EU4 - İmparatorluklarınız
This is Persia mı geliyor?
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(29-04-2016, 21:16)Barbarossa : novgorodu tamamen alsaydın güzel olurdu.
ben birazını aldım truce bitene kadar isveç saldırıp çoğunu aldı sonra bende isveçten aldım baya.
isveç iyice battı ama danimarkayla birlekte tekrar saldırıp daha kuzeye çıkarım ama önce kazanı yemek lazım.
Ara
(30-04-2016, 00:16)Duman : This is Persia mı geliyor?

Amacımız o fakat gelir mi bilemiyorum
Ara
this is persia

bDmqgb.jpg
[+] 6 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler
Trebizond ilginç.
G0kMNN.png
Ara
teşekkürler. trabzonun yaşaması ruslar ve benle olan müttefiklikleri sonucu oldu. başlangıçta kafa taraflarını almışlar sanırsam daha sonra serbest bırakıldılar. onlar da kırımın zor anlarında saldırarak kendilerini iyice genişlettiler.
Ara
Hangi devlet ile İran'ı kurmuştun?
G0kMNN.png
Ara
@GaulTurk

O Trebizond yine iyi benim trebizond  oyununda sınırlar tam rezaletti :/
Ara
(01-05-2016, 00:29)GaulTurk : Hangi devlet ile İran'ı kurmuştun?

taberestan ile

Yk0M6Z.jpg
Ara
Tabarestan stratejini anlatırmısın biraz? Timur'un dağılmasını mı bekledin?
Ara
(01-05-2016, 14:01)Legionarie : Tabarestan stratejini anlatırmısın biraz? Timur'un dağılmasını mı bekledin?

öncelikle qq ile ittifak oldum. daha sonra Timur'un delhi ye girmesi sonucu ülkesinde küçük çaplı isyanlar çıkmaya başladı. bende fırsat bu fırsattır diye girdim. zaten ordusu yorgundu ve isyancılar ile savaşıyordu. 2-3 toprak alarak çıktım. tabii persia da 3-4 toprakta da olsa kurulmuştu. onlara da annex çaktım. qq ya memlük girince bende qq ile olan ittifağımı bozup ona girdim. ottomans hiçbir zaman ittifak olmaya yanaşmadı. bende muscovy ile ittifak oldum. daha sonra cw ile de olunca yavaş yavaş otto ya girmeye başladım. tabii bunlar olmadan önce hindistana da biraz girdim ki gelir ve force limit gelsin zira otto nun hala force limiti 56. malum quantity almış x-P
Ara
6POvzv.png

8ZBLy7.png

NAP2jX.png

Zevkli bir oyundu sonuna doğru baya zorlandım polonyayı büyütmemek lazımmış.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
GRVNvN.jpg

y5Q1P9.png

Definetly the Sultan of Rum

Buhara turan yolunda ilerliyor.....
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Beş oyunun dördünde Castille Aragon ile Fransa arasında bölüşülüyor. İnş. bunu 1.17'de düzeltirler. Yukarıdaki oyunda iber düğünü gerçekleşmesine rağmen salak Castille bir özgürlük savaşı sonuçu kaybetti Aragon ve Napoliyi. Sonrada Portekiz ve Castille mokoko. Castille Afrikada tek bir toprak kaldı Portekizinde iberde tek toprağı baş kenti güney Afrikada. Bende oyun sonuna doğru şu Fransanın güçünü kırayım dedim Arogonla Fransaya bir girdim ikiside pert resimlerden gördüğünüz üzere :)
Ara
34DC84DFAB80ADE46EEB57D0384C74D7913B6496
cossacks dlc'si yok
Ara
(02-05-2016, 17:04)Barbarossa : cossacks dlc'si yok
Horde ile oyunyorsun ama cossacks dlc si yok
Definitely the haram but more advantage
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
B6C90D87E25228F7BE634BD0DA9AC9F733114F87
[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu oyunda sevmediğim olaylardan biri de oyuncu ülkesi amansız bir şekilde genişlerken diğer AI ülkelerin (özellikle Great Power'ların) hala 300 senedir yerinde sayıklayışıdır. Oyuncu 30 senede 3-4'e katlarken sınırlarını; AI ülkeler odun gibi olduğu yerde duruyorlar ya da çok az genişliyorlar. Demek istediğim, ya oyunu biraz daha zor yapacaklar, ya AI'ı adam edecekler, ya da oyunun içinde özellikle Historical Bonus açıkken (Ironman) GP'ler oyuncunun elindeymiş gibi genişleyecek ve rekabet ortamı yaratacak. Özellikle de Historical Bonus açıkken GP'lerin etraftaki değersiz devletleri kuvvetli bir şekilde yutarak oyuncuya da rekabet ortamı yaratması taraftarıyım. Mesela yukarıdaki görüntüde oyuncunun elindeki Altın Orda devasa bir genişleme yaşamış, peki genişlemesi gereken asıl devletler? Yıl 1700 Memlük duruyor, Fransa 300 senedir aynı duruyor,  İngiltere desen Allah'a emanet; tek adam gibi genişleyen İspanya ve Polonya olmuş onlar da hemen hemen tarihteki sınırlarındalar. E şimdi ne oldu? Oyun çoktan bitti @Barbarossa arkadaşımız için. Neden 1821'e kadar oynayanların fazla olmadığını da 200 senede en güçlü devlet hale gelinebiliyor olmasına bağlayabiliriz (hem de GP olmayan ülkelerle).
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7gz41v.jpg

Danimarka ile dostluğumuz onların yanında savaşa girmediğim için bitti artık düşman sayılırız.
Bohemia yeni dostum savaşlarda bana baya ordu yardımı yapıyorlar(tabi karşılığında toprak alıyorlar babalarının hayrına değil yanı ::P )
Osmanlı şu an benim için büyük tehlike.
Önce kazan sonrada moldovaya saldırmayı düşünüyorum.(moldovayı tamamen almak istemiyorum Osmanlıyla durduk yere sınır olmayalım şimdi :D  )
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.