EU4 - İmparatorluklarınız
Horde değilim ki

ayrıca bol bol bina ve great project basmam gerektiği hatta t.c yaptığım için cash yazıyorum %99 zunda
Ara
(08-01-2022, 20:19)baywatch06 : Horde değilim ki

ayrıca bol bol bina ve great project basmam gerektiği hatta t.c yaptığım için  cash yazıyorum %99 zunda
Moğol hikayende horde'dun.
Ara
evet çünkü great horde ile oynadim ama bunda ne mpgolum ne de horde um
Ara
Demekki herkes o hikayeni özlemiş.
Ara
Floransa-(Mısır)-İtalya
Başarımlar: Carthago Delenda Est, The Prince of Egypt, Italian Ambition
Özellikle oyun başı için şimdiye dek en çok zorlandığım ülke oldu. AE kontrolü için mümkün olduğunca uzun süre HRE'de kaldım, vakti gelince de HRE'yi dağıttım. Bizans ve Macaristan march, Fransa ve Rusya müttefik.
jbi2yhl.jpg
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false

Devletimizin şu anda ulaştığı son nokta
Ara
Najd World Conquest
najd.jpg?width=1083&height=609
[+] 5 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Necd ne yapmış yahu.  :joy:
Ara
Inkalar2.png?width=1043&height=586
Inkalar.png?width=1043&height=586
Inkalar4.png?width=960&height=586
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 3 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bohemya
Başarımlar: Czechs and Balances, Center of Attention, The Bohemians
Oyun kurulumunda Trier'in 2 HRE üyesini rival seçmemesi gerekiyordu, bu sayede tüm oy veren devletlerle müttefik olup HRE'yi çok kısa sürede dağıttım. 
Rusya ve İspanya müttefik, İskoçya, Lübeck ve Bulgaristan vassal, Lehistan-Litvanya ve Macaristan PU.
Görev ağacında Saksonya ve Brandenburg'a subjugation cb veren görev pek işe yaramıyor çünkü çok fazla AE veriyor.
kxnvtjl.jpg
[+] 2 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oyun olmuş. Tam bir Bohem yaşam tarzı :D
Ara
qz7fpz0.jpg

very hard yuan oyunum, ufak bir sorum var eğer tengriciliğin yanına senkron din olarak konfüçyüs alırsam (ben öyle yaptım yada bununla bir alakası yok) event ile konfüçyüs dinine geçebiliyorum animist ve tengri dinini harmonize ediyor fakat aksi olan şu ki ben religious idea aldım ve batı tarafımdaki vajarayana ve sunni toprakları çevirdim sizce napmalıyım @baywatch06 sen konfüçyüs serisi çekmiştin senin de fikirlerine danışmak isterim. ayrıca bu seriden bir aar çıkar çok keyifliydi
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
m7ocdov.jpg
Ara
(10-03-2022, 17:44)Legnica : qz7fpz0.jpg

very hard yuan oyunum, ufak bir sorum var eğer tengriciliğin yanına senkron din olarak konfüçyüs alırsam (ben öyle yaptım yada bununla bir alakası yok) event ile konfüçyüs dinine geçebiliyorum animist ve tengri dinini harmonize ediyor fakat aksi olan şu ki ben religious idea aldım ve batı tarafımdaki vajarayana ve sunni toprakları çevirdim sizce napmalıyım @baywatch06 sen konfüçyüs serisi çekmiştin senin de fikirlerine danışmak isterim. ayrıca bu seriden bir aar çıkar çok keyifliydi
öncelikle güzel yuan olmuş bence konfiçyüs dinine geçmelisin bazı toprakları çevirmiş olsanda moğol imparatorluğunu kurmak istiyor ve bi dünya hakimiyeti istiyosan konfiçyüslük sana fayda sağlayacaktır.
Ara
Kiev devleti olarak Rus topraklarını gasp eden Moskova Knezliğini yenip Rus halkının meşru devleti Rutenya´yı kurduk.
eu4_27.jpg

eu4_28.jpg
Bir sonraki hedefim Moskova Knezliğini tamamen ortadan kaldırıp, hakkımız olan Pontus steplerini Osmanlı´dan geri almak olabilir. Tabi o kadar oynarsam.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Burgonya-Lotharinya
Başlangıcı ne kadar zorlayıcıysa devamı o kadar kolay bir seri oldu. HRE'de seçmen olmak için Köln'ü PU düşürüp inherit olmasını beklemekle çok zaman kaybettim. Aslında çok daha önce bitmesi gerekiyordu.
İspanya ve Lehistan-Litvanya PU.
ak56snn.jpg
44gyo99.jpg
Ara
@Salomon, lütfen bu haritanın renk tonunu ve dokusunu nasıl böyle yaptığını anlatır mısın bu şekilde kullanmak istiyorum, biraz hoi4 ü andırıyor, moda birşeyler ekledim filan demiştin en son
Ara
(16-03-2022, 15:05)Legnica : @Salomon, lütfen bu haritanın renk tonunu ve dokusunu nasıl böyle yaptığını anlatır mısın bu şekilde kullanmak istiyorum, biraz hoi4 ü andırıyor, moda birşeyler ekledim filan demiştin en son

Bu konuya paylaşım yapmam doğru mu bilemiyorum ama değişiklik yaparak kullandığım MOD DOSYASInı paylaşayım. Mümkün olan en az görsel kirlilik oluşturmak adına ülke, eyalet ve şehir sınırlarını belirleyen çizgileri değiştirdim, renk tonları ve parlaklık ayarıyla oynadım. Orijinali TBARW modudur.
Ara
pd9771e.jpg

yine her zamanki gibi very hardda oyun açtım yapay zekanın daha çok asker basması 1600 den sonra sıkılmayacağım bir oyun deneyimi sağlıyor ve şunu söylemeliyim evet force tributary state cb si çok güçlendirilmiş evet mandate oynamak eskisi kadar kanser değil evet mandatein çok güzel bonusları var ama yine de sonunda sıkılıp bıraktım ve mandate almayacağım yeni bir oyun açtım çünkü raze mekaniği konsantre küçük orduyla yapabildiği şeyler ile her şekilde horde daha avantajlı idealar horde ve diplomatik 10 şoklu poliçesini görünce ççıldırdım, 1550 yılında durum bu kazak sibir korchin gorkha delhi ve horasan vasal ordusu benden büyük iki devlet var commonwealth ve osmanlı
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.