EU4 - İmparatorluklarınız
nice.
Ara
(26-01-2022, 10:32)baywatch06 : ?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
1480 o o kadar tradeyi nereden buldun arkadaş :d
Ara
@alemdarpasa eğer kastın tüccarlar ise yeni sistemde başkentinin altkıtasındaki trade bölgelerinin eyaletleri hariç her trade bölgesinde tıpkı afrikayı kolonize ederken kurulan ticaret şirketini kurabiliyorsun ve kurduğun ticaret şirketi bulunduğu trade bölgesinde yüzde 51 ticaret gücüne ulaşırsa  tüccar kazanırsın ben şuanda mogol serimde 24 tüccara sahibim ve trade ideam yok
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-06-2022, 21:40)Legnica : @alemdarpasa eğer kastın tüccarlar ise yeni sistemde başkentinin altkıtasındaki trade bölgelerinin eyaletleri hariç her trade bölgesinde tıpkı afrikayı kolonize ederken kurulan ticaret şirketini kurabiliyorsun ve kurduğun ticaret şirketi bulunduğu trade bölgesinde yüzde 51 ticaret gücüne ulaşırsa  tüccar kazanırsın ben şuanda mogol serimde 24 tüccara sahibim ve trade ideam yok

Apaçık  hile yapmış :D sen hala  formül arıyorsun
Ara
@alemdarpasa gerçi iletiyi baywatch atmış dediğin doğru olabilir D
Ara
(17-06-2022, 21:40)Legnica : @alemdarpasa eğer kastın tüccarlar ise yeni sistemde başkentinin altkıtasındaki trade bölgelerinin eyaletleri hariç her trade bölgesinde tıpkı afrikayı kolonize ederken kurulan ticaret şirketini kurabiliyorsun ve kurduğun ticaret şirketi bulunduğu trade bölgesinde yüzde 51 ticaret gücüne ulaşırsa  tüccar kazanırsın ben şuanda mogol serimde 24 tüccara sahibim ve trade ideam yok
aynen öyle yaptım bende

@Legnica kardeşimbu tüccarda hile yapmayada gerek yok her yeri trade şirketine eklediğin sürece bir sürü tüccar kazanırsın belki trade ideada almışımdır seriye bakmam lazım bunun için
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-06-2022, 06:00)baywatch06 :
aynen öyle yaptım bende

@Legnica kardeşimbu tüccarda hile yapmayada gerek yok her yeri trade şirketine eklediğin sürece bir sürü tüccar kazanırsın belki trade ideada almışımdır seriye bakmam lazım bunun için

yav güzel kardeşim topladıgın ticaret 1480 de  kaç gold saymanmı yok normal oyuna girip herşeyi fullemişssin işte :d
Ara
Sırbistan 
Başarım: Lazarus
ddz771x.jpg
[+] 2 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ryazan-Rusya
Başta Moskova ile müttefik olup sırasıyla Odoyev, Büyük Orda, Kazan, Kırım ile savaştım. Bu arada Litvanya ile müttefiklik kurdum. Sonrasında Moskova'ya saldırdım, Litvanya sınırını ve Rusya için gerekli toprakları aldım. Osmanlı ile müttefik oldum. Doğu'da Jianzhou'ya kadar düz bir hatta fetihler yaptım. Yıl 1520 civarıydı. Rusya kurdum, Siberian Frontiers ile kolonileri topladım. Lehistan ile müttefik olup Litvanya ve Novgorod ikilisine saldırdım. En son Kinslayer başarımı için Moskova'yı yok edecektim ama nasıl olduysa PU düştü, gerek kalmadı. Oyun boyunca ekonomi ve admin puanı sıkıntısını sıkça yaşadım. Alabileceğim başarım kalmadığından oyunu devam ettirmeyeceğim muhtemelen.
1ffh8bb.jpg
iupxiyr.jpg
[+] 3 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel
Ara
Rusya - pu
Gascony - vassal
Greece - Vassal

afaxdgz.jpg
[+] 4 üye CengizHannn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20220731130059_1.jpg
20220731130613_1.jpg
20220731130607_1.jpg
20220731130616_1.jpg

Aylardır oynamıyordum. Şu maraton 19 saat sürdü. Neden oynamadığımı anladım. :grinn: Korkunç vakit kaybı geliyor artık. Sanırım bir daha kolay kolay açmam. 1601 saat ile veda ediyorum.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yalniz o ticaret geliri nedir oyle? Resmen tam anlamiyla ticaret devletinin sozlukteki karsiligi olmussun.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-07-2022, 14:02)Sezar : Yalniz o ticaret geliri nedir oyle? Resmen tam anlamiyla ticaret devletinin sozlukteki karsiligi olmussun.
Bölgeler vassala değil bana ait olsa ve çeşitli nodelara gemi de yollayabilsem iki katına çıkardı o. Gemi limiti sıfırlandı vassalı besleyince mecburen lağvettim donanmayı.
Ara
Vassalın en son 500k ordusu ve aylık 500 ducat geliri vardı. Annexleyince şahane olur dedim ama annexler annexlemez force limiti üç katı kadar aştım, dolayısıyla ordunun yarıdan fazlasını lağvetmek zorunda kaldım. Gelir de öyle pek fazla artmadı anlamadım. :pen: 

20220731180412_1.jpg
Ara
güüzel olmuş
Ara
(31-07-2022, 18:06)Zebercet : Vassalın en son 500k ordusu ve aylık 500 ducat geliri vardı. Annexleyince şahane olur dedim ama annexler annexlemez force limiti üç katı kadar aştım, dolayısıyla ordunun yarıdan fazlasını lağvetmek zorunda kaldım. Gelir de öyle pek fazla artmadı anlamadım. :pen: 

20220731180412_1.jpg
Onca orduyla nasıl artsın?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(31-07-2022, 22:29)korkusalan :
(31-07-2022, 18:06)Zebercet : Vassalın en son 500k ordusu ve aylık 500 ducat geliri vardı. Annexleyince şahane olur dedim ama annexler annexlemez force limiti üç katı kadar aştım, dolayısıyla ordunun yarıdan fazlasını lağvetmek zorunda kaldım. Gelir de öyle pek fazla artmadı anlamadım. :pen: 

Vassal nasıl kaldırıyordu benim iki katım orduyu peki? O kadar bina diktim bütün slotlarına totalde 100k harcamışımdır binalar için bu kadar az olmamalıydı getirisi. Annexlemesem daha karlıymış.
Ara
(31-07-2022, 23:58)Zebercet :
(31-07-2022, 22:29)korkusalan :

Vassal nasıl kaldırıyordu benim iki katım orduyu peki? O kadar bina diktim bütün slotlarına totalde 100k harcamışımdır binalar için bu kadar az olmamalıydı getirisi. Annexlemesem daha karlıymış.
Anıt manıt bir şey yok muydu? Belki de o sayede kaldırıyordur?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Azıcık bordergore.

20220804142823_1.jpg

Rusya ve Kastilya pu. Portekiz de pu idi, İskenderiyeye kadar mağribi komple yedirdim ancak başarım için annexlemek zorunda kaldım. Keşke mecbur kalmasaydım.

20220804142830_1.jpg

Polonya ve Litvanya da pu düşseydi keşke. Oyuna hakim biri şu noktadan world conquest yapar mı sizce? Daha bitime bayağı var, emperyalizm cb de açılmadı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.