-2021, 11:57)indirbak : Bu oyunlar sayesinde çocuklarımız Dünya haritasını tanıyor. Çok güzel bence

Dünya haritasını öğreniyorlar?
(01-10-2021, 22:42)Salomon : Aragon-İspanya
suvyafs.jpg
İspanya bu kadar büyük müydü? @indirbak

Hayır, ama büyütürken öğrenmiş oldu.
[+] 1 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211003003017_1.jpg

20211003003027_1.jpg

Görev ağacı biraz fazla güçsüz olmuş. Osmanlıya falanda vassal savaş sebebi verseydi iyiydi.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-10-2021, 00:35)Aeschyli : 20211003003017_1.jpg

20211003003027_1.jpg

Görev ağacı biraz fazla güçsüz olmuş. Osmanlıya falanda vassal savaş sebebi verseydi iyiydi.

Commonwealth nasıl disloyal değil o kadar development ile ben vassal aldım disloyal oldu?
Ara
Development basıp borcunu ödeyince sorun kalmıyor.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211004175453_1.jpg

20211004175500_1.jpg

Bu da din haritası dünya fethi kesin yapılır da belki tek din bile yapılabilir:

20211004175704_1.jpg
[+] 3 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211018213559_1.jpg?width=1115&height=62720211018213603_1.jpg?width=1115&height=627
amerikada kolonileşmeye geç başladım ama panamayı ve güney amerikanın aşağı kısımlarına tutunmayı başardım aynı zamanda ming patlamadığı ve kolonicilik yaptığı için oda amerikaya çıktı panmanın orta kısımlarını britannynin dağılması sonucu ele geçirmeyi başardım. sıradaki hedefim bharatı kurup lizbonu londrayı parisi  atina ve menteşeyi ele geçirmek olacak bir yandanda hindistanı birleştirmeye çalışacam
Ara
Ara
20211026165546_1.jpg?width=1115&height=627

sonunda 

20211026165552_1.jpg?width=1115&height=627

20211026165534_1.jpg?width=1115&height=62720211026165537_1.jpg?width=1115&height=627
Ara
Aga hileli ssler atarak öldürmüşsün şu konuyu
[+] 4 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
o kadarda hileli değil sadece powerpoints hilesi var
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-10-2021, 19:57)baywatch06 : o kadarda hileli değil  sadece powerpoints hilesi var

O zaten güçlü bir hile. Sadece oyun başında 1 kere dahi olsa powerpoints yazsan bu çok büyük bir buff. Sen bilemessin tabi bunu...Puan idaresinden ne anlarsın? Papalık oyununda gördük becerini.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 3 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.