EU4 - İmparatorluklarınız
Konu bazında hileli oyun paylaşmak yasak gibi bir kural koyamayız, hileli paylaşımlar için ayrı bir konu açmak ve onları orada toplamak da doğru değil. Buradaki sıkıntı, hileli paylaşımların (tek yapan baywatch) çokluğu değil, hilesiz paylaşımların (herkes paylaşabilir) azlığı. Dolayısıyla buradaki sorunun çözümü hilesiz paylaşımları arttırmak, onda da sorumluluk üyelerde.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Fas-Endulus.png

Fas oyunum. Songhai vassal.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 4 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@baywatch06 sen paylaş kardeşim bakma bunlara. Zaten gördüğüm kadarıyla azaltıyorsun hileyi yavaş yavaş. Zamanla sıfıra indirip de yaparsın paylaşımını. Seviliyorsun <3.
[+] 3 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211029173144_1.jpg?width=1115&height=627
İlk defa syntheticler hariç  bir devletle avrupa fethine gidiyor iş bu bana baya bi pahalıya patladı tam %683 küsür ae aldm ve+17/18 unrest var ama olsun değer buna
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sardinia-Piedmont.png

Savoy oyunum. Napoli PU
[+] 5 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere - Büyük Britanya
Topluluk tarafından sevilen bir ülke olmasına rağmen benim pek hoşuma gitmedi. Aynı anda hem kolonici devletlerin önünü kesmeye çalışmak, hem kolonileşmek, hem Hindistan'a uzanmak yorucuydu. Zaten Amerika yerlileriyle uğraşmak başlı başına eziyet.
Oyuna Burgonya ile dost olarak başladım. Avusturya'yla müttefik oldum. Bir de yanıma Aragon'u çekince Fransa'yı ezmek kolay oldu. Devamında Portekiz ve Kastilya'yı ortadan kaldırdım. Aragon ile müttefiklik bozup Napoli'yi ondan aldım. 1600'lerin sonuna doğru Lehistan-Litvanya Birliği'nin tahtına Tudor hanedanı geçince PU aldım. Anglikan monarşi olarak oynadım. İngiliz İç Savaşı'nı tetikleyip İngiliz monarşisinden otokrasiye geçtim. Devrimcilik merkezi ülkemde olmasına rağmen ilk önce Osmanlı devrimci oldu. 
We bled for this başarımını garantiye almak ve HRE'yi dağıtıp görev ağacımı tamamlamak için tüm Avrupa'yı çağıracak şekilde savaş başlattım. Yeterince kayıp vermek için bütün paralı askerleri farklı yerlere tek tek gönderdim.
The Rising Sun başarımı için Japonya'yı fethederken önüme çıkmasın diye Ming ile müttefik oldum. Oyun sonu bir toprak eksik olduğunu, onun da Ming'de olduğunu fark edince ittifak bozdum.
r9ir01d.png
20hk9uk.png
orqkifv.png
8pt4cvu.png
[+] 3 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
vaybe
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211030225613_1.jpg?width=1115&height=62720211030225615_1.jpg?width=1115&height=62720211030225620_1.jpg?width=1115&height=62720211030225625_1.jpg?width=1115&height=627
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Roma İmp. kurmak hala mümkün mü sizce?
Ara
(31-10-2021, 13:43)Defterdar : Roma İmp. kurmak hala mümkün mü sizce?
yüz yıl içinde britanya fransa ispanya ve ottomanı yutman gerek imkansız değil ama imkansıza yakın yinede oyunun sonunu getir bence
Ara
Kurma şartlarına baktım da...Üşendim bayağı. Kurmayacağım vazgeçtim .p
Ara
artık zaten son sürümlerde 1700'den sonra büyük bir imparatorluk kurmak istiyorsan ızdırap haline geldi aşırı yavaş ilerliyor. Sırf bu sorun yüzünden 2 tane dünya fethine giden save'imi bıraktım. dünyanın 3'te 2 sini ele geçirdikten sonra kasmaktan kalan 3'te 1'i ele geçiremiyorum.
[+] 2 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-11-2021, 00:08)Joe Andy : artık zaten son sürümlerde 1700'den sonra büyük bir imparatorluk kurmak istiyorsan ızdırap haline geldi aşırı yavaş ilerliyor. Sırf bu sorun yüzünden 2 tane dünya fethine giden save'imi bıraktım. dünyanın 3'te 2 sini ele geçirdikten sonra kasmaktan kalan 3'te 1'i ele geçiremiyorum.

al benden de o kadar
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben dünya fethi yapan ya da Roma İmp. kuran birisini görünce 'Aa ne kadar becerikli' değil 'Nasıl üşenmemiş yahu' diyorum :P
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun zaman sonra bir şeyler denedikit12wfq.jpg

Yavaş yavaş ama emin adımlarla
iloanpw.jpg
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paslanmışsın. Prime döneminde olsan İtalyanın büyük kısmını da almıştın.

Bu arada Britanyanın Cezayir toprakları ilginç.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Britanya benden iyi oynuyor.Kastilya Portekiz pu su gp listte üstümde :D
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20211102223419_1.jpg

Bohemya pu. Fransa ve Ruslarla oyun başından beri royal marriage var, Fransızlar Valois'leri bana kakaladı, benim hanedan Valois, ancak bir türlü düşmedi Fransa pu. Ruslarda ise hala Rurikler var. Canavar gibiler ya bu Rusları düşürmek bayağı zor olsa gerek. Take That Van Habsburg yaptım. Bir de Winged Hussars başarımı vardı o geldi. Keyifli oldu genel olarak. Yalnız bu oyuna harcadığım zaman beni biraz düşündürüyor. İki günde 20 saat verdim şu campaign için. Ha alternatif olarak ne yapabilirdim diyorum, boş boş malak gibi yatıp elde telefon takılırdım herhalde. O yüzden en azından günümü dolu geçirmemi sağlıyor diye düşünüp rahatlayabilirim değil mi :down_face:

Haa unutmadan. Kastilya Portekizi pu alıp annexledi. Bütün Amerika kıtası adamların elinde. Tanrısallığa ulaştılar. Milyonun üzerinde askerleri var.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1h1186n.jpg

oe1esp9.jpg

Rhodos --> Jerusalem oyunum

King Of Jerusalem başarımını almak için Kudüs krallığını ilan ettim ama oto save almadan alt + f4 çektim. Çünkü ''On the Rhodes Again'' başarımını da almak istiyorum. Oyuna devam etmeden önce bir sorum olucak. Eğer ben kudüs krallığı olarak devam edersem bu başarımı alabilir miyim? Rodos olarak devam etmem şart mı?
[+] 2 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Forming Jerusalem will not prevent you from getting the achievement
Kudüs formlamak achiyi engellemiyor diyor wikide.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.