EU4 - İmparatorluklarınız
Çok zor ama imkansız değil.
WhaW8Am.gif
Ara
Portekizi annexledikten bir kaç ay önceki kayıt da mevcutmuş meğerse. Ben zaten annexleyip başarımı alır almaz çıkmıştım, o bir kaç ay önceki kayda dönüp annexi durdurdum ve devam ettim. Britanyanın büyük bölümünü alacağım bir savaşta yüzde 99 warscore varken ve tam barış anlaşması yapacakken Polonya pu savaşı başladı ve mevcut Britanya savaşı 15 yıllık bir ateşkes ile kendiliğinden sonuçlandı, anlamadım. Savaş bayağı da uzun sürmüştü ve Britanyayı güçten düşürmek istiyordum, olmadı. Polonya pu düştü neyse ki.

20220806141747_1.jpg
İsveç, Litvanya ve Avusturya pu için devam etmeyi düşünüyorum ama zor tabii. Fanteziye kayıyor artık. Başarım baktım açılabilecek bir şey de kalmamış. Şu Britanya savaşı niye kendiliğinden truce yaptı anlamadım ya. Kalan sürede bitirecektim adayı ne güzel.

Ha bir de Polonya rivaldi, evlilik falan yoktu, nasıl pu düştü ki?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek yaptığım şey isyan bastırmak. Bir ayaklanırsın iki ayaklanırsın düzenli olarak da isyan etmezsin ya çıldıracağım. 

20220807144028_1.jpg20220807144040_1.jpg

Humanist açsam çok farklı olur muydu ya da din? Diplo açtım mecburen vassal alacağım diye. Vallahi sinir krizi geçiriyorum. Şu oyunda en nefret ettiğim mekanik bu isyan mekaniği.
Ara
isyanları kendin çıkartmalaısın bence daha güçlüler ama daha etkili bence
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-08-2022, 18:02)baywatch06 : isyanları kendin çıkartmalaısın bence daha güçlüler ama daha etkili bence
Çıkarıyorum çıkarmaya da ilk fırsatta geri yükseliyor unrest. İsyansız tek gün geçmiyor.
Ara
din + kültür değiştirmen lazım ozaman
Ara
Yıla göre kötü mü sizce? Humanist, Ofansif ve Religious bitti, deus vult açıldı, şimdi Polonya'dan epey toprak alıp Rusya'ya sınır olup, acilen onlara dalacağım, maalesef Rusya formlayacakları kadar geç kaldım ama İberya ile epey uğraştım ve güçten düşürdüm onları, İberya tamamen bitti diyebiliriz. 

20220809173438_1.jpg

İsyan sıkıntım neredeyse hiç kalmadı, peşi sıra savaşacağım artık deus vult'un da etkisiyle. Aslında amacım başından beri Avrupayı kıskaca alıp yönümü öyle doğuya dönmekti ve az da olsa gerçekleştirdim gibi. İberya ve Polonya'yı bitirince hedefime ulaşıp ağırlığı doğuya vereceğim biraz.
Ara
bence osman için vasaal feed oldukça güzel bi yontem

soruna gelirsek fena değil bence ama daha fazlası yapılabilirdi bence
Ara
Büyük kıbrıs Korsan Krallığı yükseliyordu Büyük Venedik donanmasıyla savaş?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
mak üzere  ?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false

Ve savaş sonu Muhteşem venedik doınanması tamamen battı
Ara
@baywatch06 Teknoloji açmayı unutmuşsun heralde çok puanın birikmiş. Harca da boşa gitmesin
omnia fui et nihil expedit
Ara
İspanya ve Portekiz için aynı anda claim throne geldi. İkisine de attım, önce İspanyayı aradan çıkarayım sonra Portekize dönerim dedim ama süresi varmış galiba, kaçırdık, sonra hostile oldu falan, ikisine aynı anda saldırsam da olurdu aslında. Kısmet. Rusya da hala Ruriklerin kontrolünde, ne yapışkan hanedanlıkmış ya bırakmadılar tahtı. Şu başarım için uğraşıyordum gerçi onu aldım yeter. Şeyi soracağım, revoke privilage yaptıktan sonra expande empire ile aldığım ülkeler son reformu geçirince otomatik annexlenecek mi? Privilage'dan sonra yirmiden fazla ülkeyi aldım çünkü, ne savaşa geliyorlar ne haraç veriyorlar, neye yarıyorlar anlamadım.

20220813002906_1.jpg
20220813002922_1.jpg

Nasılsa devam etmeyeceğim diye deneyeyim dedim, sahiden hepsi annexleniyormuş oha harika. :dizzy:

20220813003008_1.jpg
Ara
(12-08-2022, 23:39)Mabella : @baywatch06 Teknoloji açmayı unutmuşsun heralde çok puanın birikmiş. Harca da boşa gitmesin
Diğer teknolojileri açmayı düşünmüyorum rönesans çıksın o puanlar eski haline dönecek
Ara
Hollanda (Je maintiendrai, Sinaasappel!)
Tall oynamak ve kolonicilik yapmak sevmediğim oyun tarzlarından, ikisi bir arada olunca oynadığım en zevksiz serilerden biri oldu.
k051zbm.jpg

Macaristan (Take that, von Habsburgs!)
lgp2uiu.jpg
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Macaristan güzelmiş
Ara
İngiltere-Britanya-HRE İmparatorluğum.

eu4_69.png
Uzun zamandır 1820´lere kadar oynamamıştım. Son zamanlarda ekonomiyi geliştirmek için uğraştım. 
Amerikayı ve Osmanlıyı tamamen tembellikten dolayı yemedim. Zaten Amerika´dan alacağım para maksimum 500 ila 1000 duka arasındaydı belki Osmanlıyı yiyip İran´dan devasa bir ticaret çekebilirdim ama üşendim ne yalan söyleyeyim.
Meraklısı için gelir, ticaret ve askeri güç haritam.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
inr22rk.png

Doğu Roma seferindne sonra Dünya haritası
Ara
20220819230258_1.jpg

20220819230243_1.jpg

O kadar şey yazdım, ön izlemeye bakıp geri dönünce hepsi silindi. Moralim bozuldu, tekrar yazacak hevesim de kalmadı, Raja of the rajput reich gelmez ama en azından hindistan formlayıp the never sets on the indian empire başarımını almaya çalışacağım.
Ara
başarılar diliyorum guzel genislemissin
Ara
Ara
t642hwu.png
scf5a4v.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.