EU4 - İmparatorluklarınız
ljn84E.jpg

Ticareti öğrenmek için açtığım oyun.Birisi şu ticaretin rehberini yapsa güzel olurdu anlaması pek kolay değil.
Venedik ve Napoli müttefik Form Tuscany yapmaya az kaldı.
Papanın 1 toprağını bile alınca birkaç ülkenin AE değerleri(ilk başta 0 iken) 50 yi geçiyor.İlk hedefim kuzeyde genoa şehrini alıp genoa ticaretini daha ileriye götürmek.Sonra mantua ve milan şehirleri için Milan ile savaşmak lazım.
Fransa savaşa girmeyi reddettiğim için ittifağı bozdu yeniden ittifak yapmak için soğumalarını bekliyorum.
Bu fotoğrafı yüklerken Osmanlının bu kadar geliştiğini farkediyorum.İlerde çok başımı ağrıtacaklar heralde zaten macaristan nedense teknolojide baya geri kaldı.
Ara
(06-05-2016, 20:40)Royal Guard : Ticareti öğrenmek için açtığım oyun.Birisi şu ticaretin rehberini yapsa güzel olurdu anlaması pek kolay değil.
;)
[+] 3 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeri değil biliyorum ama çok oynayasım geliyor. Ama oyunu açınca ne seçeceğim aklımdan uçuyor. hem durumum yüzünden öyle çılgın şeyler yapacak bir ülke de alamam.

Öneriniz var mıdır oynanacak ülke olarak?
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Gürcistan zevkli oluyor. Zor ama Japonya'da daimyo olarak başlayıp Japonya'yı da kurabilirsin.
Ara
(06-05-2016, 20:58)GamerGenc : Yeri değil biliyorum ama çok oynayasım geliyor. Ama oyunu açınca ne seçeceğim aklımdan uçuyor. hem durumum yüzünden öyle çılgın şeyler yapacak bir ülke de alamam.

Öneriniz var mıdır oynanacak ülke olarak?

Ceylon.
Ara
(06-05-2016, 21:02)Lothebork : Gürcistan zevkli oluyor. Zor ama Japonya'da daimyo olarak başlayıp Japonya'yı da kurabilirsin.

Bunun yerine Shogun 2 öneririm.

Babür ya da İran öneririm.
G0kMNN.png
Ara
[img]a3k6rz.jpg[/img]
[+] 4 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
romayı elinde tutan birisinin nasıl 200 papalık puanı bulunuyor ?
p8RNv0.png
Almanyayı medeniyetle tanıştırmamış Roma İmparatorluğu Roma İmparatorluğu değildir.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-05-2016, 05:01)Fire : romayı elinde tutan birisinin nasıl 200 papalık puanı bulunuyor ?

Roma veya italyaolunca o modifier etkin olmuyor
Ara
(07-05-2016, 06:02)GaulTurk : Almanyayı medeniyetle tanıştırmamış Roma İmparatorluğu Roma İmparatorluğu değildir.
Başarımı sadece Roma yı kurmak olarak biliyordum ondan rahat rahat sonra sınır düzenlerim diye oynadım.Sonra baktım Akdeniz ve Karadeniz i de istiyormuş zor yetişti zaten adm puanları :D.Yine yapılabilirdi 14 yıl regency yemesem.
(07-05-2016, 10:27)Total Warcı :
(07-05-2016, 05:01)Fire : romayı elinde tutan birisinin nasıl 200 papalık puanı bulunuyor ?

Roma veya italyaolunca o modifier etkin olmuyor

Modifier devreye girmeden önce Fransa yken de 200 dü.Sanırsam protestanların dönüşümünden kaynaklı ve tabi 1700 den beri hiç açıp da harcamadım papalık puanlarını
Ara
görüşlerinizi alalım fransa pu

o3bnDk.jpg
Ara
Fransa son oyunlarımda Castile , Aragon veya Burgonyaya toprak kaybediyor.Yine kaybetmiş.
Birlikte Brittanny daha sonrada burgonya seferi yapabilirsiniz. Liberty Desire değeri %50 üstünde olmadığına göre fransa zaten yardıma gelir sende ana karaay biraz ordu atsan brittanny devletinin mütleri varsa onlarıda halledersiniz.
Bu arada GB neden olmadın ?
Ara
(07-05-2016, 17:55)Royal Guard : Fransa son oyunlarımda Castile , Aragon veya Burgonyaya toprak kaybediyor.Yine kaybetmiş.
Birlikte Brittanny daha sonrada burgonya seferi yapabilirsiniz. Liberty Desire değeri %50 üstünde olmadığına göre fransa zaten yardıma gelir sende ana karaay biraz ordu atsan brittanny devletinin mütleri varsa onlarıda halledersiniz.
Bu arada GB neden olmadın ?

adm tech 9 :P
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kötü.
Ara
0nY7d9.jpg

Kiminle müttefik olsam tokatlıyorlar.
Fransa ve venedik müttefikti biri burgonya+ingiltere öteki milan+macaristan tokadı yedi.
Napleste müttefikti onuda ben müttefiklikten çıkarıp papadan aldığı toprakları aldım.
Şimdi bosna hesse bavaria ve fransa ile müttefiğiz venedik ile olan müttefikliğimi milan antlaşma yaparken bozdurdu süre dolduğu anda onlarlada müttefik olurum.
Teknoloji olarak en önde ülke benim (en azından şu ana kadar bendim ama Tuscany olduktan sonra krallığa geçtiğim için biraz sıkıntı çıkabilir)
Osmanlının batıya gelmesini bekledim gelmediler Macaristan her yaptığım işe burnunu sokuyor Osmanlı ile müttefik olabilirsem macaristanı tokatlamaya giderim :D
Ara
Burgon oynayasım geldi
Ara
AE99702863410ABDDC70C9916DB0543DB84D48ED
[+] 2 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben daha iyisini yapmıştım :P
Ara
(07-05-2016, 22:56)lortcush : Ben daha iyisini yapmıştım :P

ironman olmayınca ve zorluk easy olunca tabi yaparsın daha iyisini
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.